آنتی ویروس پادویش

گوگل از تصمیم این کمپانی برای عرضه یک ویژگی جدید در اندروید 12 خبر داد

گوگل می خواهد که یک ویژگی جدید به اندروید 12 اضافه کند!

اندروید 12؛ به گفته گوگل یک ویژگی جدید دارد که موجب خرسندی هر چه بیشتر کاربران می‌شود! این ویژگی به منظور آسان تر کردن امور کاربران است.

همیشه یک سوال وجود دارد که ذهن بسیاری از افراد را مشغول خود می کند و آن این است که وقتی هر 2 گوگل و اپل 30 درصد از سود ناشی از هر اپلیکیشن موجود در بازار هایشان را نصیب خود می کنند، پس چرا فقط اپل است که حق انحصار اپ استور خود را دارد و به کسی اجازه نمی دهد بازار دیگری به وجود بیاید؟ – جواب این سوال خیلی ساده است، زیرا اپل بر خلاف گوگل و گوگل PlayStore، اجازه ی دانلود و یا موجودیت بازار های ثالث را به کاربران نمی دهد. پس گاهی کاربران اپل مجبور می شوند برای دانلود و استفاده از اپلیکیشنی، مبلغ بیشتری را پرداخت کنند یا حتی اپل آن ها را مجبور می کند که اپلیکیشنی را خریداری کنند! اما در مورد گوگل و کاربران اندروید این گونه نیست، کاربران اندروید می توانند آزادنه هر نوع بازاری را که بخواهند دانلود کنند و از آن‌ها بجای گوگل PlayStore استفاده کنند؛ بازارهای ثالثی همچون اپ استور آمازون، گلاکسی اپ سامسونگ، … وجود دارند.
بنابراین سیاست های گوگل بر خلاف اپل این اجازه را به کاربران می دهد که در فضای آزادنه تر هر چیزی را که می خواهند از گوگل PlayStore یا … دانلود کنند و مشکلی برای نصب اپلیکیشنی نداشته باشند!

اگر اخبار مربوط به درگیری های اپیک و اپل در مورد انحصار نحوه ی پرداخت درون برنامه ایی را دنبال می کردید؛ حتما می دانید که توسعه دهندگان Epic Games از اپل خواستند که کاربران بازی Fortnite بتوانند این بازی را اپ استور دانلود کنند و اپل این فرصت را به کاربران Fortnite بدهد که پرداخت ها را به صورت ارزان تر از خود اپیک پرداخت کنند، اما اپل به سرعت جبهه گرفت و این درخواست را قطع کرد. اپل از تنها راهی که بازی های ایپک بخصوص Fortnnite در اپ استور بماند؛ استفاده از کاربران اپیک گیمز پرداخت درون برنامه ایی خود اپل است، که توسعه دهندگان اپیک نیز این درخواست را رد کردند. به همین دلیل اپل، بازی های اپیک گیمز بخصوص Fortnite را از اپ استور خود پاک کرد و به کاربران اجازه نصب بازی های اپیک را نمی دهند.
طبق گفته های The Verge، گوگل از تصمیمش برای پاسخگویی به فیدبک های ارسالی از طرف توسعه دهندگان از سال بعد در اندروید 12 گفته است. طبق گفته ی خود گوگل در سال 2021؛ گوگل تمام تلاشش را می کند که که در سال پیش رو، هر کاربری هر از بازاری که می خواهد اپلیکیشن را دانلود کند.
آزاد بودن دسترسی به هر نوع بازاری، به این معنی نیست که گوگل در مورد سیاست های امنیتی و حفاظت از اطلاعات کاربرانش کم کاری خواهد کرد.
 با وجود آزاد گذاشتن دسترسی عموم به بازار های مختلف، گوگل هم چنان از توسعه دهندگان می خواهد که از سیستم پرداخت درون برتامه ایی گوگل استفاده کنند. و اگر تا به امروز توسعه دهندگان اپلیکیشن این گونه عمل نکرده اند؛ گوگل به توسعه دهندگان آن دست اپلیکیشن ها فرصت می دهد تا زمان 30 سپتامبر سال 2021، سیستم پرداخت درون برنامه ایی گوگل را جایگزین کنند.
گوگل از تصمیم این کمپانی برای عرضه یک ویژگی جدید به اندروید 12 خبر داد؛ آیا گوگل می‌خواهد سیاست های اپل را دنبال کند؟
دلیل پرت و خارج شدن بازی های اپیک گیمز از هر 2 بازار رسمی؛ یعنی اپ استور و گوگل پلی استور، عدم پشتیبانی از پرداخت های درون برنامه آن 2 بازار بود.
با در نظر گرفتن هر 2 شرایط، یک فرقی اساسی بین اندروید و iOS در اینجا مطرح می شود و آن، قابلیت دانلود بازی های اپیک گیمز بخصوص Fortnite از بازارهای ثالث اندرویدی است! که به این معنی است که حتی اگر گوگل با برخی از توسعه دهندگان ،هم چون توسعه دهندگان اپیک گیمز، درباره ی مسئله ایی با هم تفاوهم نداشته باشند؛ توسعه دهندگان اندرویدی می توانند اپلیکیشن های خود را در بازار اندرویدی دیگری بدون هیچ مشکلی با گوگل یا … عرضه کنند و هم چنان سود آوری خود را  داشته باشند!
بی شک اندروید 12 انبوهی از ویژگی های جدید را عرضه می کند که در احتمالا در ماه May سال 2021 رونمایی و عرضه خواهد شد؛ گوگل از تصمیم جدی اش برای هر چه آسان تر کردن استفاده کاربران از بازارهای ثالث گفته است.
منبع: PhoneArena
زمان انتشار در PhoneArena: دیروز
به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  دلایل برتری آیفون بر گوشی‌های اندرویدی

نظرات در مورد : گوگل از تصمیم این کمپانی برای عرضه یک ویژگی جدید در اندروید 12 خبر داد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *