پادویش

سایت زلزله نگاری

سایت زلزله نگاری

سایت زلزله نگاری : زلزله لرزش ناگهانی پوسته جامد زمین می باشد که گاهی بر روی نواحی که روی بند زلزله هستند ، رخ می دهد.این پدیده دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است.زلزله جز اتفاقاتی است که اخیرا در کشور ایران رخ داده است و سبب شده است تا خبرهای زیادی در مورد آن به گوش برسد و البته شایعاتی را نیز در پی داشته است که همین شایعه ها گاهی موجب رعب و وحشت  شده اند.مردم زیادی هستند که با زلزله های تهران و کرمانشاه و سر پل ذهاب به این فکر افتاده اند که اطلاعاتی در مورد آن بدست بیاورند تا بتوانند در صورت بروز مجدد زلزله به خوبی با آن مقابله کنند و خسارت های کمتری را ببینند.

مرکز زلزله نگاری کشوری

در سایت زلزله نگاری : http://irsc.ut.ac.ir/index.php?lang=fa کشور شما می توانید آخرین زمین لرزه های ایران و نواحی مجاور و همچنین زمان وقوع ،بزرگی لرزش،عرض و طول جغرافیایی ، عمق و منطقه را مشاهده نمایید.مرکز زلزله نگاری کشوری به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران وابسته است و وظیفه داشته است که زمین لرزه های کشوری را ثبت نماید و همچنین آنها را به مردم اطلاع رسانی کند.

موسسه ژئوفیزیک در ابتدای تاسیس با سه بخش زلزله‏ شناسی‏، ژئومغناطیس‏ و گرانی‏سنجی شروع به کار کرده است و پس از آن در حیطه های آموزشی، پژوهشی و کاربردی علم ژئوفیزیک گسترش داده شده است.

کانال تلگرام زلزله نگاری

برای مرکز زلزله نگاری کشوری نیز کانال تلگرامی راه اندازی شده است که شما می توانید در آن عضو شوید .جهت عضویت می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید و پس از ورود Join را کلیک نمایید.این کانال تلگرام به عنوان یکی از راه های اطلاع رسانی مرکز لرزه نگاری کشوری برای زمین لرزه های بوده است که از 3.5 بزرگتر می باشند.

https://telegram.me/IranianSeismologicalCenter

در ادامه با زوم تک همراه شوید…
مقالات مرتبط :

چقدر از این مطلب خوشتان آمد ؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات در مورد : سایت زلزله نگاری

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. باسلام احتمال زلزله درتاریخ ۱۴الی۲۵بهمن وجودداردچون زلزله قبلی که اومدازده روزقبل تعدادی مورچه سرگردان به داخل خانه مان آمدندوبعدزلزله ناپدیدشدندامابعدازیکماه مجددآمده اندفکرکنم ازوجودزلزله جدیدی خبرمیدهند