پادویش

انشا در مورد دهه فجر و 22 بهمن برای دانش آموزان

انشا در مورد دهه فجر و 22 بهمن برای دانش آموزان

انشا در مورد دهه فجر و 22 بهمن برای دانش آموزان : اگر از پدرها و مادرهایمان در مورد دهه فجر سوال کنیم آنها خاطره های زیادی را برایمان تعریف می کنند از تلاش هایشان برای انتشار اعلامیه ها تا رفتن شاه از ایران. زمانی که به ایام دهه فجر نزدیک می شویم معلم ها موضوع انشا را دهه فجر تعیین می کنند در ادامه متن های را مطالعه می کنید که شما دانش آموزان عزیز می توانید برای نوشتن انشاءتان از آنها استفاده کنید.

انشا در مورد دهه فجر انقلاب اسلامی

با وجود اینکه چندین سال است که از دهه فجر و پیروزی می گذرد ولی بازهم این ایام برای همیشه در تاریخ ثبت شده است و کسی آن را فراموش نمی کند چرا که زحمت ها و تلاش های زیادی انجام شده تا این دهه در تاریخ کشور ایران به یک نقطه بی مانند تبدیل شود.

روزهای که در ایام 12 تا 22 بهمن سپری شده است واقعا جز روزهای سرنوشت سازی برای ملت ایران بوده اند. هر سال ایام دهه فجر توسط کسانی که دوستدار این انقلاب هستند جشن گرفته می شود. در مدارس نیز معلم ها و مدیران پرچم و نوارهای رنگارنگی را به نشانه ی جشن به دیوارها آویزان می کنند و عکس های از رهبر معظم انقلاب اسلامی و تصویرهای از روز 22 بهمن را بر روی دیوارها می چسبانند. خلاصه این ایام حال و هوای خاصی را دارد.

امام خمینی و مردم کشور ایران برای اینکه از شر حکومت شاه خلاص شوند و حکومت اسلامی را جایگزین آن کنند و به نوعی کشور را از دست بیگانگان نجات بدهند تلاش های بسیار زیادی کردند. چه شب ها که نیروها تا صبح به چاپ اعلامیه و سخنان امام خمینی ره می پرداختند و آنها را در خانه ها می انداختند تا مردم را بیدار کنند که شاه و اطرافیانش چه ظلم های را در حق شان می کنند.

در این میان شاه نیز دست به کار شده بود و این خطر را احساس کرده بود که کم کم انقلاب جدیدی ممکن است بر پا شود و او را از کشور فراری بدهد به همین جهت بارها کارهای مختلفی مثل تبعید امام خمینی را انجام داد تا به این واسطه امام از مردم دور بماند ولی در نهایت پیروز میدان امام خمینی و مردمی بود که با او هم صدا شده بودند. تاریخ 22 بهمن به عنوان آخرین روز دهه فجر در تقویم رسمی ایران به عنوان روز تعطیل مشخص گردیده است و مردم در شهرهای مختلف این روز را به راهپیمایی مشغول می شوند.

انشا در مورد دهه فجر انقلاب اسلامی

انشا کودکانه در مورد پیروزی انقلاب اسلامی

زمانی که معلم به ما گفت در مورد دهه فجر انشاء بنویسیم، شب که تصمیم گرفتم انشاءیم را بنویسم چیز زیادی به ذهنم نمی رسید چون من تنها می دانستم 22 بهمن روزیست که ملت ایران پیروز شده بودند و شاه از ایران رفته بود و امام خمینی به ایران آمده بود و بارها من این شعار را از تلویزیون شنیده بودم که مردم می گفتند ” دیو چو بیرون رود فرشته دراید”….

از پدر بزرگم خواستم تا به من کمک کند تا انشاءیم را کامل کنم. پدر بزرگم اینگونه شروع کرد:

روز دهه فجر روز پیروزی انقلاب اسلامی است. روزیست که مردم توانستند بر حکومت شاه ظالم پیروز شوند و این روز واقعا برای همه ی ما فراموش نشدنی است. مردم از اوضاعی که در جامعه بود خسته شده بودند و کم کم به یکدیگر پیوستند و اتحاد کردند تا بتوانند ریشه های ظلم را از جا بکنند و عدالت را در جامعه برپا کنند. مردم از روز 12 بهمن تا 22 بهمن به خیابان ها آمدند که البته این راهپیمایی ها و اعتراض ها با رهبری امام خمینی ره بود و شعارهای را بر خلاف دولت ستم گر شاه سر می دادند.

بیشتر بخوانید  انشا در مورد اعتیاد و پیامد های مواد مخدر

شاه که تصمیم گرفته بود جلوی مردم را بگیرد، نیروهایش را فرستاد تا با مردم مقابله کنند و عده ی را به شهادت رساندند ولی مردم چون بر تصمیمی که گرفته بودند محکم ایستاده بودند دست از تلاش برنداشتند و به فعالیتهایشان ادامه میدادند.

محمد رضا شاه که متوجه شده بود دیگر کارش تمام شده و نمیتواند جلوی مردم را بگیرد از کشور ایران فرار کرد ولی امید داشت که شاید روزی دوباره برگردد. بختیار هم کسی بود که جلوی راه فرودگاه ها را بسته بود تا امام خمینی نتواند به ایران وارد شود ولی در نهایت بختیار هم شکست خورد و امام خمینی هم به کشور ایران آمد. پس از اینکه امام به ایران آمد و مردم هم به تلاش شان ادامه میدادند بلاخره در روز 22 بهمن انقلاب اسلامی پیروز شد. بعد از پیروی انقلاب اسلامی، با رای گیریهای که انجام شد مردم به حکومت اسلامی رای داده بودند.

انشا کودکانه در مورد پیروزی انقلاب اسلامی

انشا برای 22 بهمن

هر سال وقتی به 22 بهمن نزدیک می شویم ما داستان ها و تصویرهای زیادی را از رسانه ها در مورد پیروزی انقلاب اسلامی می شنویم. آن سال ها حکایت از اتحاد مردم دارد که توانستند با تلاش های زیادی که انجام دادند شاه را از ایران بیرون کنند و امام خمینی ره به کشور بازگردد.

همه ی مردم از پیر و جوان و زن و مرد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند و همه بر روی خواسته خود پافشاری کردند. بارها دست به اعتراض و تظاهرات زدند و نیروهای شاه به سمت آنها گلوله می زدند ولی مردم ترسی از شهادت نداشتند و بر روی خواسته شان مسمم بودند.

نه کشتار مردم و نه بستن فرودگاه هیچ کدام سبب نشد تا انقلاب پیروز نشود. مقاومت مردم موجب شد تا حکومت پهلوی به زانو دربیاید و در نهایت شکست بخورد.

مردم کشور ایران هر سال در ایام 22 بهمن برای گرامیداشت خون های که ریخته شد و به پاس دلاور مردانی که در هشت سال دفاع مقدس تا پای جان از کشورشان دفاع کردند و چه عزیزانی که به شهادت رسیدند به خیابان ها می آیند و اعلام می کنند تا آخرین نفس از انقلابشان دفاع میکنند.

باید با مرور خاطره های 22 بهمن ما هم قدر این انقلاب را بدانیم و برای آبادانی و ساختن کشورمان دست به دست هم بدهیم چون این دشمن ها هستند که منتظر فرصت هستند تا با کوچکترین اشاره از سوی مردم ایران ، این انقلاب را از بین ببرند.

مقالات مرتبط :

انشا در مورد شب یلدا

انشاء در مورد ماه رمضان و روزه داری

انشا در مورد فداکاری : در مورد فداکاری سوال طرح کنید و جواب آنرا بنویسید

4.1/5 - (45 امتیاز)

نظرات در مورد : انشا در مورد دهه فجر و 22 بهمن برای دانش آموزان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *