پادویش

علت روغن ریزی ماشین

روغن ریزی اتومبیل

علت روغن ریزی ماشین : معمولا روغن ریزی جز مسئله های است که بیشتر رانندگان آن را تجربه می کنند . گاهی ماشین های ما دچار روغن ریزی می شوند که این امر برای پژو ، پراید ، سمند و … امری غیرطبیعی است و در صورتی که چنین مشکلی برای ماشین شما به وجود آمد باید علت روغن ریزی ماشین را بررسی کنید و برای رفع آن اقدام نمایید.

علت روغن ریزی ماشین گاهی می تواند به دلیل بالا رفتن عمر ماشین باشد که سبب پوسیدگی قطعه ها یا ترک و در نهایت نشتی روغن شده است به همین دلیل ماشین های بالای پنج سال فرانسوی معمولا روغن ریزی داشته اند. البته علت های روغن ریزی ماشین بسیار متعدد است که می توانید با شناخت روغن ها ، علت را بررسی کنید.انواع روغن ریزی

به صورت کلی می توان گفت در هر سیستم خودرو ، 4 نوع روغن وجود داشته است :

  • روغن موتور
  • روغن ترمز
  • روغن فرمان یا هیدرولیک
  • روغن گیربکس

روغن فرمان (هیدرولیک) از بین این روغن ها اشتعال زیادتری داشته است و اگر با گرمای خروجی اگزوز یا دینام تماس داشته باشد این امکان را دارد که موتور دچار آتش سوزی شود.

اولین کاری که شما باید در برابر روغن ریزی ماشین انجام بدهید این است که محل روغن ریزی را شناسایی کنید و سپس نوع روغن را نیز شناسایی نمایید.

روغن ریزی می تواند بر اثر مخازن، لوله های انتقال و واشرها رخ بدهد. بعد از اینکه نوع روغن و محل دقیق آن تشخیص داده شد ، قطعه مورد نظر یا اورینگ تعویض می گردد.

  • روغن ترمز نوعی خورندگی داشته است و وقتی با رنگ بدنه تماس پیدا کند ، سبب از بین رفتن آن می شود.
  • روغن هیدرولیک در بیشتر خودروها روشن می باشد و بوی بنزین نداشته است.
  • معمولا روغن موتور تیره بوده و بوی شبیه به بنزین سوخته داشته است.

یکی از ساده ترین راه حل های که شما می توانید روغن ریزی را کشف کنید ، مشاهده زیر خودرو بعد از چند ساعت توقف می باشد. برای اینکار می توانید کارتن تمیزی را زیر ماشین بگذارید.

نکته)همیشه کم کردن روغن ماشین ، مربوط به روغن ریزی نیست کافی علت های دیگری مثل روغن سوزی و کیفیت نامطلوب روغن انتخاب شده برای ماشین نیز سبب می شود این کار تسریع شود.

مقاله مرتبط :

آیا گرم کردن درجا خودرو در زمستان کار صحیحی است؟

دلیل گرم کردن خودرو در فصل زمستان

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : علت روغن ریزی ماشین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *