زوم شو : شبیه سازی توفان تورنادو در طراحی یک برج عظیم جثه

برج عظیم جثه , طوفان تورنادو

زوم شو : شبیه سازی توفان تورنادو در طراحی یک برج عظیم جثه : توفان تورنادو یکی از مشهور ترین توفان های تاریخ می باشد که بشر آنرا تجربه کرده است ، یک شرکت معماری در صدد است این توفان عظیم الجثه را در طراحی یک برج بکار ببرد. براساس اعلام یک شرکت معماری در شهر اکلاهما و تولسا ایالات متحده امریکا این شرکت در صدد است برجی عجیب غریب با وجه شباهت به توفان تورنادو بسازد.

برج عظیم جثه , طوفان تورنادو

ساختار برج عظیم الجثه در اکلاهما و تولسا

براساس اعلام این شرکت این برج عجیب غریب دارای بخش های مختلفی همچون موزه آب و هوا و مرکز تحقیقات ، کلاس های درس، فضاهای کنوانسیون، موزه آب و هوا، یک آزمایشگاه طوفان شدید، رصد خانه می باشد. هر طبقه از این ساختمان دارای ویژگی های جالبی است برای دیدار عموم آزاد خواهد بود.

از اهداف طراحی و ساخت این برج عظیم جثه افزایش مکان های دیدنی و عجیب و غریب در این شهر برای جذب توریست ها می باشد. این شرکت در صدد است برای گسترش فرهنگ توریستی این شهر در ایالات متحده امریکا می باشد. جالب این جاست این پروژه بصورت کاملا خصوصی توسط این شرکت انجام می پذیرد و هیچ ارگان دولتی در امریکا این شرکت را در این پروژه همراهی نمی نماید.

و اما چرا نام تورنادو در این پروژه بکار برده شده ؟

 مشخصات فعلی ساختمان افزایش به ارتفاع بین 250 تا 300 فوت تقریبا برابر 90 متر می باشد، گفتنی است ساختار این برج با شیشه و پانل های فلزی سوراخ شده ساخته شده است . فرم پیچش طراحی شده این برج شبیه یک گردباد نخ ریسی شده می باشد ، رستوران های موجود در این برج هم گردان خواهند بود.گفتنی است طوفان های اتفاق افتاده در این شهر های امریکا عاملی شده است که از نظر جغرافیای صدمات بسیاری از این طوفان ها به این شهر ها وارد گردد ، از این رو مردم این شهر ها برای وفق دادن خود با طبیعت این فعالیت ها را انجام می دهند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : زوم شو : شبیه سازی توفان تورنادو در طراحی یک برج عظیم جثه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *