پادویش

این 5 ورزش خطرناک می تواند حادثه آفرین باشد

5 ورزش خطرناک

این 5 ورزش خطرناک بیشتر از هر ورزش دیگرخطرناکند. شاید به نظر شما تنها ورزش های رزمی خطرناک و حادثه آفرین باشند، اما همیشه اینطور نیست!

به گزارش زوم تک، اغلب اوقات وقتی از افراد در پاسخ به پرسش خطرناک ترین ورزش ها، ممکن است که بی وقفه، هنرهای رزمی را نام ببرند. با وجود خطراتی که ممکن است در هنرهای رزمی وجود داشته باشد، ورزش های دیگری وجود دارد که طبعا حادثه آفرین هستند. گرچه هنرهای رزمی هم به نوبه ی خود حادثه آفرین هستند، اما به نظر برخی از کارشناسان، این ورزش های بیشتر از هر ورزش دیگری خطر آفرین هستند.

 

5 ورزش خطرناک

در ادامه به 5 ورزش خطرناک و حادثه آفرین اشاره شده است.

 

ورزش خطرناک صخره نوردی

صخره نوردی

صخره نوردی را با کوه نوردی اشتباه نگیرید. صخره نوردی بسیار سخت تر و خطرناک از چیزیست که حتی فکرش را می کنید. صخره نوردی ، برخلاف کوه نوردی، اصول و ٖآموزش های دارد که باید فراگرفته شود. صخره نوردان از وسایل ایمنی برای صخره نوردی استفاده می کنند. گرچه برخی از صخره نوردان هستند که علاقه ایی به استفاده از همین وسایل هم ندارند و ترجیح می دهند صخره های بلند و دلهره آور را با دستان خالی فتح کنند. به این ورزش Free Soloing climbing گفته می شود. بالا رفتن از صخره ها به همین سادگی ها که برای بیننده به نظر می رسد، نیست. شاید برای صخره نورد روزها طول کشد که بخواهد صخره ایی را فتح کند. عصب شما در صخره نوردی به چالشی کشید می شود که هرگز تصورش را هم نمی توانید بکنید. در ورزش صخره نوردی بدون وسایل ایمنی هیچ جراحت و صدمه ایی وجود ندارد، اگر اتفاقی بی افتد، بی شک مرگ است!

 

موتور کراس ورزش خطرناک

پرش با موتور

حتما برای یک بار هم که شده حرکات زیبای نمایشی پرش با موتور کراس را تلویزیون دیده اید. پرش هایی که هم جرات می طلبد و هم جسارت! هر کسی جسارت انجام هم چین حرکات نمایشی ایی را ندارد. این نمایش ها در زمین ها شیب دار و ارتفاع دار و خاکی برگزار می شوند. موتورسوارهای باتجربه و خبره با گذر از این شیب و ارتفاع صحنه هایی را خلق می کنند که تحسین برانگیز هستند، اما خدانکند که بخواهد اتفاقی بی افتد! با وجود خاکی بودن این زمین ها، در صورت افتادن موتورسوار کراس از آن ارتفاع، جه بلاهایی که سرش نمی آید!

 

مسابقات آزاد UFC ورزش خطرناک

مسابقات آزاد UFC

مسابقات آزاد UFC مکانی است که رزمی کاران MMA کار می توانند از انبوهی از تکنیک ها کشنده علیه حریف خود استفاده کنند. این مسابقات محدودیت های کمی هم چون استفاده از آرنج دارند. رزمی کاران می توانند از همه ی فن های بوکس، کیک بوکس، موآی تای، جودو، کاراته، … بدون هیج محدودیت استفاده کنند. در بسیاری از کشورها هم چون ایران، این مسابقات رسما قانونی نیستند. از مهم ترین آسیب های این مسابقات می توان به آسیب دیدگی صورت و چشم اشاره کرد.

 

گاوبازی خطرناک

گاو وحشی سواری

این ورزش یا به اصطلاح بسیاری از افراد [سو استفاده از حیوانات]، یکی از ورزش های مورد علاقه در کشور اسپانیا و آمریکا است. بسیاری از مردمان اسپانیا علاقه ی زیادی به ورزش های مرتبط به گاوهای وحشی دارند. سالانه بسیاری از افراد برای تماشا چنین مراسم هایی به کشور اسپانیا سفر می کنند تا از نزدیک در این فستیوال ها شرکت کنند. این مراسم ها، طرافداران و مخالفان بسیاری حتی در خود کشور اسپانیا دارد. برای علاقه مندان به برگزارکنندگان ورزش، هیجان و آدرنالین بیشتر از هر چیز دیگر مهم است. گرچه برای ما این ورزش بیشتر به حیوان آزاری نزدیک تر است، اما ورزش بول رایدینگ [Bull riding] در کشورهای اسپانیا و آمریکا به عنوان یک ورزش رسمی قبول شده به شمار می روند.

شرط بندی های بسیاری در این ورزش صورت می گیرد. کابوهای تگزاسی ساعت و زمان های زیادی را صرف تمرین کردن بر روی نشستن و کنترل خود بر روی گاوهای وحشی [bull] می کنند. البته عده ایی هم کنترل خود را از دست می دهند و پذیرای شاخ مهلک گاو وحشی می شوند. این ورزش، سالانه کشته های بسیاری را گزارش می دهد. جراحات و صدمه در این ورزش بسیار زیاد گزارش شده است.

 

بیس جامپینگ یکی از خطرناک ترین ورزش ها

بیس جامپینگ

بله، هم چون چتربازی، شما در بیس جامپینگ چتر دارید، اما به شکلی دیگر.

بیس جامپینگ عبارت از پریدن از هر نقطه ارتفاع دار هم چون برج ها، آتن ها، کوه ها و … . این ورزش برای بسیاری هم چون چتربازی به نظر می رسد. حقیقت این است که تفاوتن های بسیاری در بیس جامپینگ  و چتربازی وجود دارد. بزرگ ترین مشکی که می تواند در هر 2 ورزش به وجود بی آید، این است که چتر باز نشود یا به مشکل بربخورد. هم چنین برای کسانی که ترس از ارتفاع دارند، ممکن است کنترل ذهن و بدن شان در آن زمان در ارتفاع و سرعت بالا سخت و مهار نشدنی باشد. طبق گزارش های صورت گرفته، ممکن است از هر 60 پرواز بیس چامپینگ، 1 مورد به مرگ منهتی شود که این مقدار برای چتر بازی بسیار کمتر و نادرتر است. بیس چامپینگ در ارتفاع های پایین تر خیلی دشوارتر و خطرناک تر از پرواز در ارتفاع بالا است؛ چراکه بیس جامپرها زمان کمتری برای تصمیم گرفتن دارند.

 

 

منابع: rapjumping , sportscasting

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : این 5 ورزش خطرناک می تواند حادثه آفرین باشد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *