50 حقیقت درباره ی گوشی های هوشمند که هرگز به شما گفته نشده است!

50 حقیقت درباره ی گوشی های هوشمند

حقایقی های پنهانی درباره ی گوشی های هوشمند که هرگز گفته نمی شوند. آیا می دانستید گران ترین گوشی هوشمند قیمتی برابر با یک رولزرویس دارد؟

به گزارش مجله خبری زوم تک به نقل از وبسایت fact slides، استفاده از گوشی های هوشمند در طی این 10 به شدت افزایش پیدا کرده است. همه ی ما از اولین نسل گوشی ها خاطره داریم. گوشی های بزرگی که تنها و مهم ترین کاربردی که داشتند، تماس تلفنی بود، اما بعد از معرفی شدن نسل از جدید گوشی های هوشمند، نه تنها دیگر گوشی های هوشمند کسل کننده نبودند، بلکه به یکی از ضروری ترین اقلام مورد نیاز زندگی انسان ها مبدل گشتند.

آیفون 3G اولین گوشی هوشمندی بود که دنیای تکنولوژی به خود دید. تنها پس از مدت کوتاهی از معرفی شدن اولین آیفون، کمپانی های بزرگ دیگر هم چون سامسونگ، سونی اریکسون ( گرچه این 2 کمپانی دیگر با یک دیگر همکاری ندارند)، … تصمیم به تقلید از آیفون اپل گرفتند. iOS، اولین سیستم عامل هوشمند بود که توسط عرضه رونمایی شد، تنها چند مدت پس از رونمای از این سیستم عامل، گوگل نیز از سیستم عامل خود به نام [اندروید] رونمایی کرد.

 

 

50 حقیقت درباره ی گوشی های هوشمند

آیا تابحال به این فکر کرده اید که هوش مصنوعی که درون گوشی های هوشمند وجود دارد به همین سادگی ها به وجود نیامده است؟ به وجود آمدن هوش مصنوعی سیستم عامل گوشی های هوشمند پیچیده تر  از آنی است که بخواهد در یک زمان محدوت توسط گروهی چند نفره انجام بشود. برای دانستن حقایق پشت پرده در خصوص گوشی های هوشمند با ما همراه باشید.

 

 

 1. قدرت محاسبه ی گوشی هوشمند شما در سال 2021 بسیار پیچیده تر و قدرت مندتر از کامپیوترهایی است که در ماهواره آپولو مورد استفاده قرار گرفت. وقتی که شما سوار بر خودرو، … در حال حرکت هستید، گوشی هوشمند به منظور دریافت سیگنال [یک جورایی] بیشتر باید زحمت بکشد!
 2. قیمت گران ترین گوشی هوشمند پرچم داری که می شناسید چه قدر است؟ 1000 دلار ؟ 1500 دلار؟ اولین گوشی هایی که در سال 1973 به فروش می رفتند، قیمتی در حدود 4000 دلار آمریکا قیمت داشتند!
 3. در سال 2012، کمپانی اپل به طور میانگین روزی 340 هزار آیفون می فروخت.
 4. از هر 10 بریتانیایی، 4 نفر به سرک کشیدن به گوشی های هوشمند همسرشان بدون اجازه آن ها اذعان کرده اند.
 5. از 53 درصد افرادی که در گوشی هوشمند همسرشان شواهدی از خیانت پیدا می کنند، معمولا 5 درصد به طلاق منجر می شود.
 6. گوشی های هوشمند ضد آب به دلیل علاقه ی نوجوانان ژاپنی از استفاده از گوشی های هوشمندشان در زیر دوش آب تولید شدند.
 7. شاید برای شما عجیب به نظر برسد، طبق تحقیقات انجام شده، باکتری ها بر روی گوشی هوشمند شما 18 برابر بیشتر دستگیره دستشویی خانه شما است.
 8. برخی از کمپانی های دنیا در صورت مشاهده استفاده شده گوشی های هوشمند کارکناشان توسط کارکنان دیگر، برای آن ها جریمه های سنگینی در نظر گرفته اند.
 9. در سال 2015، تعداد کسانی به خاطر سهل انگاری حین گرفتن تصاویر سلفی فوت کردند بیشتر از کشته شدگان توسط کوسه بود.
 10. نوجوانانی که بیشتر از 2 ساعت در روز از گوشی های هوشمندشان استفاده می کنند، بیشتر از هر گروه سنی دیگر در خطر افسردگی و اضطراب قرار دارند.
 11. نوموفوبیا (NomoPhobia) اضطراب شدید احساس خطر از دست دادن، گم کردن یا خالی شدن باطری گوشی هوشمند است.
 12. تابش (Radiation) بازتابی از نمایشگر گوشی های هوشمند می تواند یکی از دلایل شکل گیری عقیم شدن ناباروری، بی خوابی و تومورهای مختلفی باشد.
 13. هر ساله در بریتانیا حدود 100 هزار گوشی هوشمند به خاطر سهل انگاری کاربران به اشتباه و ناخواسته در کاسه توالت افتاده می شوند!
 14. به طور میانگین یک کاربر معمولا در طی یک روز، قفل گوشی هوشمندش را 110 بار باز می کند.
 15. درون گوشی های هوشمند کاغذ های راهنمایی است که شاید 0.1 درصد کاربران هم یک بار یک جمله یا حداقل یک کلمه از آن را نخوانده باشند. کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند در این کاغذ های راهنما به کاربران توصیه می کنند که کاربران حداقل 25 میلی متر، گوشی های هوشمندشان را دور تر از چشم هایشان در دست بگیرند.
 16. حداقل 90 از کابران بزرگ سال، گوشی های هوشمندشان را مدام در دستشان دارند.
 17. بیشتر افراد جهان دسترسی راحت تری به گوشی های هوشمند تا دسترسی به دستشویی دارند!
 18. گران ترین گوشی هوشمند در دنیا یم گوشی هوشمند آیفون است که با انبوهی از طلا و الماس پوشانده شده است.
 19. دانشمندان شیوه ایی را طراحی کرده اند که به واسطه ادرار انسان، باطری گوشی هوشمند شما شارژ می شود.
 20. اولین گوشی مقلب  به گوشی تماس گیرنده [Phone Call] در سال 1973 میلادی توسط مارتین کوپر (Martin Cooper) اختراع کننده سابق کمپانی موتورولا طراحی شد.
 21. تنها آیفون اپل؛ بیشتر از هر چیزی یا هر محصولی که مایکروسافت بخواهد ارائه بدهد برای کمپانی اپل سود دارد.
 22. بیشتر از 250 میلیون دستگاه گوشی قدیمی و خاطره انگیز 1100 توسط نوکیا به سراسر دنیا فروخته شد. این رقم با اختلاف بسیار زیادی لقب پادشاه فروش گوشی ها را هنوز از آن خود کرده است.
 23. در کشور چین، تعداد کاربرانی که گوشی های هوشمند برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند بسیار بیشتر از کسانی است که تنها از کامپیوتر شخصی شان برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنند.
 24. اغلب تصاویر و ویدیوها آپلود شده در فیسبوک از طریق گوشی های هوشمند صورت گرفته است. این مقدار، 27 درصد از کل ترافیک اینترنت استریم دنیا را تشکیل می دهد.
 25. 50 حقیقت درباره ی گوشی های هوشمند؛ اگر هر روز آیفون خود را شارژ کنید، هزینه شارژ کردن آیفون تان تنها 0.25 از کل هزینه ی سالانه ی برق منزل تان می شود!
 26. 65 درصد از کل کاربران گوشی های هوشمند، تقریبا طی یک ماه هیچ اپلیکشینی را دانلود نمی کنند.
 27. تکنولوژی ایی که لطف آن شما قادر به استفاده از گوشی هوشمندتان هستید وابسته به 250 هزار پتنت مجزا و مشترک است.
 28. 99 درصد از کل بدافزارهای مخرب کاربران اندرویدی را هدف قرار می دهد. کاربران اندرویدی بیشتر از کاربران آیفون در خطر بدافزارها قرار دارند.
 29. طی تحقیقی، 47 درصد از کاربران به این حقیقت که بدون گوشی های هوشمندشان هرگز دیگر نمی توانند زنده بمانند اذعان کرده اند.
 30. پرتاب گوشی های هوشمند، یکی از ورزش های آشنا و پرطرفدار در کشور فنلاند است.
 31. در کشور مالزی افراد می توانند همسرشان را از طریق پیامک طلاق بدهند.
 32. به گفته ی برخی از کاربران، برخی از افراد برای عدم شکل گیری صحبت و تعامل خود را به استفاده از گوشی هوشمندشان وادار می کنند.
 33. در برخی از کشورها در دست داشتن گوشی هوشمند حین رابطه جنسی غیرفانونی و حمل دوربین در اسخترهای شخصی جرم محسوب می شود.
 34. 61 درصد از کاربران آٖمریکایی به استفاده از گوشی هوشمند حین رانندگی اذعان می کنند.
 35. IMB در سال 1994 میلادی، یک گوشی با نمایشگر Input لمسی برای فرستادن ایمیل همراه با توانایی اجرای اپلیکشین های ثالث فروخت!
 36. هزینه شارژ همیشه شارژ نگه داشتن گوشی های هوشمندتان با بزرگ ترین نمایشگر ممکن در این روزها شاید به 1 دلار در سال هم نرسد.
 37. در بریتانیا، رانندگانی که موجب مرگ عابری در حالت استفاده از گوشی هوشمند، سرعت غیر مجاز و مستی بشوند، برای همیشه باید در زندان بمانند.
 38. بیشتر مردمان کشور های توسعه نیافته آفریقا بیشتر از دسترسی به بطری های آب آشامیدنی و برق، به گوشی های هوشمند دسترسی دارند.
 39. واژه فابینگ [Phubbing] یک واژه جدید به معنی بی محلی و درست و حسابی جواب ندادن به رفیق هایتان به خاطر استفاده از گوشی های هوشمند است.
 40. دانشمندان می توانند سبک زندگی کسی هم چون اینکه چه محصولات نظافتی ایی را استفاده می کنند، غذایی که می خورند یا داروهایی که مصرف می کنند را از مواد شیمیایی موجود در سطح گوشی های هوشمندشان متوجه شوند.
 41. 90 درصد از کل گوشی های هوشمند که در ژاپن به فروش می رسند، باید ضد آب باشند.
 42. بی خوابی، گیج زدن و سردردهای شدید همگی می توانند در اثر استفاده مدام و بیشتر از زمان معمول از گوشی هوشمند به وجود بی آیند. متخصصان ringxiety، نوموفوبیا، گوشی هراسی و فریگوفوبیا را از جمله مواردی تلقی می کنند که می تواند افراد را  در شرایط حاد بحرانی قرار دهد. ringxiety، بیماری است که در آن کاربر با امید به اینکه ویبره گوشی هوشمندش به خاطر تماس ، پیام یا … به صدا دربیاید، زمان های طولانی ایی به انتظار می نشیند یا مدام مخاطبان خود را بالا و پایین می کند.
 43. 70 درصد از کل گوشی های هوشمند امروزی در کشور چین تولید یا مونتاژ می شود!
 44. حدود 80 درصد از کل جمعیت کره زمین دارای به گوشی های هوشمند دسترسی دارند.
 45. 50 حقیقت درباره ی گوشی های هوشمند؛ تعداد کل گوشی های هوشمند از تعداد کل لپتاپ ها و کامپیوترهای شخصی بیشتر است. پیش بینی می شود که تعداد گوشی های هوشمند بیشتر از 5 درصد بیشتر از تعداد کامپیوترهای شخصی باشد.
 46. قبض ماهانه گوشی هوشمند شما [معمولا] چقدر می شود؟ سلینا آرونز ( Celina Aarons) با ثبت رکورد 142 هزار پوند رکورد دار قبض گوشی در یک ماه است!!!!
 47. طبق رکوردهای گینس، گوشی Sonim XP3300  جان سخت ترین گوشی ایی است که تابحال وجود داشته است. این گوشی پس از پرتاپ شدن از ارتفاع 25 متری هیچ صدمه ایی ندید!
 48. صنعت تولید گوشی های هوشمند و تکنولوژی مربوط به گوشی های هوشمند، سریع ترین پیشرفت را در مقایسه با هر صنعتی دیگری در جهان دارد!
 49. 74 درصد از کاربران از گوشی های هوشمندشان برای مشاهده آنلاین محصولات استفاده می کنند که در نهایت از آن مقدار، 79 درصد به خرید منجر می شود.
 50. طبق نتایج تحقیقات انجام شده، بیشتر کاربران گوشی های هوشمند زمان خود را صرف بازی ها و جست و جو در فضازی مجازی می کنند. ( به ترتیب 49 درصد و 30 درصد)
بیشتر بخوانید  بررسی گوشی هوشمند سامسونگ Galaxy Z Fold 2 زیر ذره بین زوم تک

 

نظر شما در این باره چیست؟ نظرات خود را با ما در زوم تک به اشتراک بگذارید.

 

منبع: factslides

 

بیشتر بخوانید:

حقایقی درباره ی تکنوٖلوژی که نمی دانستید!

حقایقی درباره اپل که حتما نمی دانستید!

 

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : 50 حقیقت درباره ی گوشی های هوشمند که هرگز به شما گفته نشده است!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *