آموزش امنیت / آگاهی از فایل-فولدرهای کپی شده از سیستم در یک شبکه محلی

به عنوان یکی از پرکاربردترین استفاده های کامپیوتر رومیزی و یا لپتاپ در ادارات، می توان به اشتراک گذاری فایل-فولدرهای مرتبط با عده ای خاص اشاره کرد تا بدین وسیله نیاز به مراجعات چندباره به صورت حضوری به یکدیگر در محل کار به منظور گرفتن یک فایل کم شود.

یک شبکه کامپیوتری از حداقل دو سیستم متصل شده به یکدیگر تا تعداد بیشماری سیستم بالغ بر 100 و یا بیشتر تعداد دستگاه می تواند باشد که هرچه این تعدا افزایش پیدا میکند، حجم اطلاعات جابجا شده در این شبکه نیز به تبع آن افزایش پیدا می کند.بیشتر افراد در این چنین شبکه ها به امنیت ارزش خاصی قائل نشده و هنگام شیرکردن یک پوشه تنظیمات آن را بر روی everyone قرار می دهند، بدین معنی که اگر یک فرد بدون ارتباط با شرکت نیز به محل وارد شده و به نحوی به یک سیم از شبکه دسترسی پیدا کند می توان فایل-فولدرهای شیر شده را برای خود کپی نماید.
جدای از آن اگر این شبکه بی سیم باشد، این خطر به طور وحشتناکی افزایش می یابد، چون از هر نقطه ای در اطراف شبکه نامبرده می توان به محتویات شبکه دسترسی پیدا نمود.

حال به منظور مانیتورینگ فایل-فولدرهای به اشترا گذاری شده از سیستم شما برای دیگران:
بعد از فشردن کلیدهای ترکیبی Win+R ، عبارت mmc را وارد نموده و در ادامه Enter  را بزنید.دراین صفحه در پنجره‌ی Console، از منوی File مورد Add/Remove Snap-in را برگزیده و بر روی آن کلیک کنید.
حالا در قسمت Shared Folders، Available snap-ins بر روی دکمه‌ی Add کلیک نموده و در پنجره‌ی جدید روی Finish کلیک کنید.

پس از انتقال Shared Folders به قسمت Selected snap-ins، نوبت به انتخاب Ok می رسد.تنها یک قدم دیگر مانده است! در قسمت سمت چپ پنجره‌ی Console، بر روی (Shared Folders (Local و سپس Sessions کلیک کنید تا فهرست کاربر(ان) که مشغول کپی کردن از سیستم شما هستند را همراه با نام فایل های مربوطه ببینید.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش امنیت / آگاهی از فایل-فولدرهای کپی شده از سیستم در یک شبکه محلی

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام
    چطور میشه فهمید قبلا چه کسایی فایل ها رو کپی کردن؟
    آیا همین روش جواب میده؟ چون گفتید که کسایی که مشغول کپی کردن هستند رو نشون میده