آموزش فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

آموزش فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

در آپدیت های پیشین ویندوز 10، مایکروسافت به این سیستم عامل محبوب تم تاریک را اضافه کرده و در آخرین آپدیت نیز تم روشن را همراه با بک گراندهای جدید افزود. مایکروسافت در این بروز رسانی جدید ویندوز 10 تم جدید روشن خود را اراده داده و در عکس های بک گراند پیش فرض هم تغییراتی بوجود آورده تا روشن تر شده و با تم جدید بیشتر سازگاری داشته باشند. امروز برای شما آموزش فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10 و دیگر ویژگی هایی که این تم میتواند برای شما داشته باشد را خواهیم داد. در ادامه همراه زوم تک باشید.

آموزش نحوه فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

در ابتدا برای فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10 باید وارد تنظیمات سیستم شده و از گزینه Personalization روی Colors کلیک کنید. همینطور شما میتوانید برای داشتن دسترسی سریعتر، روی صفحه دسکتاپ خود راس کلیک کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید. راه دیگر وارد شدن به این تنظیمات استفاده از کلیدهای ترکیبی Windows + I روی صفحه است. در آخر به هر روش که وارد Personalization شدید، روی گزینه Colors کلیک کنید.

آموزش نحوه فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

فراموش نکنید که برای دسترسی داشتن به این ویژگی باید حتما ورژن 1903 ویندوز 10 را روی سیستم خود داشته باشید که همراه با بروز رسانی ماه می 2019 ارائه شده است. لیت ویژگی را نمیتوان در نسخه های قدیمی تر ویندوز 10 پیدا کرد. حالا برمیگردیم به تغییر تم ویندوز به رنگ روشن. با وارد شدن به تنظیمات Colors، روی منوی Choose your color کلیک کرده و گزینه Light را انتخاب کنید تا تم روشن ویندوز 10 برایتان فعال شود.

آموزش نحوه فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

در نسخه های قبلی ویندوز 10، نوار وظایف به صورت پیش فرض تاریک و برنامه های ویندوز روشن بودند. شما میتوانید با انتخاب کردن گزینه Custom حالت پیش فرض ویندوز و برنامه را به شکل دلخواه تاریک و یا روشن کنید. با انتخاب کردن گزینه تم تاریک، همه برنامه های پیش فرض شده ویندوز مثل File Explorer و منوهای ویندوز تاریک می شوند. همینطور در همین تنظیمات رنگ نوار ابزار را هم میتوان به رنگ دلخواه تغییر داد.

آموزش نحوه فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

اگر از آن دسته از افراد هستید که از پس زمینه های پیش فرض ویندوز استفاده می کنند، با دریافت بروز رسانی ماه می ویندوز 10 از تغییراتی که در تصاویر پیش زمینه پیش فرض شده بوجود آمده تا با تم روشن سازگارتر باشند، خوشتان خواهد آمد. اما اگر از تصاویر پیش زمینه پیش فرض استفاده نمی کنید، تصویر پس زمینه شما تغییری نخواهد کرد. برای اینکه پس زمینه جدید ویندوز را روی صفحه دسکتاپ اعمال کنید، وارد Settings و سپس Personalization شده و گزینه Background را انتخاب کنید. در این قسمت Choose Your Picture را انتخاب کرده و تصویر جدید را روی پس زمینه دسکتاپ خود قرار دهید. اگر به هر دلیل نتوانستید تصویر پس زمینه جدید ویندوز 10 را در این قسمت پیدا کنید، روی گزینه Browse کلیک کنید و وارد مسیر C:\Windows\Web\4K\Wallpaper\Windows شوید.

بیشتر بخوانید  نحوه ردیابی تغییرات (Track Changes)در مایکروسافت ورد

آموزش نحوه فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

تم روشن ویندوز 10 تنها بخش اعلانات، نوار وظیفه، منوی کلیک راست و منو استارت را تغییر میدهد و تاثیر خود را فقط روی برنامه های پیش فرض ویندوز می گذارد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آموزش فعال‌ سازی تم روشن ویندوز 10

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *