پادویش

می توانید در گلکسی اس 10 نوع عملکرد دکمه بیکسبی را تغییر دهید

کمپانی سامسونگ به خریداران گلکسی اس 10 این امکان را داده است تا بتوانند نوع عملکرد دکمه ی بیکسبی را تغییر دهند و هر برنامه ای که دوست دارند را جایگزین نموده تا با فشردن این دکمه، برنامه اجرا گردد. بر اساس اطلاعاتی که از سوی کاربران حاضر در مراسم رسیده است، گویا کمپانی سامسونگ برای کاربران این گوشی هوشمند تنظیماتی را فراهم نموده است تا بتوانند کارایی بیشتری از اجرای یک دستیار صوتی دریافت نمایند. شما اکنون می توانید با فشردن این دکمه، یک نرم افزار شخص ثالث را اجرا نمایید.

گلکسی اس 10 سامسونگ

در صورتی که هیچ برنامه ای را بر روی این دکمه تنظیم نکنید، با دوبار فشردن این کلید مستقیما وارد بیکسبی خواهید شد. به عنوان مثال اگر هر یک از اپلیکیشن های شخص ثالث نظیر Google، ااینستاگرام و یا اسپاتیفای را برای این کلید تنظیم کنید، می توانید با دوبار فشردن این دکمه به راحتی وارد شوید و تنها با بیک بار فشردن دکمه می توایند بیکسبی را نیز اجرا نمایید؛ یعنی این دکمه می تواند دو نقش مختلف را برای شما اجرا نماید. لازم به ذکر است که اگر این دکمه را اگر برای چند ثانیه نگه دارید مستقیما سیستم بیکسبی برای شندین فرمان شما فعال خواهد شد.

گلکسی اس 10

این مورد بزرگترین دلیلی است که سبب شکایت های بسیار بالای طرفدارتان این کمپانی شده بود، زیرا کارایی این کلید تنها برای اجرای بیکسبی بود و مورد دیگری را نمی توانست اجرا کند. اکنون اگر شما ترجیح می دهید تا از گوگل اسیستنت (Google Assistant) به جای بیکسبی استفاده کنید، می توانید با استفاده از این کلید هر دو دستیار صوتی را در کنار خود داشته باشید. پیش ز رونمایی گلکسی اس 10 نمی توانسیتد هیچ کدام از برنامه های شخص ثالث را با استفاده از این دکمه اجرا نمایید ولی هم اکنون می توانید به نرم افزارهای شخص ثالث نیز تنها با استفاده از این دکمه دسترسی یابید.

متاسفانه این قابلیت در سال گذشته برای گلکسی اس 9 و گلکسی نوت 9 در سیستم عامل اندروید پای و پلتفرم One UI ارائه نشد و در بروزرسانی اخیر نیز خبری از این قابلیت برای دکمه ی بیکسبی نبود. هنوز کمپانی سامسونگ در خصوص این قابلیت برای نسخه های قبلی و مدل های قدیمی تر هیچ اطلاعاتی را انتشار نداده است. امیدواریم در صورتی که کره ای ها تصمیم دارند این قابلیت را برای نسخه های قبلی ارائه دهند، هر چه سریعتر بروزرسانی آن را منتشر نمایند.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: theverge

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : می توانید در گلکسی اس 10 نوع عملکرد دکمه بیکسبی را تغییر دهید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *