دیتا لینکدین 500 میلیون از کاربران این شبکه اجتماعی فاش شد

دیتا لینکدین 500 میلیون از کاربران این شبکه اجتماعی فاش شد

در اوایل این هفته ، اطلاعات شخصی بیش از 533 میلیون کاربر فیس بوک به صورت آنلاین درز کرد. در حال حاضر یک بار دیگر اطلاعات نشتی با بیش از 500 میلیون کاربر درگیر شده است که این بار از طریق LinkedIn است. طبق CyberNews ، اطلاعات کاربری LinkedIn در یک فروم هکر با 2 میلیون رکورد به عنوان نمونه اثبات مفهوم در معرض فروش است.

این داده ها شامل شناسه های LinkedIn ، نام کامل ، آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، جنسیت ، پیوند به LinkedIn و سایر پروفایل های رسانه های اجتماعی و عناوین حرفه ای است. هکرها داده ها را با حداقل قیمت 4 رقمی می فروشند.

LinkedIn به این وضعیت پاسخ داده و می گوید که این مورد نقض داده نبوده است. درعوض ، این شرکت اشاره کرد که هکرها داده های نمایه اعضای قابل مشاهده عمومی را از این پلتفرم رد می کنند. شرکت متعلق به مایکروسافت همچنین اطمینان داد که هیچ داده عضو خصوصی در تخلیه داده وجود ندارد.

این شرکت در بیانیه ای نوشت: “ما مجموعه ای ادعایی از LinkedIn را كه برای فروش ارسال شده است ، مورد تحقیق قرار داده ایم و مشخص كرده ایم كه این اطلاعات در واقع جمع آوری داده های تعدادی از وب سایت ها و شركت ها است” “این شامل داده های نمایه اعضای قابل مشاهده عمومی است که به نظر می رسد از LinkedIn حذف شده اند. این یک مورد نقض داده های LinkedIn نبوده است و هیچ داده ای از حساب کاربری عضو خصوصی LinkedIn در مواردی که ما قادر به بررسی آن بود وجود نداشته است. “

بلومبرگ گزارش داد که به دنبال درز اطلاعات LinkedIn ، سازمان نظارت بر حریم خصوصی ایتالیا تحقیق درباره این شرکت را آغاز کرده است. از آنجا که LinkedIn ادعا می کند تمام داده های درز کرده به صورت عمومی قابل مشاهده است ، اکنون زمان مناسب برای بررسی تنظیمات حریم خصوصی LinkedIn شما خواهد بود. همچنین باید رمزهای عبور برای حساب های LinkedIn و ایمیل خود را تغییر داده و احراز هویت دو عاملی را تنظیم کنید.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  نحوه یافتن پست ها و مشاغل ذخیره شده در لینکدین

نظرات در مورد : دیتا لینکدین 500 میلیون از کاربران این شبکه اجتماعی فاش شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *