36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند!

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند!

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند!  اگر شما هم به فکر توسعه بیزنس یا به وجود آوردن بیزنس خودتان هستید، این رازها را بخوانید.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت خبری  business، کار به منظور خاصی کار نامیده شده است. بسیاری از افراد در سراسر دنیا به کارهایی مشغول هستند که اصلا علاقه ایی به کاهایشان ندارند. حتی اگر شما به کاری مشغول هستید که هم به ٖآن علاقه دارید و هم به آن باور دارید، باز هم انجام کارهای روزمره تکراری برای تان سخت و دشوار خواهد بود.

پس حالا شما چطور می توانید هم به فکر پیشرفت باشید و به فکر انجام کارهای روزمره کاری تان؟ مطمعنا هم دشوار است و هم [احتمالا] خیلی بعید است که کسی بتواند هم زمان وقت کاری اش را نصف کند.

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند! اگر می خواهید در کار خود موفق شوید، باید از بزرگان و افراد موفق همیشه یاد بگیرید. چه یک کارآفرین تحسین برانگیز باشید، چه یک مدیر تجاری موفق یا یک کارمنده دولتی پاره وقت، به شما این اطمینان را می دهیم که با دانستن رازرهای موفقیت CEO های موفق دنیا بیشتر از هر زمان دیگری پیشرفت خواهید کرد. رازهای CEO های موفق دنیا، استراژهای آن ها برای موفقیت های بزرگی بوده اند که آن ها را به جایی که الان متعلق هستند رسانده است.

 

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند!

در ذیل به برخی از مهم ترین نکات موفقیت CEO ها شناخته شده در در خصوص موضوعاتی هم چون شکست و موفقیت تا نکاتی در خصوص نحوه ی انتخاب تیم و … اشاره شده است.

چطور یک کارآفرین بشویم و کمپانی خود را هدایت کنیم؟

دیو توماس (Dave Thomas) موسس و مدیر اصلی سابق کمپانی وندی (Wendy)؛ شما به چیزی برای شروع یک بیزینس احتیاج دارید؟ سه اصل ساده، اما ضروری؛ محصولاتتان را بهتر از هر کس دیگری بشناسید، مشتریان خود را بشناسید و برای موفقیت هدف بلند پروازانه ایی در سر بپرورانید.

لاری الیسون (Larry Ellison) موسس و مدیر اصلی Oracle؛ وقتی شما چیزی را خلق می کنید، شما باید آماده هر سرکوفتی از طرف دیگران با این مضمون که شما [شما واقعا دیوانه هستید] را باشید.

کوین پلنک (kevin Plank) موسس و مدیرعامل برند البسه Under Armout؛ هم اکنون یک کارآفرین وجود دارد که ترسو است، بهانه می تراشد و … . هنوز وقت درستش فرا نرسیده است. باید بدانید که هیچی با ارزش تری هم چون زمان وجود ندارد. من زمانی دست به وجود این کمپانی پوشاک زدم که کمپانی های تکنولوژی در آن زمان جولان  می داند و کمتر کمپانی فعال در حوضه تولید البسه ایی می توانست نامی از خود مطرح کند. پس بهتر است که از بهانه ایی برای خود به وجود آورده اید، خلاص شوید و به جایش به دنبال به وجود آوردن کسب و کارتان باشید.

استیو جابز (Steve Jobs) موسس و مدیراصلی کمپانی اپل؛ من متقاعد شده ام که نصف دلایلی که چرا افراد موفق کارآفرین متمایز از افراد ناموفق هستند تنها به مصمم بودن ربط دارد.

بن هوروویتز ( Ben Horowitz ) موسس و مدیر اصلی Opsware و موسس و یکی از شرکای Andreessen Horowitz؛ هر زمانی که شما یک تصمیم سخت و درستی می گیرید؛ شما شجاعت بیشتری را کسب می کنید و هر زمانی که شما یک تصمیم راحت اشتباهی را می گیرید، به سادگی برای خودتان بیشتر ترس خریده اید. اگر شما CEO یک کمپانی یک شرکت هستید، این تصمیم ها شما را یا به شجاعت یا به ترس و شکست راهنمایی می کنند.

نولان بوش نل (Nolan Bushnell) مدیر عامل اصلی آتاری Atari و Chuck E. Cheese؛ مهم ترین چیزی که باید بدانید این است که تنبلی را بگذارید کنار و کاری کنید.  به همین سادگی که فکر می کنید است. همه یا حداقل [بسیاری از افراد] در ذهن شان ایده هایی حتی عالی ایی دارند، ولی تنها برخی از آن ها تصمیم به کاری می گیرند تا آن ها به انجام برسانند. هفته ی بعد نه، فر هم نه! امروز! یک کارآفرین عمل می کنند، نه آرزو!

 

 

در خصوص به وجود آوردن تیم و همکاری کردن

مارک بانیوف (Marc Benioff) موسس و مدیرعامل SalesForce؛ راز موفقیت استخدام موفق این است؛ کسانی که می خواهند دنیا را با ایده هایشان تغییر بدهند.

تسو دو وال (Taso Du Val) موسس و مدیرعامل Toptal، آموزش چیزی جدیدی به کارمندانتان باعث به وجود آوردن یک رابطه سریعی ایی می شود و آن ها از آن بابت به شما احترام بیشتری خواهد گذاشت. اگر شما می توانید این کار را حین مصاحبه کاری گرفتن انجام دهید، مطمعن خواهید بود که بهترین و باهوش ترین افراد را استخدام خواهید کرد.  برای افراد باهوشی که می خواهند دنیا را با ایده هایشان تغییر دهند، پول زیاد اهمیت زیادی در وهله اول ندارد، آن ها می خواهند دانش و ذکاتشان را بهتر کنند تا اینکه بخواهند کیف پولیشان را پرتر کنند. اگر شما به عنوان یک مدیر عامل به کارمندان خود آموزش بدهید که با کاری که دارند می توانند باهوش و خردمندتر شوند، در حالیکه وضع اقتصادی کمپانی هم بهبود پیدا می کند،  در آن زمان کارمندان تان دیگر فقط برای شما کار می کنند.

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند! پیتر شولتز (Peter Schultz) موسس و مدیر اجرایی سابق GNF؛ شخصیت ها را استخدام کنید و  مهارت ها را آموزش دهید.

آندرس گولسکی (Andres Gluski)؛ هیچ وقت وقتی که حس می کنید احساسی هستید؛ یا خوشحال هستید یا نارحت، هیجان زده هستید یا عصبانی، هیچ وقت یک تصمیم بزرگ و مهم نگیرید مگراینکه با افراد مهمی و قابل اعتمادی که در کنارتان است مشورت کنید. کسانی که به نظر شما، در این خصوص بیشتر از شما کارکشته و دانش بهتری دارند. وقتی که نظر و مشورت آن ها را شنیدید، سعی کنید که بهترین تصمیم را در آرامش بگیرید.

گری همل (Gary Hamel) مدیر اصلی موسسه Gary Hamel Consulting؛ در بسیاری از کمپانی ها و شرکت های کوچک تر، CEO ها معمولا پس از تصمیمات و زمان ها موفقی، شکست می خورند و به پایین سقوط می کنند. علاوه بر اینکه در بسیاری از سیاست ها یک کمپانی توجه و فضایی به کارمندان یک کمپانی داده نمی شود، حتی بعضا در صورت نقد و سخنانی که کارمندان در این خصوص می گویند، آن ها با عواقب جدی ایی روبرو خواهند شد که در نهایت به ضرر آن کمپانی خواهد بود.

بیشتر بخوانید  چگونه پول جمع کنیم؟

 

اهمیت بودن شهرت و آوازه

ناتالی مسنت (Nathalie Massent) موسس و مدیر عامل اصلی Net-a-porter؛ هرگز فراموش نکنید که همه ی ما تنها یک فرصت برای اولین تاثیر هنگام مصاحبه با با سرمایه گذاران، مشتریان، روابط عمومی و بازاریاب ها داریم.

وارن بوفت (Warren Buffet) مدیر عامل اصلی BerkShire Hathaway؛ شاید 20 سال بکشد تا شهرت و آوازه برای خودمان درست کنیم، اما می توان در کمتر از 5 دقیقه تمام زحمات 20 سال را از بین ببریم. اگر بهش فکر کنید، می توانید کارها را بهتر و متفاوت تر انجام بدهید.

جیم لیلی (Jim Lillie)؛ مدیرعامل Jarden Corporation،  مردم شخصیت ها را به خاطر می سپارند و اینکه شما چطور رفتار می کنید و این چطور عکس العمل نشان می دهید. هیچ کسی در خصوص اینکه چقدر خرج کرده اید یا اینکه چقدر شما از نظر خودتان عالی هستید، اهمیت نمی دهد. در عوض آن ها اگر شما آدمی خوبی هستید را به خاطر حتما می سپارند، اینکه شما چقدر منصف بودید و اینکه در خصوص این کار شما چقدر علاقه مند بودید. من به مردم می گویم گه که آن ها بابت تصمیماتی دشواری که می گیرند، دستمزد دریافت می کنند، اما این تمام ماجرا نیست. اینکه آن ها چطور رفتار می کنند و نحوه برقراری ارتباط و اجرای آن تصمیمات تا آخر عمر همیشه ادامه خواهد داشت. زندگی ورای اینکه چه چیزی به ما گفته شده است، آن قدری طولانی است که ادامه داشته باشد که امور زیادی به انجام برسند، اما این را همیشه به خاطر بسپارید که آوازه ی شما همواره همیشه با شما خواهد بود.

 

چطور موفقیت خود را بسازیم و آن را تضمین کنیم؟

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند! ایندرا نوئی (Indra Nooyi) مدیرعامل و یکی از رئیسان PepsiCO؛ از کارهای سخت در نروید و در عوض آن ها را در آغوش بگیرید. همه ی ما می دانیم و مشخص است که اگر ما به سمت کارهای راحت تر برویم و آن را انجام بدهیم، با کمترین سختی و مشقتی می توانیم از پس کارهای راحت بربیاییم، در آن طرف، اگر به سمت کارهای سخت و بزرگ تر برویم، مطمعنا کار دشوار تری را انتخاب کرده ایم که پیشرفت بزرگ تری را برای ما در نتیجه دارد. اگر واقعا به دنبال پیشرفت هستید، پس به نفع تان است که به سراغ کارهایی بروید که سخت تر است تا خود را به چالش بکشید و مسئله هایی را حل کنید که هیچ کس جرائت نزدیک شدن بهشان را ندارد. این راهی است که  شما واقعا می توانید به یکی از مورد اعتماد و تحسین برانگیزترین مدیران سازمان تان تبدیل شوید. اگر هم نمی خواهید به یک قهرمان برای کارکنان خود تبدیل شوید، باید بدانید که حتی اگر کارهای کوچک موفق بسیاری انجام بدهید، کسی آن ها را نمی بینند!

تام او رایلی (Tim O’Reilly) موسس و مدیرعامل رسانه O’Reilly Media؛ پول هم چون بنزیل در هنگام سفر است. شما هرگز نمی خواهید که حین سفر بدون بنزین بمانید، اما نمی خواهید که همیشه هم در صف بنزین برای مقداری بنزین بمانید. .

ترامپ موسس و مدیرعامل اصلی Trump Organization؛ تجربه به من چیز یاد داد. یکی اینکه به ندای قلب خود گوش بدهید، ورای اینکه یک چیز چه قدر بر روی یک کاغذ خوب به نظر می رسد. دوم اینکه، شما بهتر است که خود را مشغول به کاری کنید که در آن دانشی دارید و سوم اینکه گاهی اوقات بهترین تصمیمی که می گیرید آن است که هرگز اصلا نمی گیرید.

تونی هیسه (Tony Hsieh) مدیرعامل Zappos؛ اهدافی که در سرتان می پرورانید را در حقیقت دنبال کنید، نه پول و مفام را؛ چراکه در نهایت پول شما را جایی ول می کند.

کریستوفر کوئلش (Christopher Koelsch)  رئیس و مدیرعامل Los Angeles Opera؛ تا آنجا که ممکن است به محصول نهایی نزدیک بمانید. به عنوان یک رهبر، مشکلات همیشه مانع راه شما سر هر موضوعی خواهند شد. هر چیزی می تواند به عنوان دردسر در راه شما قرار بگیرد و نیازمند توجه کامل شما در آن زمان بحرانی باشد. شما نباید از مشکلات شانه خالی کنید، در عوض باید توجه خود را موقوف به آن کنید.

ناوین جین (Naveen Jain) موسس و مدیر عامل اصلی InfoSpace؛ موفقیت الزما از هوش و نوآوری های بی نظیر نشات نمی گیردؤ بلکه در واقع موفقیت از شخصیت بی بهانه مستحکم شکل می گیرد. یک استراتژی هر چقدر هم که خوب و بی نقص باشد به تنهایی باعث پیروزی و موفقیت شما نمی شود، موفقیت از مسدود کردن بهانه ها و مصمم بودن شکل می گیرد.

استیو کیس مدیرعامل و موسس AOL؛ اینکه چطور شروع کنید به اندازه ایی اینکه چه کار کنید که به چشم بی آیید، آن قدر مهم نیست.

26. “We are really competing against ourselves. We have no control over how other people perform.” Pete Cashmore, founder and CEO of Mashable.

پیت کشمور (Pete Cashmore) موسس و مدیرعامل Mashable؛ همه ی ما در برابر خودمان در رقابت هستیم. اینکه دیگران چه طور عمل می کنند، نه به ما ربطی دارد و نه اینکه ما کنترلی در خصوص عملکرد آن ها داریم!

 

 

36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند! اغلب مردم اصلا اهمیتی در خصوص تغییر دادن خودشان نمی دهند، چراکه آن ها فکر می کنند که همه چیز را می دانند. در حالیکه افرادی که موفق می شوند همه بر این باورند که به روز نگه داشتن خودشان با اطلاعات، دانش و مهارت های جدید همیشه از اهمیت بسیاری مهمی برخوردار بوده و هست. برای اینکه موفق بشوید، همیشه این را آوازه ی گوشتان کنید که اصلا نیازی نیست که بخواهید اشتباهاتی که دیگران کردند، شما هم انجام بدهید، ولی باید بدانید از همان راه ها و سختی هایی که دیگران شروع کردند، شما هم باید از آن همان جاها شروع کنید. شروع کردن، خود یک قدم برای پیشرفت است. هنگامیکه دست به تغییرات بزرگی بزنید، شما حداقل یک قدم از دیگر افراد معمولی دیگر جلوتر خواهید بود. وقتی شروع به تقلید از افراد بزرگ تر کنید، شما دقیقا همان چیزی را خواهید داشت که افراد بزرگ و موفق دارند.

 

 

منبع: business

 

 

بیشتر بخوانید:

چرا ما نمی توانیم بدون گوشی‌های هوشمند دیگر زندگی کنیم؟ دلایل آن چیست؟

توسعه تکنولوژی و ضررهای آن بر سلامت روح و جسم انسان کدام است؟

نقش تکنولوژی در زندگی امروز انسان‌ها؛ تکنولوژی چگونه زندگی انسان‌ها را تغییر داده است؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 36 مدیرعامل [CEO] دلایل موفقیت شان را فاش کردند!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *