شیائومی Mi 11 با تراشه‌ی اسنپ دراگون 875 و دوربین سلفی زیر نمایشگر در راه است!

شیائومی Mi 11

شیائومی Mi 11؛ شاهکار کمپانی شیائومی به تراشه‌ اسنپ دراگون 875 و دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز خواهد شد. احتمالا، تا ابتدای 2021 معرفی شود.

گر چه خبر رسمی‌ایی از جانب شیائومی هنوز برای این گوشی هوشمند خارق العاده منتشر نشده است، اما برخی، از احتمال عرضه این گوشی در سال 2021 گفته اند. گوشی هوشمند شیائومی Mi 11، ممکن است حتی چند ماه پس از آغاز سال جدید 2021 میلادی نیز رونمایی و عرضه شود. گوشی پریمیوم شیائومی که از همین الان، در فضای مجازی به ترند تبدیل شده است و همگی منتظر هستیم که این گوشی هوشمند را از نزدیک ببینیم.

اگر این خبر توسط شیائومی قبول شود، بی شک، کمپانی شیائومی اولین کمپانی‌ ایی خواهد بود که پا به عرصه استفاده از نسل جدید تر و قدرتمند تر اسنپ دراگون؛ “اسنپ دراگون 875” خواهد گذاشت. برخی از تصمیم کمپانی شیائومی برای ادامه ندادن نام گذاری Mi 11 گفته اند و  در عوض (در صورت پذیرفته شدن توسط مدیر کمپانی شیائومی) آن را به Mi 20 تغییر نام ممکن است بدهند. پیش تر نیز در مورد گوشی هوشمند شیائومی Mi Note 9، شاهد تغییر نام بودیم. برخی از شایعه در مورد این گوشی هوشمند را با هم در ادامه بررسی خواهیم کرد.

طبق گفته یکی از درز دهنده اطلاعات، هر دو کمپانی چینی Xiaomi و Vivo، برنامه هایی برای تراشه جدید اسنپ دراگون “اسنپ دراگون 875” انجام داده اند. دلیل این که چرا هر دوی آن ها سعی برای استفاده هر چه سریع تر از تراشه اسنپ دراگون 875 دارند، چیزی نیست جز، فستیوال بهار! اگر از سال نو چینی ها خبر ندارید، نام دیگر سال نو چینی ها “فستیوال بهار” است؛ که در 21 فوریه سال 2021 میلادی شروع می ‌شود. احتمال اینکه زمان رونمایی و عرضه گوشی هوشمند شیائومی Mi 11 در آن زمان و حتی قبل تر باشد، زیاد است.

شایعه ها در مورد گوشی هوشمند آتی شیائومی به سرعت در حال پخش شدن است، اما چیزی که ما تا به امروز می دانیم، این است که این گوشی هوشمند شیائومی هم گران است و هم خوش ساخت! یکی از شایعه هایی که بیشتر از سایر شایعه ها خودنمایی کرده است، این است که تکنولوژی  دوربین سلفی زیر نمایشگر UDC (Under-Screen Camera )، که طرح و ایده ی جدیدی هم به شمار می رود، ممکن است در طراحی این گوشی هوشمند شیائومی به کار برده شود.

چرا به کار برده شدن تکنولوژی UDC، نوآورانه و خلاقانه است و از طرفی مفید است؟ – جواب خیلی ساده است، زیرا بکار برده شدن دوربین سلفی زیر نمایشگر این امکان را به شما می دهد از صفحه تمام نمایشگر لذت ببرید و چیزی به غیر از نمایشگر به چشم نیاید!  در صورت بکار برده شدن نسل سوم راه حل شیائومی برای تمام نمایشگر گردن گوشی های پرچم دار خود، در کنار تراشه‌ ی قدرتمند اسنپ دراگون 875، چیزی نمی ماند برای گفتن و زیر سوال بردن توانایی هایی که این گوشی هوشمند شیائومی خواهد داشت.

علاوه بر شیائومی Mi 11، ما انتظار داریم در بهبوهه ‌ی سال جدید میلادی یا در اواخر سال 2020 میلادی، شیائومی از سری Mi Note جدید نیز رونمایی کند! در این صورت، شیائومی Mi Note 11، گوشی هوشمند دیگر شیائومی خواهد بود که ما احتمال می دهیم توسط کمپانی شیائومی رونمایی شود. بگذارید کمی درباره ی شیائومی Mi Note 10 که در سال پیش در رویدادی توسط شیائومی رونمایی شد، بگوییم؛ گوشی هوشمند پرچم دار شیائومی که حرف برای گفت هنوز زیاد دارد، ولی قیمتش شاید کمی کم تر از بهترین پرچم دار اپل یا سامسونگ باشد. قیمت کم، کیفیت ساخت بالا و مشخصات بکار رفته، همگی از شاخصه های شناخته شدن و محبوب شدن خیلی سریع شیائومی در این 2 سال اخیر بوده است.

آیا گوشی هوشمند شیائومی Mi 11 همراه با مدل های دیگری عرضه خواهد شد؟ – با در نظر در گرفتن سیاست های خط تولید شیائومی، فکر می کنیم، باید اینطور باشد. هنوز چیزی قطعی نشده است، اما شایعه های از عرضه مدل Lite، Pro و شاید حتی Plus وجود دارد که همگی به بالاترین و بهترین سخت افزار ها و مشخصات مجهز خواهند شد.

به احتمال خیلی زیاد، در صورت پذیرفتن شایعه ها توسط شیائومی، ما قوی ترین، بهترین و به روز ترین گوشی هوشمند شیائومی را تا به امروز از بین تمامی گوشی هوشمند اصلی و زیر شاخه کمپانی شیائومی، شاهد خواهیم که باید پرچم دار اصلی شیائومی در سالی 2021 میلادی باشد.

 

تاریخ احتمالی رونمایی و قیمت احتمالی

رمان رونمایی از هر دو گوشی هوشمند شیائومی Mi 10 و شیائومی Mi 9 در ماه فوریه بود، که احتمالا همین الگو زمان برای شیائومی Mi 11 انتظار می رود که معرفی شود. البته این ها زمان مختص به خود تقویم چینی ها است و عرضه جهانی آن ها ممکن است یک تاریخ عقب تر باشد، پس اگر بخواهیم کاملا دقیق بگوییم، باید طبق روند سال های گذشته، تا یک ماه قبل از تقویم رونمایی چینی ها منتظر بمانیم تا اطلاعات دقیقی از قیمت و تاریخ عرضه جهانی داشته باشیم.

برای مثال، تاریخ رویداد رونمایی و عرضه گوشی هوشمند شیائومی Mi 10 در زادگاهش “چین”، ماه فوریه بود، گرچه عرضه جهانی آن در ماه مارچ میلادی صورت گرفت!
هیچ اطلاع دقیقی، حتی شایعه ها ندارن :)، در مورد قیمت پیش بینی شده ی مناسب برای این گوشی هوشمند چینی، نداریم. فعلا، نیز پیش بینی مقدار مناسب یا تقریبی مناسب برای این گوشی هوشمند، کمی سخت است، چون که هر دوی گوشی هوشمند شیائومی Mi 9 و شیائومی Mi 10، کمی متفاوت تر از شیائومی Mi 11 هستند. گوشی هوشمند شیائومی Mi 9  در واقع یک میان رده ی قدرتمند بود که پا به پای پرچم دار ها به رقابت پرداخت و کم از خود نگذاشت! ولی این بار سیاست کمپانی شیائومی، ساخت یک گوشی هوشمند پرچم دار اصیل است که  در زمره ی بهترین ها  در بالای جدول بهترین های اندرویدی قرار بگیرد.

قیمت گوشی هوشمند شیائومی Mi 10، چیزی در حدود 1040 آمریکا است و نسخه ی پرو اش؛ شیائومی Mi 10 Pro، قیمتی در حدود 1290 دلار آمریکا دارد. با توجه به اینکه قیمت گوشی هوشمند شیائومی  Mi 9 تقریبا، با کمی چشم پوشی، نصف شیائومی Mi 10 بود، انتظار می رود که قیمت Mi 11 خیلی بالا باشد و کم کم آن چیزی در اندازه ی Mi 10 Pro  که قمیتی در حدود 1290 دلار آمریکا دارد، باشد! مبلغی سرسام آور برای یک گوشی هوشمند چینی اندرویدی که فراتر از تصور است، اما اگر برای تان مهم نیست، قرار است یک گوشی هوشمند خارق العاده داشته باشید.

بیشتر بخوانید  سری شیائومی 13 راهی بازار جهانی شد

 

از گوشی هوشمند جدید شیائومی؛ شیائومی M11 چه انتظاراتی داریم؟

در این جا برخی از انتظار هایی که از شیائومی Mi 11 و شیائومی Mi 11 Pro را داریم، گفته ایم؛ امید وار هستیم، شیائومی با برطرف کردن این ضعف ها، دستگاه های هوشمند شیائومی را بیشتر برای خرید وسوسه انگیز تر کند.

  • قیمت پایین تر
همان طور که قبل تر گفتیم، شاهد قیمت گزافی برای گوشی هوشمند شیائومی Mi 10 بودیم، و اگر بخواهیم تفاوت قیمت دو گوشی هوشمند شیائومی Mi 10 و شیائومی Mi 9 را نیز در نظر بگیریم، شوکه خواهید شد! یک تفاوت قیمتی خیلی زیاد! بیشتر گوشی های هوشمندی که شیائومی تولید می کند، تا حد ممکن پیشرفته و به روز هستند، این در حالی است که قیمت هایشان نیز تقریبا اقتصادی و معقولانه است، که اگر بخواهیم با همین ایده جلو برویم، نباید چنین قیمتی را از شیائومی Mi 10 شاهد می بودیم! به هر حال، قیمت اولین و شاید مهم ترین چیزی باشد که شیائومی درباره ی تولید گوشی هوشمند پرچم دار آتی خود، باید در نظر بگیرد.

اگر بخواهیم رو راست باشیم، دوست داریم، شیائومی با مشخصات قدرت مندی که دارد به قیمت یک میان رده ی قدرت مند، مثل سابق، برگردد. نیازی هم نیست قیمت گوشی شیائومی Mi 11 به کم تر از قیمت Mi 10 برسد ( که در آن صورت، ما آن را میان رده ی پایینی) خواهیم نامید. چیزی که ما برای قیمت گوشی هوشمند شیائومی Mi 11 انتظار داریم، در حدود سری مدل های Mi Note 10 است.

اگر شیائومی تصمیم بگیرد که قیمتی حتی بیشتر از نسخه ی Mi 10 Pro، برای شیائومی M11 استاندارد تنظیم کند، ما به دنبال دلیل منظقی شیائومی برای توجیه این کارش خواهیم بود.

 

  • دوربین بهتر برای مدل استاندارد

در مورد مقایسه ی دوربین شیائومی Mi 10 استاندارد و شیائومی Mi 10 Pro، باید بگوییم دوربین شیائومی Mi 10 استاندارد عملکرد نسبتا خیلی پایین تری از خود در مقایسه با دوربین شیائومی Mi 10 Pro نشان داد، که برای ما عجیب بود و نباید اینطور می بود! دوربین شیائومی Mi 10 استاندارد، از تکنولوژی تله فوتو (Telephoto) برای استفاده از نهایت زوم در عکاسی بی بهره بود. از آن طرف تکنولوژی سنسور عکاسی عمیق و تکنولوژی ماکرو اسنپینگ بکار برده شده در دوربین شیائومی Mi 10 استاندارد نیز، چنگی به دل نمی زد.

در عوض، دوربین شیائومی Mi 10 Pro به دو سنسور قدرتمند تله فوتو مجهز شده است. و اگر شیائومی Mi 10 استاندارد دارید و با دیدن عملکرد خیلی بهتر دوربین شیائومی Mi 10 Pro حریص شدید، حق دارید!

 

  • بهبود عملکرد رابط کاربری EMUI
چیزی که ما اغلب در بررسی گوشی های هوشمند شیائومی به عنوان یکی از ضعف های اصلی شیائومی یاد آوری می کنیم؛ رابط کاربری MIUI است که کمی دیگر گفتنش برای ما خسته کننده شده است.
رابط کاربری شیائومی مشکلی اساسی در اپ های پیش فرض نصب شده در حافظه گوشی دارد؛ که هم حافظه ی زیادی را از گوشی گرفته است و هم اینکه باید زمان زیادی را برای حدف آن ها سپری کنید!

یک ویژگی آزار دهنده ی خوبی دارد، این است که خود سیستم به صورت خودکار اپ ها یا بازی های نصب شده را برای تشخیص بد افزار ها بررسی می کند! ما قدردان این ویژگی هستیم، اما نه هر وفتی که در حین استفاده از اپ ها، بازی ها یا حین جلسه به ما یاد آوری کند که چه بدافزاری را اسکن کرده و تشخیص داده است!

 

  • نمایشگر با کیفیت با نرخ تجدید 12 هرتزی

گوشی های شیائومی Mi 10، به تکنولوژی نرخ تجدید 90 هرتزی مجهز شده اند. (در هر ثانیه، نمایشگر 90 بار تازه تر می شود) این تکنولوژی، باعث می شود که نمایشگر روان تر بشود. نرخ تجدید 60 هرتز؛ که استانداردی  است برای نمایشگر گوشی های هوشمند، گر چه، برخی از گوشی های محدودی هم به تکنولوژی 120 هرتز مجهز شده اند.

ما از شیائومی Mi 11، انتظار داریم که از تکنولوژی نرخ تجدید 120 هرتزی، نهایت استفاده را ببرد.

 

  • تعبیه اسپیکر در نقاط مختلف گوشی

گرچه شیائومی Mi 10 اسپیکر های خیلی خوبی دارد و به نظر برخی ها بهترین کیفیت اسپیکر ها را از بین تمامی گوشی های حال حاضر از آن خود کرده است، اما محل تعبیه آن ها در جای عجیبی است. ما سهوا وقتی می خواهیم فیلم ببینیم یا بازی کنیم، با دستما مان اسپیکر ها را می پوشانیم و  عملا صدایی نمی شود شنید!

ما از شیائومی انتظار داریم که این ضعف را در پرچم دار آتی خود برطرف کند، تا اینکه ما مجبور نباشیم با نشیده شدن اسپیکر با دست هایمان کلنجار برویم.

 

منبع : TechRadar , notebookcheck

زمان انتشار مطلب: یک روز پیش

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شیائومی Mi 11 با تراشه‌ی اسنپ دراگون 875 و دوربین سلفی زیر نمایشگر در راه است!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *