پادویش

نحوه تگ کردن فایل ها در مک بوک، آیفون و آیپد

تگ کردن فایل

اساسا بسیاری از افراد دسته بندی فایل ها را کاری جذاب می دانند و سعی دارند تا تمامی فایل های موجود در دستگاه آن ها مرتب و در سر جای خودشان باشند. در این میان یکی از روش های ترتیب دادن به فایل ها، استفاده از تگ و یا همان برچسب گذاری بر روی فایل ها می باشد. در این بخش تصمیم داریم تا نحوه ی انجام این فرآیند در مک بوک، آیفون و آیپد را برای شما شرح بدهیم. قطعا تاکنون برچسب گذاری را تجربه کرده اید، اساسا نشانه گذاری با استفاده از رنگ ها و برچسب ها به شما این امکان را می دهد تا تنها با یک نگاه بتوانید فایل موردنظرتان را شناسایی کنید و آن ها را به روش و سلیقه ی خودتان مرتب نمایید. با انجام این کار در صورتی که بخواهید تمامی پوشه ها با تگ قرمز را در یک قاب مشاهده کنید، به راحتی می توانید این کار را انجام بدهید. در صورتی که تا به امروز از برچسب ها به منظور مدیریت تصاویر، اسناد و یا هر فایل دیگری استفاده کرده اید، قطعا با مفهوم آن آشنا هستید.

نحوه تگ کردن فایل ها در آیپد و آیفون

شما به منظور تگ کردن فایل ها در آیفون و آیپد باید از نرم افزار Files استفاده کنید. این اپلیکیشن نزدیک ترین اپلیکیشن به بخش Finder سیستم عامل مک در آیفون و آیپد می باشد. برای شروع اپلیکیشن Files  را در دستگاه خود اجرا کنید. شما هم اکنون با یک لیست از لوکیشن ها شامل مواردی که در دستگاه و یا آیکلود شما قرار دارد، روبرو خواهید شد.

تگ کردن فایل

در این مرحله باید بر روی فایلی که قصد دارید تگ بگذاربد، ضربه بزنید و نگه دارید. با انجام این کار یک ردیف از گزینه های مختلف بالای آن ظاهر می گردد. به منظور مشاهده ی گزینه های بیشتر بر روی فلش سمت راست کلیک نمایید.

تگ کردن فایل

زمانی که گزینه ها را مشاهده نمودید، بر روی گزینه ی Tags ضربه بزنید.

تگ کردن فایل

در نهایت تمامی تگ های موجود برای شما نمایان می گردد. در این بخش می توانید با ضربه زدن بر روی گزینه ی Add New Tag در بالای لیست یک برچسب به فایل موردنظر اختصاص بدهید یا اینکه یک برچسب جدید برای این فایل ایجاد کنید.

تگ کردن فایل

نحوه تگ کردن فایل ها در سیستم عامل مک

به طورکلی برچسب گذاری فایل ها بر روی سیستم عامل مک حتی ساده تر از آیفون و آیپد می باشد. برای شروع پنجره ی Finder را باز کنید و سپس فایل موردنظرتان را برای تگ پیدا کنید. سپسپ بر روی فایل موردنظر راست کلیک کرده و در قسمت انتهای منوی پیش رو بر روی برچسبی که قصد دارید بر روی فایل موردنظر اختصاص دهید، کلیک کنید. در صورتی که تعداد برچسب ها زیاد باشد و نتوانید برچسب موردنظرتان را پیدا کنید، در بخش پایینی می توانید بر روی گزینه ی Tags کلیک کنید. با انجام این کار یک پنجره ی جدید پیش روی شما باز می شود که شامل یک نوار جستجو به منظور پیدا کردن برچسب مناسب می باشد.

در صورت لزوم می توانید بر روی گزینه ی Show All کلیک کنید تا تمامی رنگ های موجود برای شما نمایان گردد.

تگ کردن فایل

در صورتی که شما یک فایل را در iCloud Drive خود ذخیره سازی کرده باشید، برچسب های آن نیز با دستگاه شما هماهنگ هستند. به عنوان مثال اگر شما یک فایل را آیکلود درایو یا آیفون خود تگ کنید، همان برچسب در آیکلود درایو مک بوک شما نیز ظاهر خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید …

 

منبع: howtogeek

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نحوه تگ کردن فایل ها در مک بوک، آیفون و آیپد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *