خالق آتاری (استیو بریستو) درگذشت

آتاری

خالق آتاری (استیو بریستو) درگذشت : اگر از دهه شصتی ها بپرسید قطعا با آتاری ها خاطره های زیادی دارند.طبق آخرین خبرها مهندس اصلی که سبب توسعه آتاری شد ، درگذشت.شاید افرادی زیادی که خبر فوت استیو بریستو را بشنوند از این خبر بسیار ناراحت شوند.  نویسنده تاریخ آتاری در صفحه فیس بوک خود خبر مرگ خالق آتاری را داده است.

استیو را می توانیم بخشی از صنعت ابتدایی گیم بدانیم، هنگامی که در امپکس در دانشجوی دانشگاه برکلی کالیفرنیا مشغول کارآموزی بود و با همسرش ، در کنار «آل الکورن» ،«نولان باشنل» و «تد دابنی» گیم ویدئویی computer space  را توسعه داد.

زمانی که باشنل از کمپانی ذکر شده ، جدا شد ، اقدام به ساخت اتاری کرد و استیو به عنوان نخستین بازی مسابقه ی بازی پونگ و ایندی800 را توسعه داد. یکی از مواردی که سبب احیای آتاری شد ،فروش گیم پونگ بود و پس از آن در آتاری بازی تانک را ساخت که موجب شد آتاری محبوبیت و طرفداران زیادی را بدست بیاورد. تلاشهای مهندسی او  سبب شد تا روی تراشه ROM ، ذخیره شدن گرافیکی گیم صورت بگیرد و سپس از آن اپل به استیو ورنیاک کمک کرد تا توسعه نرم افزاری همراه نیز صورت بگیرد.

مخترع آتاری

امروزه به دلیل اینکه اپلیکیشن های تلفن همراه توسعه های زیادی داشته اند و می توان بازی های مختلفی با هر سبکی را در گوشی همراه در اختیار داشت ، دیگر کمتر کسی به سراغ دستگاه های مثل آتاری می رود به همین دلیل آتاری ها از اسم و رسوم گذشته خود افتاده اند البته نباید از این موضوع هم غافل شد که دستگاه های زیادی به عنوان جایگزین و رقیب برای آتاری ها به وجود آمده اند.

انجام بازی های رایانه ی از دسته محبوب ترین سرگرمی های دنیا به شمار می روند که می توانند ساعت های طولانی افرادی را سرگرم کنند. استقبال بی نظیر مخاطبان از زمان اختراع کنسول ها و دستگاه های بازی مثل آتاری می توانند به خوبی بیانگر این باشد که این دستگاه ها در نزد کاربران محبوب بوده اند.

البته همانطور که اشاره کرده ایم این روزها به دلیل اینکه گوشی های همراه پیشرفته ی تولید شده اند ،از محبوبیت دستگاه های مثل آتاری کاسته شده است. کنسول بازی آتاری به عنوان یکی از محبوب ترین ها و خاطره انگیزترین کنسول های بود که اگر شما هم می خواهید خاطره های گذشته خودتان را زنده کنید می توانید از بازی های شبیه سازی استفاده کنید که این روزها در گوشی همراه ساخته شده اند.

بازی هواپیما (عملیات رودخانه یا River Raid)

اگر از بچه های دهه شصتی هستید حتما این بازی را می شناسید. یکی از مشهورترین بازی های آتاری بوده که می توانیم بگوییم از اولین بازی های است که افراد در آتاری آن را بازی کرده اند. داستان این بازی به این صورت بوده شما در نقش یک هواپیما می باشید که می خواهد از رودخانه عبور کند و بر سر راه شما موانع مختلفی مثل هلیکوپترها، جت‌ها و … وجود داشته است و شما باید حواستان باشد که به کناره های رودخانه برخورد نکنید و پلهای که در رودخانه هستند را خراب کنید و سوخت گیری نمایید. در بازی شما باید تلاش تان را بکنید و تا جایی که می توانید پیش بروید و اجازه ندهید هیچ چیز مانع شما شود.

بازی هواپیما

قطعا نگاه کردن به این تصویرها می تواند خاطره های زیادی را از دوران کودکی مان برایمان زنده کند. آتاری از دستگاه های محبوبی بود که در زمان تولید آن توانست با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شود.

خالق آتاری (استیو بریستو) درگذشت : خبر درگذشت یکی استیو بریستو می تواند برای دوستداران آتاری به دلیل خاطره های زیادشان با این دستگاه، بسیار ناراحت کننده باشد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خالق آتاری (استیو بریستو) درگذشت

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *