پادویش

بزرگترین دزدی در گوشی های همراه : 100 دلار برای 32 گیگ حافظه

بزرگترین دزدی در گوشی های همراه : 100 دلار برای 32 گیگ حافظه

آیفون شما واقعا چقدر می ارزد؟
اگر برای یک گوشی با حافظه ی بیشتر 100 یا 200 دلار بیشتر پرداخت می کنید، از شما دزدی شده است.
ما به سرعت این گیگا بایت های روی گوشی خود را با عکس ها، ویدیو ها، برنامه ها و آهنگ ها و هر جور فایل شخصی دیگری پر می کنیم. حذف کردن این فایل ها به طور مداوم کمی مشکل است پس خرید دستگاهی با حافظه ی بالاتر گزینه ای ست که اکثر ما به آن روی می آوریم.
اما تولید کنندگان گوشی های هوشمند حدود یک شیشم یا حتی کمتر از چیزی که شما باید برای خرید دستگاهی با حجم بالاتر پرداخت کنید را از شما می گیرند. و این موضوع شامل تمام کمپانی های گوشی ساز بزرگ آمریکا از جمله اپل، سامسونگ، ال. جی و موتورولا می شود.
بر اساس گزارش تک این سایتس، هر 16 گیگ فضای قرار گرفته در گوشی آیفون 6 برای خود شرکت 7.55 دلار هزینه داشته است. حافظه ی 32 گیگا بایتی موجود در Galaxy S6برای سامسونگ 14.50 دلار هزینه داشت.
این بدان معناست که تفاوت بین مدل 16 گیگا بایتی آیفون 6 با مدل 128 گیگا بایتی آن برای اپل 53 دلار هزینه دارد اما شما باید 200 دلار پرداخت کنید.

بزرگترین دزدی در گوشی های همراه : 100 دلار برای 32 گیگ حافظه

این موضوع در Galaxy S6 حتی بدتر هم هست. تفاوت هزینه ی مدل 32 گیگا بایتی و 128 گیگا بایتی برای سامسونگ 44 دلار است و شما باید برای این حافظه 200 دلار پرداخت .
هیچ کدام از 4 تولید کننده ی نام برده شده راجع به این موضوع نظری ندادند.
چگونه این تقلب را دور بزنیم؟
خوشبختانه راه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند نیازی به پرداخت پول اضافه برای حافظه ی بیشتر نداشته باشید

  1. از عکس هایتان پشتیبان گیری کنید. شما میتوانید از برنامه ی عکس گوگل برای ذخیره ی عکس ها و ویدیو هایتان استفاده کنید. اگر حجم عکس های شما کم باشند، گوگل برای ذخیره آن ها به شما حافظه ی رایگان نامحدود می دهد.
  2. آهنگ هایتان را به صورت آنلاین گوش کنید. به جای ذخیره ی تمام آهنگ ها روی گوشی، می توانید آن ها را استیم کنید. مدیریت آهنگ گوگل پلی ودرایو مجازی آمازون به شما اجازه می دهند تا تمام آهنگ هایتان را روی ابر آپلود کنید . با استفاده از برنامه های گوگل پلی موزیک و آمازون موزیک آن ها را روی گوشی خود پخش کنید. حتی با استفاده از برنامه هایی مانند Spotify و Pandora می توانید آهنگ هایی که ندارید را نیز روی دستگاهتان پخش کنید.
  3. از درایو های مجازی استفاده کنید. شما می توانید برای مدیریت فایل هایتان در ابر از DropBox, Google Drive, Microsoft OneDrive و Apple iCloud استفاده کنید.
  4. گوشی خود را تمیز کنید! اگر از برنامه هایی مانند DU Speedbooster برای اندروید و PhoneClean برای آیفون، استفاده می کنید، می توانید از طریق آن ها فایل های اضافی که در گوشی شما فضا اشغال کرده اند را پاک کنید.
  5. گوشی بخرید که مموری کارت بخورد. در کنار باتری هایی که می شد آن ها را از گوشی خارج کرد، micro SD ها نیز به دایناسور ها پیوستند. اما هنوز چند نمونه از آن ها باقی مانده است. شما میتوانید از طریق امازون یک مموری کارت 128 گیگا بایتی را به قیمت 60 دلار خریداری کنید. شاید به اندازه ی حافظه ی داخلی خود گوشی سریع نباشد اما کارتان را پیش می برد و خوب هم کار می کند.
به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  تحلیلگران معتقدند آیفون 6 با قیمت بالایی عرضه خواهد شد.

نظرات در مورد : بزرگترین دزدی در گوشی های همراه : 100 دلار برای 32 گیگ حافظه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *