عجیب‌ترین رکوردهای گینس که تا به امروز در دنیا ثبت شده‌اند را می‌شناسید؟

رکورددار گینس

 عجیب‌ترین رکوردهای گینس را می‌شناسید؟ اگر فکر می‌کنید می‌توانید حتی یکی از این رکوردها را تغییر بدهید، از گینس میلیون‌ها دلار جایزه می‌برید!

همه‌ی ما درباره‌ی رکوردهای گینس شنیده‌ایم؛ رکوردهای که هم جالب به نظر می‌رسند و هم گاهی عجیب. رکوردهایی که در گینس ثبت می‌شوند زیاد است و اغلب کسانی هستند که بخواهند آن رکوردها را تغییر بدهند، اما یک دست رکوردهایی وجود دارد که ،شاید، اصلا هیچ ربطی به توانایی خارق‌العاده افراد نداشته باشد. عجیب‌تربن رکودهای گینس، رکودهایی معمولا هستند که عوض کردنشان کار هر کسی نیست و کمتر کسی در دنیا وجود دارد که بخواهد هم‌چین ویژگی‌های عجیبی را داشته باشد. با ما در زوم تک همراه باشید تا نگاهی بر عجیب‌تربن رکودهای گینس بیاندازیم.

 

عجیب‌ترین رکوردهای گینس کدام هستند؟

 

گینس

کش آمدن پوست

شخصی بریتانیایی به اسم گری ترنر (Garry Turner) می‌تواند پوست بدن خود را تا نهایت 6.25 سانتی‌متر بکشد! این این  اتفاق نادر فیزیکی به خاطر سندورم اهلرز دانلوز «Ehlers-Danlos » اتفاق می‌افتد که در کمتر کسی وجود دارد. این سندروم بروی بافت‌های عضلانی تاثیر می‌گذارد و موجب نازک شدن آن‌ها می‌شود. افرادی که به این سندروم مبتلا هستند، معمولا معمولا پوستی نرم و کشسان دارند. بخیه زدن بروی پوست‌های نرم، سخت است، زیرا باعث ایجاد جراحت بر روی این دست پوست‌ها می‌شود.

 

رکوردار گینس

بیشترین تعداد پیرسینگ (Piercings ) بر روی صورت 

الین داویدسون (Elaine Davidson) رستوان‌دار برزیلی در ماه دی سال 1997 بعد از اولین پیرسینگی که بر روی صورتش انجام شد، 4225 عمل پیرسینگ تا ماه خرداد سال 2006 میلادی را تجربه کرد! برخی از سایت‌ها می‌گویند این شخص هنوز عمل‌های پیرسینگ انجام می‌دهد یا جواهرات پیرسینگ قدیمی را با جواهرات جدیدتر عوض می‌کند. بیشتر عمل‌های پیرسینگ انجام شده بر روی صورت این شخص است که همراه با  تتوها و آرایش صورت و رنگ‌های مو است، چهره‌ی عجیب و ترسناکی به این فرد بخشیده است. نظز شما درباره‌ این دست رکوردهای گینس چست؟ به نظر شما 4225 عمل پیرسینگ می‌تواند جزئی از عجیب‌ترین رکوردهای گینس قرار بگیرد؟
رکوددار گینس

بیشترین زمان نگه داشتن میز با دندان! یکی از عجیب‌ترین رکوردهای گینس یا عجیب‌ترین آن‌ها؟

نگه داشتن میز با دندان؟ مگر می‌شود؟ کتاب رکوردهای گینس همیشه چیزهای زیادی برای سورپرایز کردن ما دارد. فردی دانمارکی به اسم جورج کریس‌شن (Georges Christen) با حمل کردن میزی برای 11 متر و 80 سانت اسم خودش را انگار برای همیشه در گینس ماندگار کرد. لازم به ذکره که این میز 11 کیلوگرم و خانمی که بر روی این میز نشسته بود هم حدودای 49 کیلوگرم وزن داشته! این اتفاق در ماه بهمن سال 2008 صورت گرفته و فکر نمی‌کنم به همین زودی کسی بخواهد هم‌چین رکوردی را تغییر بدهد.
عجیب‌ترین رکوردهای گینس
بیش‌ترین مقدار میله نرم فلزی وارد شده به دماغ و خارج کردن آن از دهان! یکی از ترسناک‌ترین، بدترین و عجیب‌ترین رکوردهای گینس
شاید به نظر شما چندش بیاید، باورش برای‌تان سخت باشد و شاید اصلا نتوانید هم‌چین چیزی را باور کنید، اما چنین رکوردی در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده و واقعا هم اتفاق افتاده است. چرا و چطور این اتفاق برای خود ما هم پرسشی بی پاسخ است! آقای آمریکایی به اسم آندره استاتون (Andrew Stanton) در ماه اسفند سال 2012 در نمایشی که شهر روم ایتالیا برگزار شد، توانست 3 متر و 63 سانت میله نرم فلزی را دماغ خود وارد بدنش کند و آن را دهان خود خارج کند!!!

 


بیشتر بخوانید: 10 انسان عجیب و غریب جهان + ویدئو


 

 

عجیب‌ترین رکوردهای گینس

بلندترین ناخن

باز هم یک شهروند آمریکایی به اسم لی رد موند(Redmond)؛ این خانم مسن توانسته اسم خودش را با نگرفتن ناخن‌هایش در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کند. این رکورد آنقدر هم به نظر ما جالب نیست! این خانم 30 سال است که ناحن‌هایش را نگرفته و حالا بعد از 30 نگرفتن ناخن‌هایش؛ طول همه‌ی ناخن‌هایش به 8 متر و 11 سانت در سال 2008 رسیده بود. بزرگ‌ترین رشد ناخ‌های این خانم آمریکایی متلعق به انگشت شستش است که به تنهایی در حدود 60 سانت و 27 سانت می‌رسید! او می‌گوید که ناخن‌هایش را از سال 1979 تا روز رکورد شکنی نزده  بود. هم‌چنین او اعلام کرده که این رکورد شکنی برایش مثل یک چالش بوده که بداند تا چه مقدار زمانی می‌تواند صبر خود را به چالش بکشد. او در پستی اعلام کرده که متاسفانه در سال 2009 در یک تصادف، ناخن‌هایش شکست!

عجیب‌ترین رکوردهای گینس

بلندترین سبیل

قردی هندی این بار اسم خود را یک ویزگی عجیب در کتاب رکودهای گیس به ثبت رسانده که به نظر بسیاری ار مردان، این کار واقعا دشوار است. سم سینق چائوهان (Singh Chauhan) با بلندی 4 متر و 26 سانتی سبیل‌هایش یک جورایی در این رکورد بی‌رقیب مانده است. شاید کمتری مردی بخواهد یکی از عجیب‌ترین رکوردهای گینس را امتحان کند. نظر شما در مورد سیبل 4 متری چیست؟ 😁

 

رکورددار گینس

رکورددار پیروزی در رقابت‌های سیبل و ریش دنیا!

کارل هاینتس هیل (Karl-Heinz Hille)، شخصی آلمانی است که به رکورددار پیروزی در مسابقات رقابت‌های سیبل و دنیا معروف است. سیبل‌های این فرد آلمانی هم به نوبه‌ی خود جالب است. این فرد توانسته با آرایش مخصوص و ویژه ریش و سبیل‌هایش 8 بار در این رقابت‌ها به پیروزی برسد. شما را به دیدن عکس‌هایی از این رقابت جالب دعوت می‌کنیم.

 

 


رکورد عجیب گینس

پرمو‌ترین خانواده دنیا

ویکتور گومز و خانواده‌اش لقب پرموترین خانواده دنیا را از آن خود کرده‌اند. این خانواده مکزیکی همگی از سندروم ارثی به اسم (Hypertrichosis) یا هایپرتریکوز رنج می‌برند. موهای زیادی که در صورت و اغلب عضوهای بدن این افراد رشد می‌کند. این موها در زنان باریک‌تر است و در مردان ضخیم‌تر و طبق گزارشات 98 درصد بدن این افراد را پوشش می‌دهد. خانواده‌ی گومز به محققان مکزیکی قول  داده‌اند که در پژوهش‌ها تخصصی در مورد این سندورم با آن‌ها همکاری کنند.

 

رکودهای عجیب گینس

طولانی‌ترین زمان دست دادن دنیا

جک سونیس و لیندسی مریسون، رکورد جهانی طولانی ترین دست دادن را در سال ۲۰۰۹ به ثبت رساندند. روزی که این 2 شخص این رکورد را ثبت کردند؛ روز جهانی صلح بود. به گفته خودشان، این 2، این کار را به منظور تامین هزینه‌ایی به منظور کارهای خیریه برای یک موسسه خیریه انجام دادند.

 

رکورد نگه داشتن خلال در دندان و ریش

نگه داشتن 3500 خلال در دندان، ریش و سیبیل

شخصی آمریکایی به اسم جوئل استراسر در سال 20018 دست به اقدام عجیبی زد. او تصمیم گرفت تا جایی که می‌تواند خلال در دندانش، ریش و سیبلش قرار بدهد. او حدودا 3500 خلال برای 3 ساعت و 13 دقیقه در نیمی از صورتش قرار داد. اون تعداد خلال دندان، نصف این مرد آمریکایی را پوشش داده است.
بلندترین رکورد پرش از پوگو استیک
بلندترین پرش از پوگو استیک
احتمالا می‌دانید که پوگو استیک چیست. این شی، حالت پرشی دارد. بیشترین رکورد پرش از پوگو استیک، 3 متر و خورده‌ایی است و توسط یک شخص آمریکایی انجام شده است.
رکورد بلندترین مو نوجوانان
بلندترین مو نوجوانان
موهای بلند همیشه یکی از اولویت‌های اغلب دخترا است. این دختر نوجوان هندی به اسم نیلان‌شی پاتل بلندترین رکورد مو نوجوانان با بیشتر از 1.5 متر را در دست دارد. به نظر شما، مو بلند می‌تواند یکی از عجیب‌ترین رکوردهای دنیا باشد؟ اگر می‌توانید بیشتر از 1.5 متر موهای خود را بلند کنید، اسم خود را در کتاب‌های عجیب‌ترین رکوردهای گینس ثبت کنید.
رکورد بزرگترین کلاه دنیا
بلندترین کلاه دنیا
رکورد بلندترین کلاه دنیا توسط شخصی به نام آدیلون اوزاره در سال 2018 در آمریکا ثبت شده است. این کلاه به قدری بلند است که بیشتر از 3 متر است. داشتن بلندترین کلاه دنیا باعث نشد که این نام این شخص آمریکایی در گینس ثبت شود. از او خواسته شد که برای 10 متر با این کلاه عجیب و غریب راه برود تا که نامش در کتاب عجیب‌ترین رکودهای گینس ثبت بشود.
بزرگترین راکت پینگ پونگ
بزرگ‌ترین راکت پینگ پونگ
اگر از علاقه مند به بازی پینگ پونگ هستید، حتما می‌دانید که راکت پینگی با طول 3 متر و نیم و و عرضه 1.8 متر وجود ندارد! این راکت پینگ پونگ گینسی به قدری بزرگ است که قدش از خود بازیکن هم بیشتر است و به همین راحتی در دستان قرار نمی‌گیرد.
یکی از بهترین های گینس
کوتاه‌ترین زمان خوردن یک ظرف کامل پاستا؛ به نظرتان یکی از عجیب‌ترین رکوردهای گینس می‌تواند به سادگی عوض شود؟
بسیاری از ایرانی‌ها متاسفانه عادت‌های بد غذایی دارند که یکی از آن‌ها سریع غذا خوردن است، اما این زمان کوتاه غذا خوردن حداقل به چند دقیقه می‌رسد! خانمی آمریکایی به اسم میشل لسکو که اهل ایالات آریزونا است توانسته در چند ثانیه یک ظرف کامل پاستا را نوش جان کند. مقدار زمانی که میشل توانست این ظرف کامل پاستا را نوش و جان کند به 26 ثانیه هم نرسید!
رکورد بیشترین ساعت تتو گینس
رکورد دار ساعات تتو شدن
این شخص نیوزلندی که هنرمند تتو کار هم هست؛ رکوددار ساعات تتو شدن است. طبق گزارشات، بر روی این شخص بیشتر از 1000 ساعات تتو صورت انجام شده  است. شاید برای‌تان عجیب باشد، اما بر روی دندان این فرد هم تتو صورت گرفته که چهره‌ی عجیب و ترسناکی به این فرد بخشیده است. اگر تصاویر این فرد را قبل از این همه ساعت تتو شدن را مشاهده کنید، برای‌تان عجیب خواهد بود؛ چراکه به هیچ وجه شباهتی در قبل و بعد تتو وجود ندارد!

بیشتر بخوانید: عجیب ترین سنت های جهان
به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : عجیب‌ترین رکوردهای گینس که تا به امروز در دنیا ثبت شده‌اند را می‌شناسید؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *