لنز هوشمند گوگل چیست؟

لنز هوشمند گوگل

لنز هوشمند گوگل چیست ؟ کمپانی گوگل یکی از ابرقدرت های تکنولوژی های نوین و غول موتور جستجوی جهان است ، در دهه گذشته این کمپانی با پیوستن به توسعه دهندگان تکنولوژی های نوین در حوزه تولید تکنولوژی های نوین قدم گذاشت ، در این حوزه تولید عینک های هوشمند یکی از پرطرفدار ترین تکنولوژی های جدید قرن 21 باعث شد کاربران زیادی به دنبال خرید این محصول باشند ، پس از عینک گوگل چندین پروژه دیگر توسط گوگل دنبال شد هم اکنون این کمپانی به دنبال ارائه لنز هوشمند است .

کمپانی گوگل با همکاری دو جانبه با Novartis به دنبال ارائه یک لنز هوشمند برای کاربران تکنولوژی است ، تیم گوگل ایکس با Novartis به دنبال حل مشکل بیماران دیابتی هستند چرا که بیماران دیابتی گاهی اوقات با فشار روی چشم هایشان روبرو می شود و این تیم تحقیقاتی به دنبال راه چاره برای این مشکل است تا به کمک این لنز در زمان های اورژانسی بیمار را از وضعیتش مطلع می نماید تا اقدامات لازم برای حل مشکلش را انجام دهد. این پروژه مثل عینک گوگل تنها برای سرگرمی کاربران نیست بلکه اینبار گوگل به دنبال حل مشکل دیابتی ها است ، سنسور های غیر تهاجمی موجود در این لنز شاید راه چاره ای برای این مشکل باشد .

وقتی فشاری در قسمت چشم ایجاد می شود که ناشی از بیماری قند است سنسور های موجود در این لنز با اتصال بدون سیم به گوشی کاربر او را از این فشار آگاه می سازد . این باعث کنترل آسان و راحت بیماری دیابت می شود و کم شایانی برای علم پزشکی است.

Novartis و گوگل به دنبال ارائه نمونه اقتصادی این لنز هوشمند هستند تا بتواند قسمتی از مشکل دیابتی ها را حل کند ، گفتنی است این محصول با لایسنس Novartis ارائه خواهد شد و هیچ مشکلی را برای کاربران پس از جایگذاری در چشم نخواهد داشت.

Sergey Brin یکی از مدیران ارشد گوگل در این مورد گفت : ما در تعامل با گروه تحقیقاتی Novartis خیلی هیجان زده ایم که در صورت به نتیجه رسیدن می توانیم جان بسیاری از بیماران در سطح جهان را به کمک تکنولوژی های الکترونیکی نجات دهیم.

بیشتر بخوانید  لنز هوشمند

یکی از اعضای گروه تحقیقاتی Novartis اعلام کرد که ما به دنبال ارائه یک قطعه الکترونیکی هوشمند برای حل بسیاری از مشکلات دیابتی ها هستیم ، مهندسان دو گروه در تلاشند با گسترش این لنز الکترونیکی این لنز را تنها برای سنسور حسی استفاده نکنند و امکانات زیاد و اپلیکیشن های مفید و کاربردی را در این قطعه قرار دهند.

گوگل به همراه Novartis به دنبال تولید در سطح انبوه این لنز هستند ، آنان سعی می کنند با اقتصادی ترین قیمت این لنز هوشمند و الکترونیکی را ارائه نمایند.

نظرتون در مورد این تکنولوژی و گوگل چی هست؟ حتما نظرتون رو در مورد این کمپانی بیان کنید.

منبع : news.filehippo.com

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : لنز هوشمند گوگل چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *