طراحی خلاقانه و جدید کلاه ایمنی برای موتور سیکلت سواران

کلاه جدید برای موتور سیکلت سواران (2)

تا مدت ها قبل طراحی و ساخت کلاه ایمنی برای موتورسیکلت سواران از زمان فراگیر شدن استفاده از این وسایل دوچرخ،تغییری نکرده بود و تولید کنندگان این محصول تنها به تغییر شکل ظاهری آن بسنده می کردند. اما محصول جدید تولید شده برای حفظ جان موتور سیکلت سواران یک شوک اساسی به این بخش از تولید وارد کرد و می توان آن را اوج نبوغ مهندسان در این عرصه تاکنون به حساب آورد.
کلاه ایمنی بدون شک حرف اول و آخر را در حفظ سلامتی موتور سیکلت سواران می زند.از آنجایی که موتور سواران در معرض برخورد با اشیاء دیگر و در نتیجه پرت شدن قرار دارند،حفظ سر از برخورد با موانع فاکتوری اساسی به شمار می رود،چنان که بیشتر آمار مربوط به مرگ و میر در میان موتور سواران، ضربات مغزی اعلام شده است.

مهندسان یک شرکت استرالیایی به نام Vozz Helmets به تازگی محصول جدیدی را معرفی کرده اند که باید آن را یک تحول اساسی در صنعت ساخت کلاه ایمنی برای موتورسواران به شمار آورد.طبق ادعای سازنده،تضمین سلامت موتورسواران با استفاده از این کلاه های ایمنی دو برابر خواهد شد.

کلاه جدید برای موتور سیکلت سواران (1)گفتنی است کار ساخت این محصول که Vozz RS 1.0 نام گرفته، از سال ۲۰۰۵ شروع شد و پس از گذشت حدود 10 سال به مرحله نهایی و تولید رسید.این کلاه در حال گذراندن مراحل لازم در کشورهای مختلف برای کسب تاییدیه است تا به زودی در سراسر جهان به فروش برسد.

شاید بتوان جذاب ترین و خلاقانه ترین بخش مربوط به طراحی این کلاه را سیستم باز و بسته کردن آن نام برد. این کلاه ایمنی جدید از طریق دو شکاف کناری باز شده و بدین ترتیب خارج کردن سر به خصوص در مواردی که حادثه ای برای موتورسوار روی داده به راحتی صورت می گیرد.همچنین مکانیسم قفل آن به شیوه ای ساده اما کارآمدتر طراحی شده،به طوری که باز و بسته کردن قفل آن حتی با دستکش و در حالی که موتورسوار از عینک استفاده می کند به راحتی هرچه تمام تر صورت می گیرد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : طراحی خلاقانه و جدید کلاه ایمنی برای موتور سیکلت سواران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *