صفحه نمایش بدون لبه چیست؟

صفحه نمایش بدون لبه چیست؟

شاید تا کنون در زوم تک در مورد صفحه نمایش بدون لبه شنیده باشید. صفحه نمایش بدون لبه از چندین ماه پیش بر سر زبان ها افتاد ، اما ما قصد نداریم به تاریخچه این صفحه نمایش بپردازیم. چرا که هنوز در ابتدای تاریخچه ی این نوع از صفحه نمایش قرار داریم.

اولین باری که نام صفجه نمایش بدون لبه را شنیدید یاد چه چیزی افتادید؟ احتمالا تصویری از آینده در ذهن شما ایجاد شده است. اما در حال حاضر ، بر اساس شایعات راجب به تبلت جدید شرکت مایکروسافت ، لبه های بسیار نازکی در این دستگاه ب کار برده خواهد شد که از قرار معلوم فاصله بسیار کمی بین لبه ها و خود صفحه نمایش وجود دارد به اندازه ای که لبه ی بالایی در این تبلت تقریبا نا مشخص است همچنین لبه ی پایینی هم تا حد امکان باریک طراحی شده است.

در ادامه شایعات گفته شده که میتوان اندازه ی لبه ها را در این تبلت تغییر داد و این یعنی لبه های متغیر!؟ مثل اینکه مایکروسافت برای تبلت خود فریم هوشمندی قرار خواهد داد که به وسیله آن میتوان اندازه ی لبه های این تبلت را کم یا زیاد نمود. تا به اینجای کار ، روی صحبتمان با مایکروسافت سرفیس پرو 4 بوده است که مشخصا باریک ترین لبه را در میان تبلت های دارا خواهد بود. اما نکته ای که قابل تامل است ، این تبلت کاملا بدون لبه هم نیست. به این معنا که بخش هایی در اطراف صفحه نمایش وجود دارند که جزو صفحه نمایش هستند اما با خاموش بودن آن قسمت ها میتوان آن ها را به لبه نسبت داد.

سرفیس پرو 4 اندازه ی 13 اینچی خواهد داشت اما با وجود تغییر اندازه ی لبه ها میتواند به اندازه ی 12 اینچ هم برسد. این قابلیت به سرفیس پرو جدید امکان میدهد که لبه های صفحه نمایش را خاموش کند و اندازه ی آن را تغییر دهد.

منبع : زوم تک

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  مایکروسافت سرفیس پرو 4 صفحه ای بدون حاشیه دارد

نظرات در مورد : صفحه نمایش بدون لبه چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *