پادویش

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

گواهینامه

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه : افرادی که در حال گرفتن گواهینامه هستند یا زمان زیادی از گرفتن گواهینامه شان نمی گذرد باید بدانند که قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه وجود دارد که شامل محدودیت های جدیدی می باشد و  باید پیش از رانندگی کردن از آنها اطلاع داشته باشند تا دچار جریمه و مشکلات آن نشوند.

گرفتن گواهینامه امروزه در کشورمان کار سختی نیست و هر کسی می تواند برای آن اقدام کند ولی شاید قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه سبب شود که آمار برخی از تصادفات و حوادث جاده ی در خصوص رانندگان کم تجربه کم تر شود.

یکی از این قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه این است که تازه گواهینامه گرفته ها نباید تا سه ماه به تنهایی رانندگی کنند و حتما نیاز است که یک فرد گواهینامه دار با تجربه در کنار آنها باشد همچنین این افراد نمی توانند برای یک سال در مسیرهای برون شهری رانندگی کنند.

برای این افراد نیز رانندگی از ساعت12 شب تا5 صبح نیز ممنوع بوده و باید بر روی خودروهای خود از علامت مثلث شکل راننده مبتدی و تازه کار نصب کنند که البته جوانان از این گزینه اصلا خوششان نخواهد آمد ولی اینکار سبب می شود که پلیس بتواند به سادگی رانندگان تازه کار را شناسایی کند.

علاوه بر رانندگان خودرو باید راکبین موتور سیکلت نیز باید به قوانین جدید دقت داشته باشد و در صورتی که مغایر آنها برخورد کنند، مطابق قانون برایشان در نظر گرفته خواهد شد و توقیف گواهینامه برایشان صورت می گیرد.

طبق آماره ها نشان میدهد که در روز حدود 43 نفر بر اثر حوادث جاده ی جان خود را از دست میدهند و حدود 900 نفر نیز مجروح می شوند. در حوادث جاده ی حدود 1432 نفر از تصادف کنندگان از افراد نوگواهینامه بوده اند.

افرادی که کارت پایان خدمت ندارند نیز می توانند گواهینامه بگیرند برای اطلاعات بیشتر به لینک” بدون کارت پایان خدمت ، گواهینامه بگیرید ” مراجعه کنید.

مقالات مرتبط :

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

ازمون مقدماتی راهنمایی رانندگی

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  آخرین اخبار گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت

نظرات در مورد : قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *