آنتی ویروس پادویش

تشخیص آلرژی غذایی با غذاهای خوراکی

آلرژی غذایی

آلرژی غذایی : یک مطالعه جدید نشان می دهد که روش های پزشکی شناخته شده به عنوان تستر های غذای خوراکی که در درمانگاه ها برای آزمایش آلرژی های غذایی استفاده می شود بسیار مطمئن بوده و به ندرت باعث واکنش شدید می شوند.

آلرژی غذایی یک بیماری جدی پزشکی است که وقتی سیستم ایمنی بدن به یک پروتئین غذای بی ضرر و یا آلرژن واکنش می دهد، با علائم شدیدی بروز می کند.

این واکنش ها اغلب غیر قابل پیش بینی هستند و شدت و زمان آن ها از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد. علائم این آلرژی ها ممکن است به صورت درد جزئی شکم یا بثورات جلدی یا یک وضعیت شدید و کشنده به نام آنافیلاکسی دیده شود که با کاهش فشار خون شدید و از دست دادن هوشیاری همراه است.

آلرژی غذاییچالش غذاهای خوراکی

تا کنون هیچ درمانی برای آلرژی غذایی یافت نشده، بنابراین تنها راه پیشگیری از واکنش ها اجتناب از مواد غذایی است که به آن ها حساسیت دارید.

آلرژی غذایی به معنای مسمومیت غذایی نیست و معمولا علائم آن با سایر بیماری ها اشتباه گرفته می شود. بنابراین مهم است که تشخیص توسط یک متخصص آلرژی معتبر تایید شود و برای پیشگیری از حمله آلرژیک دیگر یک طرح غذایی از موادی که فرد به آنها آلرژی های دارد به بیمار داده شود. با انجام آزمایش خون به راحتی می توان تشخیص داد افراد به چه موادی حساسیت داشته و می توانند آن غذا ها را از رژیم خود حذف کنند.

درمان خاصی برای آلرژی غذایی وجود ندارد و اصلی ترین راه اجتناب از مواد غذایی حساسیت زا می باشد اما برای کاهش علائم و کنترل شرایط فرد در موارد شدید از آنتی هیستامین ها و کورتون ها استفاده می شود.

مصرف ماست و شیر نیز در موارد ضعیف در خانه توصیه می شود.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تشخیص آلرژی غذایی با غذاهای خوراکی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *