پادویش

چگونگی تشخیص و درمان بیماری ام اس

درمان بیماری ام اس و تشخیص علائم آن

چگونگی تشخیص و درمان بیماری ام اس : امروزه متاسفانه بیماری های گوناگونی به وجود آمده اند که ممکن است هر کسی را درگیر کنند. انسان ها باید پیش از هر چیزی در مورد بیماری ها اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند در صورت بروز ، علائم آن را تشخیص دهند و سریعا راه درمان را آغاز کنند.یکی از بیماری هایی که معمولا ما اطلاعات لازم در مورد آن نداریم ام اس است ولی شاید نام آن را زیاد از رسانه های مختلف شنیده باشیم. برای چگونگی تشخیص و درمان بیماری ام اس ادامه مطلب را مطالعه نمایید. حتما خبر درمان ام اس کشف شد را هم بخوانید.


مقاله مرتبط :عمر بیماران ام اس


علائم اولیه و تشخیص

بیماری ام اس معمولا با علائمی چون گزگز و خواب رفتن دست و پا نشان داده می شود ولی برای اطمینان بیشتر شما باید با تمامی مراحل تشخیص اولیه نیز آشنایی داشته باشید.

برخی از افراد استرس را علامل ms می دانند اما اینگونه نیست و استرس تاثیری در ایجاد این بیماری ندارد. تاکید بر شناخت علائم اولیه برای این است که ms درمانی قطعی ندارد . یکی از عوارض شایع در ms گزگز شدن نصف بدن شخص است که بی حس می شود ، خواب می رود یا از قسمت تنه به پایین حسی نداشته است. این موارد به عنوان علائم ام اس هستند اما به شرطی که 24 ساعت به طول بیانجامند.

البته تاری دید نیز یکی از علائم ام اس است که شروع آن از یک چشم است و قدری در روزهای بعدی شدت پیدا می کند که شخص قادر به دیدن نیست. ممکن است افراد با ضعف روبرو شوند که به دلیل MS اتفاق می افتد. ضعف در این جا به معنی کاهش قدرت است.


مقاله مرتبط : سن ابتلا به ام اس


چگونگی درمان MS

هنوز برای درمان بیماری ام اس روش قطعی به وجود نیامده است ولی امروزه از روش های درمان فیزیکی و درمان دارویی برای کاهش علائم بیماری و همچنین پنهان شدن بیماری توصیه می گردد . برای درمان بیماری ام اس از یک تیم شامل متخصص مغز و اعصاب و متخصص درمان فیزیکی استفاده می شود. برای کم شدن میزان علائم بیماری از داروهای استروئیدی استفاده می شود.


مقاله مرتبط :

علایم‌ ام اس

ام اس خفیف

علت ام اس چیست


 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چگونگی تشخیص و درمان بیماری ام اس

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *