آنتی ویروس پادویش

تاوان سنگین سامسونگ بابت جمع آوری نوت 7 های عرضه شده در بازار

اگرکه تاکنون درباره اخبار گوشی جذاب، قدرتمند، چالش برانگیز و همچنین خطرآفرین و انفجاری نوت 7 که قرار بود تا پرچمداری اندروید را بی بروبرگرد در دستان خود بگیرد بی اطلاع بوده اید، بهتر است که پیش از خواندن این خبر و تاوان سنگین سامسونگ بابت  این مدل، اخبار زیر را بخوانید تا بهتر در جریان قضایای زیر قرار بگیرید.

با غول جدید سامسونگ بیشتر آشنا شوید / گلکسی نوت ۷ رسما رونمایی شد

آیا انفجار یک دستگاه گلکسی نوت ۷ از محبوبیت آن خواهد کاست؟

چه بر سر اعتبار گلکسی نوت ۷ خواهد آمد؟ / انفجار دومین نوت ۷ هنگام شارژ شدن

سامسونگ بطور حتم به خاطر خرابکاری در پروژه نوت 7 که قرار بود پادشاهی بی رقیبی برای مدت ها در بازار اندروید داشته باشد، باید غرامت بالایی پرداخت کند، بطوریکه هفته گذشته این کمپانی بزرگ کرده ای رسما اعلام کرد که به جمع آوری گلکسی نوت 7 های فروخته و عرضه شده در بازار خواهد پرداخت.یکی از تحلیل گران بازار سامسونگ طبق برآوردی که داشته غرامت پرداختی سامسونگ برای مشکل نوت 7 چیزی در حدود 108.5 میلیون دلار خواهد بود که شامل هزینه تعویض دستگاه های فروخته شده می شود.

گلکسی نوت 7این هزینه شامل فراخوانی دستگاه های تحویل داده شده به بازارهای مختلف و همچنین رسیده به دست مشتری است تا در ادامه با مدل دیگری که ظاهرا مشکلات مربوط به باتری در ان برطرف شده تعویض شوند.

تمامی این ها به معنی ضرر برای بازار سامسونگ خواهد بود، بدین معنی که علاوه بر هزینه بر بودن پروسه جمع آوری و تعویض دستگاه ها، سامسونگ از میزان برآورد شده فروش 6 میلیون دستگاه برای نیمه سوم سال، تنها به 3 میلیون دست خواهد یافت.
بخاطر پروسه تعویض و از طرف دیگر فروش کمتر محصولات، فروش سامسونگ به میزان 360 میلیون دلار خواهد بود، علاوه بر اینکه پروسه فراخوانی دستگاه ها در نیمه چهارم سال خود 270 میلیون دلار هزینه دربرخواهد داشت.در نهایت علاوه بر تاثیر منفی برروی بازار سامسونگ، این مشکلات سر جمع به رقم بالای 740 میلیون دلار به عنوان تاوانی که سامسونگ پرداخت خواهد کرد ختم می شود.

 

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  سامسونگ، همچنان تحت تحریم! / ممنوع شدن استفاده از نوت7 در خطوط هوایی

نظرات در مورد : تاوان سنگین سامسونگ بابت جمع آوری نوت 7 های عرضه شده در بازار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *