کارت سوخت بنزین

کارت سوخت بنزین

کارت سوخت بنزین : یکی از طرح های اخیری که در ایران انجام شد طرح سهمیه بندی سوخت بود که به واسطه این طرح خودروها باید مقدار مصرف سوخت معینی داشته باشند که این رقم ها و آمارها در کارت سوخت آنها مشخص شده بود. طرح سهمیه بندی سوخت در سال 86تا 94 اجرا شد و بدین صورت برای همه خودروها این کارت صادر گردید و برای اینکه این کارت در همه ی جایگاه های سوخت قابل استفاده باشد ، در جایگاه ها از دستگاه های کارت خوان و پین پد استفاده گردید ولی بعد از آن در سال 94 به دلیل اینکه بنزین تک رقمی گردید این طرح متوقف شد.


مقاله مرتبط : پیگیری کارت سوخت المثنی


کارت هوشمند سوخت بنزین

کارت سوخت بنزین : معمولا کارت هوشمند سوخت را با عنوان کارت سوخت می شناسند. این کارت در ایران برای سهمیه بندی کردن سوخت مورد استفاده قرار گرفت.برنامه های بر روی این کارت صورت گرفته که می توان به سهمیه بندی کردن سوخت و همچنین پرداخت خرد در جایگاه های سوخت  اشاره کرد. همه ی خودروهای که در ایران هستند باید کارت سوخت داشته باشند تا در مواقعی که نیاز به استفاده از آن باشد در ایران از آن استفاده کنند البته به دلیل اینکه جایگاه های سوخت مجهز به دستگاه های کارت خوان و پین پد هستند این امکان محیا می باشد.

کارت سوخت بنزین : زمانی که بنزین سهمیه بندی شده باشد ، هر مالکی با توجه به نوع کاربری خود سهم مشخصی دارد که بر روی کارت و جدول سهمیه بندی او قرار داشته است و البته این میزان ها و سهمیه ها به واسطه مرکز داده سامانه هوشمند سوخت به کارت ها واریز می شود. لازم است بدانید که محدودیت ها و مقدار سهمیه روزانه یا ماهانه مالکان به واسطه این جدول مشخص می گردد و نرم افزار ترمینال با توجه به میزان سوخت های گذشته کارت و همچنین محدودیت های تعیین شده ، مقدار قابل برداشت سوخت را برای هر کاربر در هر سوخت گیری معین می نماید.


مقاله مرتبط :

پیگیری کارت سوخت گازوئیل

شماره تلفن پیگیری کارت سوخت

راهور ۱۲۰ خلافی خودرو

استعلام میزان تخلفات رانندگی

بیشتر بخوانید  احتمالا دوباره کارت سوخت به مدارک خودرو اضافه خواهد شد

استعلام بیمه براساس شماره پلاک

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

ازمون مقدماتی راهنمایی رانندگی

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : کارت سوخت بنزین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *