WhatsApp به لیست اپلیکیشن های پشتیبان از قابلیت 3D Touch در iOS اضافه شد

3d touch ability

می‌توان گفت قابلیت لمس سه‌بعدی جز خلاقانه‌ترین قابلیت‌های لمسی است که به نمایشگر تلفن‌های هوشمند راه پیدا کرده است. این قابلیت، تنها یک امکان ساده نیست که اپل تلفن‌های خود را به‌ آن مجهز کرده باشد؛ بلکه تغییری اساسی است که در نحوه تعامل فیزیکی کاربران با گوشی هوشمند به وجود آمده است.

با این قابلیت دستگاه میزان فشار وارده را هنگامی که شما فشاری به نمایشگر وارد می‌کنید اندازه می‌گیرد و اگر میزان آن از حد معینی بیشتر باشد، دسترسی‌های متفاوتی را ارئه می دهد. برای مثال زمانی که هنگام لمس آیکون ساعت کمی روی آن فشار وارد کنید، گزینه‌هایی مانند تنظیم ساعت زنگدار و کرنومتر نمایش داده می شوند.این فناوری راه خود را به سایر اپلیکیشن‌ها نیز باز می کند و با اعمال فشار روی آیکون اپلیکیشن های مختلف به‌سرعت پرکاربردترین دسترسی‌هایی که کاربران معمولا به آن نیاز دارند، نمایش داده می‌شود.

جدا از برنامه های سیستمی iOS، اپلیکیشن های زیادی تا کنون (نظیر اینستاگرام،توئیتر،ویچت و دراپ باکس) از این قابلیت پشتیبانی می کنند،یعنی با نگه داشتن انگشت روی آیکون آن ها قابلیت ها و میانبرهای مخصوص به خود را به کاربران ارائه می دهند. آخرین برنامه ای که به لیست برنامه های پشتیبان از این قابلیت اضافه شده، مسنجر بسیار محبوب و پرطرفدار WhatsApp است. حال با فشردن آیکون این برنامه دو دسترسی جستجو در میان مخاطبین و دیگری شروع یک مکالمه جدید به شما نمایش داده می شود. به جز این دو دسترسی قابلیت و امکان دیگری مرتبط با این برنامه مشاهده نشد.

3d touch abilityyطبق گفته های کاربران، امکان اضافه کردن ویژگی ای مشابه با قابلیت 3D Touch در دو گوشی iPhone 6s و 6s plus برای کاربران پیشین،یعنی نسخه های قبلی آیفون در صورت جیلبرک بودن گوشی آن ها وجود دارد. آموزش این کار طی مطلبی دیگر ارائه خوهد شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : phonearena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : WhatsApp به لیست اپلیکیشن های پشتیبان از قابلیت 3D Touch در iOS اضافه شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *