آنتی ویروس پادویش

چه چیزی از اپل کار می دانیم؟ خودرو اپل بالاخره در سال 2021 معرفی می شود؟

اپل کار

چه چیزی از اپل کار می دانیم؟ تیم کوک ( Tim Cook) مدیرعامل اپل، پروژه خودروالکترویکی اپل را با همکاری هیوندای کیا آغاز کرده است.

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از کانال یوتیوبی CNBC، همه ی ما کمپانی اپل را می شناسیم. کمپانی اپل همیشه باعث شگفتی و خلق لحظات به یاد ماندنی برای ما شده است.

اولین باری که استیو جابز ( Steve Job) مدیرعامل اسبق کمپانی اپل از اولین آیفون رونمایی کرد را هنوز یادتان می آید؟ اپل اولین آیفون را iPhone First Generation 2G نامید. این آیفون به قدری در دنیا ترکاند که به تیتر اول هر خبرگذاری تبدیل شد.

اولین باری بود که یک کمپانی، یک اسمارتفون تمام لمسی را به بازار عرضه می کرد! شاید اپل را تنها کمپانی ایی باید بدانیم که به محض عرضه اولین اسمارتفونش، میلیون ها سفارش را دریافت کرد!

 

چه چیزی از اپل کار می دانیم؟

البته اپل، نه تنها اولین اسمارتفون تمام لمسی را به بازار عرضه کرد، بلکه اولین کمپانی ای بود که لپتاپ و تبلت را نیز به بازار دنیای تکنولوژی معرفی کرد!

اما این تمام ماجرا نیست؛ اپل همیشه به فکر سورپرایز کردن ما است! حتما درباره ی اپل کار [خودرو ی الکتریکی اپل] شنیده اید!

حوالی سال 2014 میلادی بود که شایعه هایی مبنی بر تصمیم اپل برای ورود به دنیای خودروهای الکتریکی منتشر شد. البته این تصمیم به زمانی برمی گردد که استیو جابز هدایت کمپانی اپل را بر عهده داشت برمی گردد.

استیو جابز همیشه آرزو داشت که اپل خودروالکتریکی خود را تولید کند. این شایعه بالاخره چند پیش توسط تیم کوک ( Tim Cook) مدیرعامل فعلی کمپانی اپل تایید شد.

طبق شایعه های منتشر شده، اپل قصد دارد با کمپانی خودروسازی هیوندای کیا کره ی جنوبی بر روی ساخت اولین خودروالکتریکی اپل کار کنند.

شایعه هایی که در سال 2014 و سال 2015 برا اولین بار در خصوص خودورالکتریکی اپل منتشر شده بودند حاکی از عرضه اولین خودورالکتریکی اپل در سال 2020 میلای بودند! که این چنین نشد! و بعید است که در سال 2021 میلادی فعلی نیز شاهد عرضه اولین خودروالکتریکی اپل نیز باشیم!

 

آی کار اپل

آی کار (اپل کار) چه زمانی معرفی می شود؟

به نظر می رسد پروژه ساخت « آی کار» خودروالکتریکی اپل این روزها با سرعت بیشتر در حال پیشرفت است.

به نظر بسیاری از کارشناسان طولی نمی کشد که تیم کوک در استیج اپل رونمایی اپل پارک از اولین خودروالکتریکی این کمپانی رونمایی کند.

برای سال هال متوالی است که کمپانی های خودروسازی سعی کرده اند که راه برای پیوند اسمارتفون ها با خودروهای الکتریکی هوشمند پیدا کنند. شاید اپل در این راه پیش قدم باشد. شاید برای باز کردن در خودروالکتریکی اپل دیگر نیازی به کلید نباشد، و تنها به آیفونی که دارید نیاز داشته باشید.

در حقیقت حتی اگر اپل بخواهد به دنیای خودروسازی وارد بشود، کار ساده ایی را پیش رو ندارد. ایلون ماسک ( ELon Musk) در مصاحبه ایی اعلام کرد که پروسه ساخت خودروهای الکتریکی هوشمند از پرتاب موشک به فضا سخت تر است!

اپل هم مطمعنا راه دشواری را پیش رو دارد. همان طور که می دانید اپل بر روی خودروالکتریکی درایورلس (Driverless) یا همان خودران کار می کند که این خود کار اپل را دشوارتر کرده است. چیزی دیگری در خصوص اپل کار هنوز نمی دانیم!

اپل یکی از مهم ترین و باارزش ترین کمپانی ها دنیای تکنولوژی است و اگر اپل بتواند به صنعت خودروسازی نیز وارد شود، ارزش این کمپانی بیشتر نیز می شود!

ارزش صنعت خودروسازی در دنیا بیشتر از 10 تریلیون دلار پیش بینی شده است، در حالیکه این مقدار برای صنعت اسمارتفون ها در بهترین حالت از 715  میلیون دلار نمی گذرد.

بیشتر بخوانید  اطلاعات جدیدی از آیفون 7 زیر ذره بین

بنابراین صنعت خودروسازی به خصوص صنعت خودروهای الکتریکی بسیاری پول سازتر چیزی است که شما فکرش را می کنید. در گذشته بسیاری فکر می کردند که خودروهای الکتریکی زشت، ضعیف و عجیب و غریب خواهند بود که تسلا ثابت کرد که تولید خودروهای الکتریکی به آن سختی که می گفتند هم نیست!

رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که پروژه ساخت آی کار در سال 2020 رقم خواهد خورد و در سال 2024، اولین خودرو الکتریکی اپل به بازار عرضه خواهد شد. به گزارش رویترز، البته این ایده در سال 2008 به ذهن استیو جابز خطور کرده بود که به دلایلی استیو جابز نتوانست این ایده را عملی کند.

وال استریت جرنال در گزارشی که در سال 2015 منتشر کرد اعلام کرد که کمپانی اپل مخفیانه بیشتر از 100 شخص را برای پیشبرد پروژه خودروالکتریکی اپل که به پروژه تایتن ( Titan) مشهور است، استخدام کرده است.

 

پروژه تایتن ( Titan) اپل

از سال 2015 تا به امروز، اپل همکاری های بسیاری انجام داده است. برای مثال در سال 2016، اپل مبلغ 1 میلیارد دلار به شرکت رقیب ابر در چین (Didi Chuxing) واگذار کرد تا به اپل در گسترش تکنولوژی و دانش خودروهای خودران ( Driverless) و صنعت خودروسازی کمک کند.

کمپانی های ناسا و بلک بری در این در راه به کمک اپل آمدند. البته برخی از مهندسان سابق تسلا نیز به کمک اپل آمدند که موجب واکنش ایلون ماسک را به همراه داشت. ایلون ماسک پروژه تایتن اپل را پروژه دفن شده ی تسلا دانست.

6 سال اخیر برای خودروالکتریکی اپل همیشه در سراشیبی بوده است. هر چند ماه یک بار از گذشته، خبرهایی در خصوص تایید پروژه اپل کار و در ادامه تکذیت این پروژه منتشر شده است.

جالب تر این است که خبرهایی مستند در از اپل در خصوص همکاری با هیوندای کیا برای ساخت خودروالکتریکی اپل در ایالت جرجیا منتشر می شود، اما بالافاصله هیوندای کیا می گوید در حال حاضر با اپل برای ساخت آی کار ندارد!

بعد از اینکه رویترز در گزارشی اعلام کرد که اولین خودروالکتریکی اپل در سال 2024 عرضه می شود، سهام اپل بالاترین به مقدار خود در چند سال اخیر رسید. البته این اولین و آخرین بار هم نبود. بعد از اینکه خبرهای مبنی بر همکاری اپل با هیوندای کیا برای ساخت اولین خودروالکتریکی منتشر شد، سهام اپل دوباره رشد تصاعدی را تجربه کرد.

ساخت خودروهای الکتریکی یک امر بسیار گران است و شاید کمتر کمپانی ای از هر جای دنیا بخواهد بر روی آن سرمایه گذاری کند. کمپانی تسلا خود میلیاردها دلار بر روی کمپانی ها تامیین کننده باطری سرمایه گذاری کرده است و این مقدار را نیز بیشتر نیز می کند.

سرمایه گذاری بر روی چنین صنعتی، بسیاری گران برای هر کمپانی ای تمام می شود، گرچه به نظر نمی آید که اپل مشکل مالی داشته باشد.

درآمد اپل در 4 ماهه اول سال 2021 میلادی

اپل در 4 ماهه اول سال 2021 میلادی سودی زیادی را محصولات و سرویس هایش به جیب زده است.

اپل تنها در 4 ماهه اول سال 2021 میلادی، 65.6 میلیارد دلار از فروش آیفون، 8.7 میلیارد از فروش آی مک و لپتاپ های مک، 8.4 میلیارد دلار از فروش آیپد، 12.9 میلیارد دلار از فروش گجت های پوشیدنی و 15.8 میلیارد دلار از سرویس های این کمپانی به جیب زده است!

 

 

پس برای اول مشکلات مالی وحود ندارد! حتی اگر اپل در این راه موفق هم نشود، برشکست نخواهد شد. باید کمی بیشتر منتظر بمانیم تا ببینیم اپل پروژه اپل کار را تا کجا پیش می برد.

 

منبع: کانال یوتیوبی CNBC

 

 

در ادامه در مجله خبری زوم تک بیشتر بخوانید:

تاثیر خودروهای الکتریکی در گرمایش زمین

جگوار: خودرو تمام الکتریکی جگوار سال 2024 عرضه می شود

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چه چیزی از اپل کار می دانیم؟ خودرو اپل بالاخره در سال 2021 معرفی می شود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *