پادویش

قیمت خرید سربازی97 و شرایط اقساطی آن

سربازی

قیمت خرید سربازی97 و شرایط اقساطی آن : موضوع خرید سربازی و قیمت آن ، هر ساله یکی از موضوعات داغ بوده که افراد زیادی منتظر هستند تا اطلاعات دقیقی از میزان شرایط و قیمت آن بدست بیاورند. همانطور که می دانید اخیرا در مجلس لایحه بودجه سال 97 بررسی گردیده است. سربازانی که تا پایان سال 97 هشت سال یا بیشتر غیبت دارند می توانند سربازی خودشان را خریداری کنند. قیمت خرید سربازی سال 97 مشخص شده است. 

البته نباید فراموش کرد که اگر جنگ اتفاق بیوفتد ،سربازانی که اقدام به خرید سربازی کرده اند، وظیفه دارند مطابق در جنگ حضور داشته باشند و به دفاع از میهن بپردازند.

افرادی که قصد دارند سربازی خود را خریداری کنند باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و با پرداخت جریمه (نقدی – اقساطی) ، کارت معافیتشان را دریافت نمایند.

نکته: در سال جدید، قیمت خرید سربازی 2 برابر نشده و مطابق همان تعرفه های سال 96 می باشد.

نحوه محاسبه میزان غیبت مشمولان برای خریداری کردن سربازی

نحوه ی محاسبه غیبت مشمولان از تاریخ فراغت از تحصیل و آخرین مدرک تحصیلی آنها صورت می گیرد و اشخاصی که تاریخ فارغ التحصیلی آنها تاحداکثر تا تاریخ 29 اسفند 89 باشد ، می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

فراموش نکنید که اگر مشمولان غایب به هر دلیلی مثل اخراج ، انصراف یا ترک تحصیل قادر نباشند مقطع تحصیلیشان را در دانشگاه تمام کنند، شروع غیبت آنها از تاریخ فراغت در مقطع پیش محاسبه خواهد شد.

دولت برای خرید سربازی سال 1397 ، وضعیتی تقریبا یکسان با قانون بودجه امسال و مثل سال گذشته قرار داده است.

با توجه به بند (ب) تبصره (۱۱) و لایحه بودجه سال آینده، دولت این مجوز را داشته است تا همه ی افراد مشمول خدمت وظیفه عمومی را که قبل از 8 سال غیبت داشته اند با پرداخت جریمه ، میزان زمان غیبتشان را به شکل نقدی و اقساطی تا پایان سال 97 معاف نمایند.

قیمت خرید سربازی برای سال جدید

با توجه به بیانات محمدخدابخشی عضو کمیسیون برنامه و بودجه : خرید خدمت سربازی برای اشخاصی که مدرک تحصیلیشان زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم و لیسانس 2 برابر و برای افرادی که مدرک فوق لیسانس تا دکتری  تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و بالاتر  داشته اند 3 برابر به نسبت سال گذشته افزایش خواهد داشت. اما قرارنیست که در سال جدید این مصوبه اجرا گردد.

مقدار جریمه ها در بودجه سال 97 با توجه به بند (ب) تبصره ۱۱ به شرح زیر می باشد:

زیر دیپلم یکصد میلیون ریال
دیپلم یکصد و پنجاه میلیون ریال
فوق دیپلم دویست میلیون ریال
لیسانس دویست و پنجاه میلیون ریال
فوق لیسانس سیصد میلیون ریال
دکترای پزشکی سیصد و پنجاه میلیون ریال
دکتری غیر پزشکی چهارصد میلیون ریال
پزشکان متخصص پانصد میلیون ریال

البته به دلیل هر سال غیبت اضافه بر 8 سال ، ده درصد به میزان جریمه پایه اضافه می گردد و غبیت های زیادتر از 6ماه ، 1 سال به شمار می رود. برای اشخاصی که متاهل می باشند پنج درصد کسر جریمه و برای هر فرزند هم پنج درصد از جریمه کاسته خواهد شد.

مقالات مرتبط :

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : قیمت خرید سربازی97 و شرایط اقساطی آن

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. واقعا متاسفم برای کسانی که این طرحها را تصویب میکنند به جای اینکه با این افراد به خاطر فرار از قانون شدیدا برخورد شود تشویق هم میشوند هنوز خیلی از جنگ تحمیلی نگذشته است خانواده های زیادی جوانلن برومندشان را در راه وطن از دست دادند و در حال حاظر هم همه دوست دارند به خدمت سربازی نروند ولی پول پرداخت خرید رانارند یعنی باید فدای پول شوند این قانون عین بی عدالتی است امیدوارم کسانی که این قوانین را طرح میکنند این موارد را در نظر بگیرند