عمر بیماران ام اس

عمر بیماران ام اس

عمر بیماران ام اس : معمولا افرادی که متوجه می شوند به بیماری ام اس مبتلا شده اند، اولین سوالی که از پزشک می پرسند این است که تا چه زمانی عمر می کنند؟ لازم است همین ابتدا بدانید بیماری ام اس ، میزان عمر بیمار را تحت تاثیر قرار نمیدهد و فرد می تواند پس از آن به زندگی روزمره خود ادامه بدهد ولی لازم است از مواردی که بیماری ام اس را تحت تاثیر قرار میدهند دوری کنند تا سبب تشدید بیماریشان نشوند.

عواملی که بیماری ام اس را تحت تاثیر قرار میدهند:

  • استرس جز مواردی است که چه نوع مزمن و چه نوع حاد آن می توان سبب شود تا این بیماری تشدید داشته باشد. طبق مطالعات انجام شده ، وجود استرس در افراد می تواند سبب 2 برابر شدن حملات بیماری نسبت به شرایط عادی شود. لذا بیماران مبتلا به ام اس باید از استرس های روحی و جسمی دوری کنند.
  • گرمای زیاد مخصوصا اگر به همراه رطوبت باشد می تواند بسیار ازاردهنده باشد. گرمای زیادی می تواند سبب شود تا ضعف عضلانی شدید به وجود بیاید. با اینکه ممکن است برخی از بیماران از این شرایط ناراضی نباشند و از حمام گرم لذت ببرند.بیماران ام اس باید از رنگ های روشن و لباس های نخی در فصل گرما استفاده کنند و تا جایی که ممکن است از منزل بیرون نروند .از مایعات زیاد استفاده کنند تا میزان مایعاتی که از بدنشان از دست رفته جبران شود.
  • خستگی نیز از مواردی است که سبب تشدید بیماری ام اس می شود. مبتلایان به ام اس باید از مواردی که سبب می شوند خستگی های زیادی برای آنها به وجود بیاید پرهیز نمایند.
  • وجود ضربه ها : طبق آمارها ، حدود 10 الی 15 درصد از بیماران ، آغاز بیمارشان را بعد از وارد شدن ضربه به نخاع یا مغزشان عنوان می کنند و در 50 درصد از بیماران نیز ، عودت بیماری را به ضربه ها نسبت میدهند. انگونه که به نظر می آید ضربه ها سبب می شوند تا در نخاع یا نسج مغز تغییراتی به وجود بیاید که با توجه به آسیب های که در گذشته از این بیماری در این نقاط ناشی شده است ، علائم جدید ایجاد می شوند.
بیشتر بخوانید  چه عواملی باعث بروز ام اس در افراد سالم می‌شود؟

مطالب مرتبط :

علایم‌ ام اس | تشخیص بیماری ام اس

ام اس خفیف

علت ام اس چیست؟

درمان ام اس کشف شد

سن ابتلا به ام اس

1.7/5 - (32 امتیاز)

نظرات در مورد : عمر بیماران ام اس

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *