روش عملکرد گیت فروشگاهی RF

گیت فروشگاهی

روش عملکرد گیت فروشگاهی RF : در این بخش قصد داریم شما را با تکنولوژی مورد استفاده در ساخت گیت فروشگاهی RF بیشتر آشنا کنیم.
دزدگیر لباس یا دزدگیر پوشاک به طور کلی به وسیله ی یکی از سه تکنولوژی AM ، RF و EM کار می کند. در ادامه گیت فروشگاهی RF را به طور تخصصی تری بررسی خواهیم نمود.

سیستم های RF یا Radio Frequency

دزدگیر فروشگاهی که بر اساس RF کار می کنند ، دارای محدوده فرکانسی 2 الی 10 مگاهرتز می باشند. اما عموما فرکانس این سیستم حدود 8.2 مگاهرتز است. این سیستم دارای دو حالت مختلف شامل تک آنتن و دو آنتن می باشد.

گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی RF – دو آنتنه

گیت های فروشگاهی RFی که دو آنتنه هستند در هر بدنه از آنتن هایشان دارای یک برد هستند. یکی از برد ها فرستنده و دیگری گیرنده می باشد.

همان گونه که در شکل می بینید امواج رادیویی از فرستنده به گیرنده منتقل می شوند. در این صورت اگر تگ ها و یا برچسب هایی که به محصولات متصل هستند میان این امواج قرار بگیرند به روی موج فرستنده تاثیر خواهد گذاشت. این تاثیر به روی موج فرستنده ، به وسیله ی گیرنده شناسایی می شود ، سپس کل دستگاه وجود تگ را متوجه خواهد شد. حداکثر فاصله ی بین فرستنده و گیرنده دو متر می باشد.

گیت فروشگاهی RF – تک آنتنه

اما گیت های RFی که تک آنتنه هستند ، فرستنده و گیرنده در یک بورد ها هم ادغام می شوند و به یک آنتن تبدیل می شوند. به این نوع گیت فروشگاهی تک آنتنه MONO نیز گفته می شود. بر خلاف حالت قبلی در این حالت یک بورد وظیفه ی ارسال و دریافت را به طور همزمان بر عهده دارد. یعنی به صورت یک هاله ی دایره ای شکل به دور آنتن قرار دارد. البته لازم به تذکر می باشد که عملکرد گیت فروشگاهی دو آنتنه قوی تر و بهتر می باشد. اما گیت های تک آنتنه نیز کاربرد های خاص خودشان را دارند. از مهم ترین کاربرد های دزدگیر لباس می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
•    فروشگاه هایی که درب ورودی کوچکی دارند. یعنی فضاهایی که کمتر از یک متر توسط آنتن تحت مراقبت است.
•    فروشگاه هایی که دارای درب های دو لنگه هستند و دزدگیر فروشگاهی را بین دو لنگه قرار می دهند.
در مواردی که در بالا ذکر شد از گیت RF تک آنتنه استفاده می کنیم.

4.5/5 - (16 امتیاز)

نظرات در مورد : روش عملکرد گیت فروشگاهی RF

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *