پادویش

GPU اختصاصی سامسونگ در دست تولید

سامسونگ

یکی از موضوعاتی که در دنیای تکنولوژی مطرح می گردد این مسئله است که یک کمپانی سازنده ی دستگاه های هوشمند تا چند درصد از سیستم های الکترونیکی دستگاه های خود را به صورت اختصاصی تولید می نماید؟! اساسا کمپانی سامسونگ در زمینه ی تولید قطعات اصلی دستگاه های خود نظیر صفحه نمایش و پردازنده بسیار قدرتمند تر از کمپانی های دیگر ظاهر شده است و بر اساس اخبار منتشر شده گویا این کمپانی قصد دارد پردازنده ی گرافیکی (GPU) دستگاه های خود را نیز به طور اختصاصی تولید نماید.

فرادرس

این تصمیم سامسونگ گویا قرار است بر روی تراشه های اکسینوس و در مرحله ی اول بر روی دستگاه های میان رده اجرایی گردد. بر اساس این خبر، به یاد گفته های کمپانی سازنده‌ی پردازنده‌ های گرافیکی PowerVR، می افتیم که اشاره‌ ای به تلاش کمپانی اپل در زمینه ی توسعه تراشه‌ های گرافیکی خود برای گوشی های آیفون داشت. گویا کمپانی هایی نظیر اپل و سامسونگ به دلیل قدرت زیادی که در زمینه تولید گوشی‌ های هوشمند دارند، برای همگام‌ سازی هر چه بیشتر سخت‌ افزار ها و نرم‌ افزارها به فکر توسعه سخت‌ افزارهای اختصاصی در تمامی زمینه ها هستند.

به هر حال پس از گذشت زمان می‌ توانیم شاهد این موضوع باشیم که دستگاه‌ هایی با سخت‌ افزار اختصاصی، عملکردی بسیار بهتری از دستگاه‌ هایی خواهند داشت که از سخت‌ افزاری یکسان نسبت به بقیه استفاده می‌ کنند. اگرچه کمپانی سامسونگ در بازار آمریکا به سراغ استفاده از پردازنده ی اسنپدراگون رفته است ولی در بیشتر بازارهای جهانی، تراشه اکسینوس این کمپانی از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده و در برخی از موارد شاهد این هستیم که عملکرد اکسینوس، برتری‌ های خاصی به نسبت پردازنده های اسنپدراگون دارد.

فکر بعدی که سامسونگ در سر دارد، توسعه پردازنده های  گرافیکی اختصاصی می باشد تا بتواند در کنار Mongoose، اکوسیستم سخت‌ افزاری تازه‌ای برای خود تشکیل دهد و به نوعی در هر دو زمینه قدرت خود را به اثبات برساند. این کمپانی کره ای با توسعه تراشه گرافیکی اختصاصی خود می‌ تواند وابستگی به ARM را کمتر از قبل نماید؛ البته اولین تجربه ی استفاده از پردازنده گرافیکی اختصاصی سامسونگ در دستگاه‌ های میان‌ رده و اقتصادی این کمپانی خواهد بود.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : GPU اختصاصی سامسونگ در دست تولید

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *