چای وانیلی و تاثیرات مفید آن

چای وانیلی

در مورد چای وانیلی چیزی شنیده اید؟

چایی یک نوشیدنی محبوب در سراسر جهان است. بسیاری از افراد چای را به عنوان نوشیدنی برای پذیرایی در مراسم های رسمی مورد استفاده قرار می دهند.

با توجه به مصرف روز افزون چای وانیلی در جهان تصمیم به بررسی و معرفی فوائد آن گرفتیم. همه چای ها از یک نوع گیاه به دست می آیند و تفاوت آنها در خشک کردن و جوشاندن چای در هنگام مصرف است.

چای وانیلی، نوعی چایی است که از برگ های نیمه خشک شده گیاه چای به دست آمده و در آب جوش خنک شده با دمای 50 درجه تهیه می‌شود. این چای منافع زیادی داشته که مهم ترین آن ها عبارتند از:

کاهش وزن

اگر به دنبال کاهش وزن و لاغری هستید حتما این چای را در رژیم غذایی خود قرار دهید. چرا که آزمایشات نشان داده اند افرادی که غذا های پرچرب مصرف می کنند اما در طول روز چای وانیلی می نوشند نسبت به سایر افراد که این چای را استفاده نمی کنند لاغرتر هستند.

بیماری های قلبی

چای وانیلی مانع از ایجاد بیماری های قلبی می شود. این چای با تنظیم کلسترول خون و افزایش چربی سوزی مانع از تجمع چربی خون در اطراف دیواره رگ ها شده و در نتیجه از گرفتگی عروق خونی قلب و تنگی نفس پیشگیری می کند.

دندان ها

تصور اکثر افراد این است که چای باعث تیرگی دندان ها می شود اما باید گفت چای دارای عنصر فلوراید بوده و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند. حال مقدار این عنصر در چای وانیلی کمی بیشتر از چای سیاه است. مصرف چای وانیلی در روز باعث خوشبو شدن دهان , سفیدی دندان ها و ضد عفونی شدن محیط دهان می شود.

در کشور ما نوشیدن چای بسیار رایج است پس بهتر از گاهی چای سیاه را کنار گذاشته و حداقل یک بار در طول روز از چای وانیلی استفاده کنیم تا از مزایای آن بهره مند شویم.

چای وانیلیدر ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : چای وانیلی و تاثیرات مفید آن

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *