سامانه پیگیری کارت سوخت المثنی

پیگیری کارت سوخت المثنی

پیگیری کارت سوخت المثنی : بنزین و گازوئیل جز سوخت های پر مصرفی هستند که آمار استفاده از آن ها در ایران بسیار زیاد است تا جایی که کارت های سوخت بعد از سهمیه بندی بنزین به دارندگان وسایل نقلیه داده شد تا شاید بتوان بر میزان مصرفی آنها در کشور نظارت دقیقی داشت.

عرضه کارت سوخت مزایای را در پی داشت  که می توان به بازگشت سرمایه ، صرفه جویی در مصرف سوخت ، جلوگیری از خروج غیر قانونی بنزین و انحراف های آن ، ایجاد فرصت های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی ، ایجاد یک بستر مناسب در جهت تصحیح قیمت گذاری سوخت ، ایجاد شرایط و بستر مناسب برای سرعت بخشیدن به پروسه توسعه ، سازماندهی حمل و نقل و … اشاره کرد. حتما مقاله هشدار به صاحبان خودروی فاقد کارت سوخت را هم بخوانید.

چگونه از وضعيت کارت هوشمند سوخت خود استعلام بگیریم ؟

اگر دارندگان کارت های سوخت نمی توانند به هر دلیلی  از سامانه استفاده کنند می توانند به واسطه پیامک پیگیری کارت سوختشان را انجام بدهند. برای اینکار شماره VIN را به واسطه پیام به شماره 1101202040 ارسال نمایند. نحوه ی ارسال پیامک برای مالکان خودرو و موتور سیکلت در ادامه برای شما تشریح شده است تنها کافی است که به صورت صحیحی آن را انجام بدهید.

 1. اگر مالک خودرو هستید باید برای استعلام کارت سوخت خودرویتان حرف V و بعد ستاره و بعد از آن وی ای ان را وارد نمایید.(VIN در پشت کارت خودرو درج شده است).
 2. اگر مالک موتور سیکلت هستید باید برای استعلام کارت سوخت خودرویتان حرف M  و بعد ستاره و سپس VIN را وارد نمایید .(VIN در پشت کارت خودرو درج شده است)

برای گرفتن آخرین وضعیت کارت سوخت باید شماره وي آی ان (VIN) کارت خودرو خود را به شماره اسمس 1101202040 ارسال کنید. اگر اطلاعات را درست وارد کرده باشید در سریعترین زمان ممکن وضعیت کارت سوخت شما به شما اسمس خواهد شد.

برای دریافت وضعیت کارت هوشمند خودرو بايد ابتدا حرف V (انگلیسی ) و سپس ستاره و بعد وي آي ان (VIN) روی کارت خودرو تان را به شماره اسمس فوق ارسال کنید.
نحوه نوشتن شماره VIN کارت خودرو :
V*IRPC90VV5I9658742

اگر وسیله نقلیه شما موتور سیکلت است بايد ابتدا حرف M و سپس ستاره و بعد وی آی ان (VIN) کارت موتور سيکلت را به شماره اسمس فوق ارسال نمایید.
به عنوان نمونه
M*IRKV91MN5O3685988

 

چگونه کارت سوخت را بصورت آنلاین رهگیری کنیم؟

برای اینکه شما بتوانید کارت سوخت خودروتان را رهگیری کنید یک سامانه جامع قرار داده شده است که در این سامانه می توان با وارد کردن نوع و شماره پلاک خودرو آخرین وضعیت کارت هوشمند سوخت خودتان را مشاهده نمایید.

سامانه پیگیری کارت سوخت : http://sokht.epolice.ir:7001

پیگیری کارت سوخت المثنی

بازیابی رمز کارت سوخت (آدرس مراکز رمز گشایی کارت سوخت )

نکته مهم : اگر شما کارت سوخت دارید و پسورد کارت سوخت تان را گم کرده اید برای دریافت رمز جدید باید به مراکز ارائه کننده خدمات شرکت نفت مراجعه نمایید.

رمز گشایی کارت سوخت

شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

: کارت سوخت دوباره وارد چرخه توزیع سوخت خواهد شد ، براساس اطلاع سخنگوی دولت کارت سوخت دوباره وارد چرخه توزیع سوخت در ایران خواهد شد.

چگونه می توان کارت سوخت برای وسیله نقلیه مان را دریافت نماییم ؟ به گزارش زوم تک به نقل از وب سایت دولت همراه ، دولت برای راحتی روند دریافت کارت سوخت و پیگیری کارت سوخت یک اپلیکیشن اندرویدی و آی او اس ارائه کرده است ، از این پس برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت شما می توانید از اپلیکیشن دولت همراه استفاده نمایید.

برای پیگیری کارت سوخت شما می توانید با وارد شدن به آدرس اینترنتی https://mob.gov.ir/fuel-track با وارد کردن شماره موبایلی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید ، از مرحله ای که کارت سوخت شما در آن قرار دارد به شما اطلاع داده می شود. همچنین دومین روش برای پیگیری کارت سوخت می توانید اپلیکیشن دولت همراه را دانلود نمایید.

بیشتر بخوانید  خودروهایی که باید معاینه فنی داشته باشند

ثبت نام کارت سوخت

برای ثبت نام برای دریافت کارت سوخت ، شما در ابتدا باید در آدرس اینترنتی https://mob.gov.ir/fuel-register مراجعه نمایید ، با مراجعه به وب سایت پایگاه اطلاع رسانی دولت می توانید با وارد کردن شماره موبایلتان کارت سوخت خودرو خود را ثبت نام نمایید. پس از ورود به آدرس اینترنتی فوق و وارد کردن شماره موبایل یک شماره تایید هویتی به شماره موبایل شما ارسال می شود . پس از وارد کردن کد تایید هویت به شماره موبایل شما می توانید با توجه به تصاویر زیر نسبت به وارد کردن اطلاعات خودرو خود نسبت به ثبت نام خودرو خود اقدام نمایید. شایان ذکر است شماره موبایلی که وارد می نمایید باید بنام خودتان باشد ، یعنی شماره موبایلی که در قدم اول وارد می نمایید باید بنام مالک خودرو باشد.

 

 • قدم اول وارد کردن شماره موبایل

پیگیری کارت سوخت

 • قدم دوم وارد کردن اطلاعات هویتی 

پیگیری کارت سوخت

 

 • پس از این مرحله باید اطلاعات کارت ماشین تان را وارد نمایید ، برای این موضوع باید کد سریال موجود در کارت خودرو تان را یا شماره VIN خود تان را وارد نمایید ، پس از وارد کردن این موضوع ، شما وارد مرحله نهایی خواهید شد ، این سامانه تمامی کارت های بانکی تان را در مرحله بعدی به شما نشان می دهد که باید یکی از آنها را انتخاب نمایید تا کارت سوخت تان براساس آن برای شما صادر شود.

پیگیری کارت سوخت پیگیری کارت سوخت

روش قدیمی برای پیگیری کارت سوخت

کارت سوخت خودرو از جمله کارتهای می باشد که در راستای سهمیه بندی بنزین به مالکان خودرو داده شده است.در این کارتها میزان سهمیه بنزین همراه با جدول اطلاعات مصرفی درج شده است. پیشنهاد میکنم مقاله پیگیری کارت سوخت المثنی را هم بخوانید.

با توجه به اطلاعیه های ستاد اطلاع رسانی کارت هوشمند سوخت ، به دلیل زیاد بودن پرسش های مردمی و پیگیری های آنها میزان خط های تلفن های مردمی افزایش داشته است و البته که این افزایش به منظور راحتی امکان تماس های مردمی بوده است که 30 خط به شماره تلفن ۸۸۶۷۵۱۵۰ اختصاص داشته است.

همچنین ستاد اطلاع رسانی کارت هوشمند در اطلاعیه بیان کرده است که این سی اپراتور از ساعت های هشت صبح تا بیست و چهار آماده است تا به  همه سوالات هموطنان پاسخ بدهد.

در اطلاعیه ستاد اطلاع رسانی کارت هوشمند به همه ی مالکان خودروی که تاکنون کارت هوشمند سوختشان را دریافت نکرده اند ،  گفته شده است که برای پیگیری نمودن آخرین وضعیت کارت سوخت خودروشان با شماره تلفن ۸۸۶۷۵۱۵۰  تماس حاصل کنند یا می توانند به آدرس اینترنتی  www.epolice.ir  مراجعه نمایند.

البته مالکان خودرو می توانند از طریق پیام کوتاه نیز اقدام کنند بدین صورت که شماره پلاک خودروشان را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۰  ارسال نمایند و منتظر جواب باشند.

وضعيت كارت هوشمند سوخت

اگر می خواهید از وضعیت کارت هوشمند سوخت خود اطلاع داشته باشید می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید و نوع و پلاک خودتان را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه پیگیری کارت سوخت کلیک نمایید.

سامانه پیگیری وضعیت کارت هوشمند سوخت خودرو : http://sokht.epolice.ir:7001/index.jsp#

راهنمای استعلام وضعیت کارت هوشمند سوخت از طریق پیامک

اگر می خواهید از پیامک برای پیگیری وضعیت کارت هوشمند سوختتان استفاده نمایید می توانید شماره وی ای ان را به واسطه پیامک به شماره 1101202040 ارسال نمایید. برای استعلام کارت هوشمند خودرو برای شروع باید حرف V و بعد از آن ستاره و بعد (VIN) خودرو موجود در پشت کارت خودرو را وارد نمایید. دقت داشته باشید اگر اطلاع را به همین شیوه به شکل صحیح ارسال کنید سیستم به صورت خودکار برای شما پاسخی را ارسال می کند.به عنوان نمونه :

V*IRPC90VV5I9658742


 

راهور ۱۲۰ خلافی خودرو

استعلام میزان تخلفات رانندگی

استعلام بیمه براساس شماره پلاک

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

ازمون مقدماتی راهنمایی رانندگی

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

2.9/5 - (63 امتیاز)

نظرات در مورد : سامانه پیگیری کارت سوخت المثنی

10 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. هیچ درگاهی خدماتی هیچ سایتی هیچ اورگانی جوابگوی پیگری کارت سوخت نیستن.. میلیونها نفر به مسخره گرفتن….

 2. سلام
  متاسفانه این روشهایی که برای پیگیری کارت سوخت عنوان شده است به جز وقت تلف کردن فایده ی دیگری ندارد.
  سایت پلیس که اصلا باز نمی شود ، پیامک هم اصلا هیچ پاسخی نمی دهد ، تلفن گویا هم همین مراحل بن بستی را دوباره تکرار می کند . والا چی بگم

 3. مملکت نیست که به خدا دیوونه خونست
  این همه کارمند دولتی من نمی‌دونم بابت چی دارن حقوق می‌گیرن؟
  خوب بابا مثل آدم برای این کار یه روند مشخص کنید که کار ملت انجام بشه
  الان ۱ ساعته دارم جستجو می‌کنم و روال گفته شده رو میرم بین ۳ تا سازمان اسکل من رو دارن پاسکاری می‌کنن:
  پست- ناجا- شرکت نفت
  عمرمون هدر رفت توو این خراب شده

 4. سلام..ما که روانی شدیم وچیزی دست گیرمان نشد فقط برای مخابرات دارید پول از جیب مردم در می آورید وگرنه دو کلام بنویس که من برای کارت آلمانی چه کار کنم که آیا کارت صادر شد یا. نه هرچه مقاله می خوانم وعمل می کنم می رود همان جای اول

 5. با این اطلاعات غلط مردم را از جستجو کردن خسته کردید.
  شرکت نفت و پلیس و پست هیچ کدام پاسخگو نیستند
  مملکت نیست که