پادویش

آیا گرم کردن درجا خودرو در زمستان کار صحیحی است؟

خودرو

آیا گرم کردن درجا خودرو در زمستان کار صحیحی است؟ با سرد شدن هوا و رسیدن فصل زمستان ، قطعا با مشکل گرم کردن ماشین روبرو می شویم و می خواهیم بدانیم که آیا گرم کردن درجا خودرو در زمستان کار صحیحی است؟ یا باید از روش های دیگری برای گرم کردن خودرویمان استفاده کنیم.

از گذشته تا کنون تقریبا اینگونه بوده که افراد پس از اینکه استارت می زنند حدود چند دقیقه ی صبر می کنند تا خودرویشان گرم شود و سپس به حرکت می افتند . اما آیا واقعا چنین کاری علمی است و به ماشین ما آسیبی وارد نمی کند؟

اینکه ما خودرویمان را به صورت درجا روشن بگذاریم تا گرم شود و موتور بهتر کار کند نه تنها اصلا سودی برای موتور ماشین ندارد بلکه حتی می تواند منجر به آسیب به موتور شود. شاید زمان های که خودروهای کاربراتوری  مطرح بود این کار نیاز بود اما هم اکنون برای موتورهای انژکتوری  نباید این کار را انجام داد.

به عقیده یکی از مهندسان مکانیک ، زمانی که موتورهای بنزینی را به صورت درجا می خواهیم گرم کنیم نه تنها سوخت خودرویمان را هدر داده ایم بلکه سبب می شویم که روغن از روی پیستون‌ها و سیلندر  به اطراف پاشیده گردد و بر روی عمر موتور خودرو نیز اثر مخربی به جای بگذارد.

استفاده از یک راه حل ساده برای گرم کردن خودرو

یکی از ساده ترین راهکارهای که شما می توانید برای گرم کردن خودرویتان استفاده کنید این است که به جای اینکه به صورت درجا این کار را انجام بدهید با حرکت آرام خودرو را گرم کنید.

بعد از اینکه خودرو را روشن کردید به صورت آهسته شروع به حرکت کنید و گرمای رادیاتور و خود موتور شروع به چرخش می کند و موجب می گردد تا با گرم شدن آهسته سنسور ارسال سوخت مقدار تزریق سوخت را به آهستگی کم کند.البته در همان شروع حرکت نباید به موتور فشار زیادی وارد نمایید و باید حرکت شما آهسته باشد تا شرایط برای موتور عادی گردد.

مقاله آیا گرم کردن درجا خودرو در زمستان کار صحیحی است؟ مفید بود ؟

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : آیا گرم کردن درجا خودرو در زمستان کار صحیحی است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *