پادویش

پیگیری کارت سوخت گازوئیل

پیگیری کارت سوخت گازوئیل

پیگیری کارت سوخت گازوئیل : بنزین و سوخت جز متداول ترین سوخت های هستند که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند و در سال های اخیر مقدار مصرفی آنها به میزان زیادی افزایش داشته است تا جایی که در سال 84 سهمیه بندی سوخت در کشور اجرا شد . کارت سوخت گازوئیلی به کارتی گفته می شود که طبق آن سهمیه گازوئیل خودرو مشخص می شود.البته این طرح متوقف شده است اما کارت های سوخت پس از سهمیه بندی به مالکان خودرو تحویل داده شدند. پیشنهاد میکنم مقاله پیگیری کارت سوخت المثنی را هم بخوانید.

در ایران روزانه حدود شصت میلیون لیتر گازوئیل و حدود شصت میلیون لیتر بنزین مصرف می گردد و می توان اینگونه گفت که این میزان سهم مصرفی برای ایران بسیار زیاد است و به اندازه تمام اتحادیه اروپا می باشد ولی باید بتوان برنامه ریزی های دقیقی را انجام داد تا این میزان مصرف سوخت در کشور به صورت مشخصی بهینه سازی شود و در نهایت بتوان سوخت های زیستی را به چرخه سوخت مصرفی کشور وارد کرد.

متاسفانه طرح های مختلفی هستند که در این رابطه هنوز به صورت کلی در ایران اجرایی نشده اند و برای اینکه این طرح ها در ایران برقرار باشند نیاز است که راه کارهای مختلفی را بکار گرفت. البته نباید از مسئله آلودگی هوا نیز در این رابطه غافل شد که همین موضوع مشکلاتی در حیطه سلامتی به وجود آورده است و بر روی زندگی انسان ها تاثیر گذاشته است.

سامانه رهگیری کارت سوخت

پیگیری کارت سوخت گازوئیل : سامانه برای پیگیری وضعیت کارت سوخت خودروها مشخص شده است که مالکان می توانند برای رهگیری کارت سوختشان از آن استفاده کنند. اگر می خواهید از این سامانه استفاده کنید می توانید به آدرس سامانه رهگیری کارت سوخت: http://sokht.epolice.ir:7001/index.jsp  مراجعه نمایید و سپس نوع و شماره پلاک خودروتان را مشخص نمایید و در نهایت گزینه پیگیری کارت سوخت را کلیک نمایید تا نتایج برای شما نشان داده شود.

مقالات مرتبط :

راهور ۱۲۰ خلافی خودرو

استعلام میزان تخلفات رانندگی

استعلام بیمه براساس شماره پلاک

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

ازمون مقدماتی راهنمایی رانندگی

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

3.4/5 - (50 امتیاز)

نظرات در مورد : پیگیری کارت سوخت گازوئیل

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام متاسفانه سهمیه سوخت توکشور دست هرکی هست هیچی حالیش نیست هرجورحال کنه سهمیه بندی میکنن الان من بادوتاماشین دیگه کارمیکنم باهم بارنامه میگیریم وباهم یه مسیرمیریم اما سهمیه هرسه ماشین فرق میکنه یکیش طوری کمه که آزادمیخره خدالعنتشون کنه