آنتی ویروس پادویش

فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و تیک توک حساب های واسطه گران را هدف قرار می دهند

فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و تیک توک حساب های واسطه گران را هدف قرار می دهند

فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و تیک توک حساب های واسطه گران را هدف قرار می دهند. وبسایت OGUsers، محلی برای فروش حساب های کاربری مبدل گشته است.

به گزارش زوم تک به نقل از وبسایت krebson security ، فیس بوک، اینستاگرام، تیک توک و توئیتر قصد دارند در این هفته حساب هایی که در ایجاد اخلال برای دیگر حساب ها نقش داشتند را غیرفعال کنند.

در مرکز این اخلال و [احتمالا] ممنوعیت هایی که این کمپانی ها قرار است وضع کند، برخی از اعضای فروم OGUsers هستند. OGUsers در واقع یک فروم است که در آن هزارن نفران اطلاعات حساب های مجازی به سرقت را به صورت آنلاین می فروشند.

 

فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و تیک توک حساب های واسطه گران را هدف قرار می دهند

الزاما حساب های کاربری دزدیده شده که به منظور فروش در این فروم قرار داده می شوند برای افراد مشهور نیستند. بسیاری از این حساب های دزدیده شده دارای نام های کاربری کوتاهی می باشند که بسیاری حاضرند برای حس غرور آن ها را با قیمت های گزافی خریداری کنند.

فیسبوک به krebonSecurity گفته که بسیاری از این دست حساب  ها، به خصوص در اینستاگرام که از روش هایی هم چون  از طریق انواع روش های ارعاب و آزار و اذیت، از جمله هک کردن ، زورگیری ، تهدید ، شکنجه، تعویض سیم کارت و تعویض از کاربران قانونی به سرقت رفته است را شناسایی کرده است.

فیسبوک هزاران حساب را که سعی در فروش اطلاعات حساب ها در فروم OGUsers داشته اند و حساب های دزدیده شده را در این فروم تبلیغ می کردند را شناسایی و مورد هدف قرار داده است.

هم چون بسیاری از دیگر فروم های جرائم سایبری، فروم OGUseres پر از کاربرانی شده است که جرائم غیرقانونی را در این فروم ها به نحوی گسترش می دهند. بنابراین برخی از مهم ترین و شناخته ترین اعضای این گروه که شهرت خاصی را بین اعضای گروه کسب کرده اند به « middle man» به معنای واسطه معروف شده اند.

اعضای هسته این گروه در اعضای تنها 5 درصد از کل مبلغ، حساب هایی هک شده و اطلاعات سری آن ها را تبادل می کنند.

بیشتر بخوانید  مشکل اساسی یافت شده در بلوتوث گوشی های اندروید و آیفون

برای مثال، یکی از حساب هایی «beam» که به تازگی در این هفته توسط فیسبوک مورد هدف قرار گرفته شده است، حسابی اینستاگرامی بود که متعلق به یکی از واسطه های شناخته و مهم بود که خود « Top-Tier Professional middleman/escrow» می نامید و از سال 2014 فعال بود.

پروفایل این شخص حاوی اسکرین شات های بسیاری می بود که به دیگر کاربران این فروم هشدار می داد که کسی خود را به جای او جار نزنند. این روزها وی بیشتر از هر عضو دیگر فروم OGUsers شهرت دارد.

خوشبختانه، حساب شبکه مجازی وی برای چندین بار توسط فیسبوک و دیگر کمپانی ها هدف قرار داده شده است. اعضای فروم OGUsers هم چندین بار در طی این سال ها هک شده اند. در طی این هک ها، دیتابیس اطلاعات کاربران این فروم و پیام های شخصی ای که بین آن ها در فروم های جرائم رد و بدل می شد، کشف شد. این دیتابیس های حاکی از این است که حساب beam، به نظر 12 مین حساب کاربری ای بود که در سال 2014 در فروم OGUser طراحی شد.

هر حساب فضای مجازی ای که دارید باید آن را با پسورد منحصر به فرد و قدرت مند مجهز کنید. هم چنین در صورت موجود بودن تایید هویت 2 عاملی، آن را فعال کنید. هویت 2 عاملی بسیار ساده ولی حیاتی می باشد. هم چنین، علاوه بر این المنت های امنیتی، محصولی به نام کلیدهای امنیتی فیزیکی عرضه شده است که ضامن امنیت بیشتر کاربران اسا و توئیتر و فیسبوک نیز از آن ها پشتیبانی می کنند.

 

 

منبع: krebson security

 

 

در ادامه در زوم تک بیشتر بخوانید:

خطرناک ترین هکرها طی چند سال را می شناسید؟

هک شدن گوشی؛ چطور باید بفهمیم و چه باید انجام بدهیم؟

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و تیک توک حساب های واسطه گران را هدف قرار می دهند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *