چرا باید ساعت را حتما بر روی دست چپمان ببندیم؟ همراه با دلیل منطقی

چرا باید ساعت را حتما بر روی دست چپمان ببندیم؟

چرا باید ساعت را حتما بر روی دست چپمان ببندیم؟  آیا می دانید چرا بستن ساعت مچی بر روی مچ دست راست اشتباه است؟

به گزارش مجله زوم تک به نقل از وبسایت watchbandit ،حتما این واقعیت رابارها شنیده اید که ساعت باید بر روی مچ دست چپ بسته شود و بسیاری این را قبول دارند که ساعت مچی تنها و تنها باید بر روی مچ دست چپ بسته شود. اینکه باید ساعت خود را روی بر روی کدام مچ دست ببندید، همیشه یکی از پرسش هایی بوده است که بین بسیاری از افراد مشکل ساز بوده و هر کس نظر خود را دارد. در سال های اخیر، به خصوص در چند سال اخیر با وجود پیشرفت روز به روز تکنولوژی و به وجود آمدن شبکه های اجتماعی رقابت بین کاربران در خصوص بستن ساعت بر روی بستن ساعت بر روی کدامین مچ وجود داشته است. اما با وجود اینکه بسیاری بر این باورند که باید ساعت ها را بر روی مچ دست چپمان ببندیم، چرا بسیاری برخلاف این کار را انجام می دهند، یا اصلا چه کسی با چه دلیلی به شما گفته است که کچ دست چپ برای بستن ساعت بهتر است. اگر برخلاف گفته ها ساعت را تنها بر روی مچ دستمان ببندیم چه اتفاقی می افتد یا اگر برعکس به حرف دیگران گوشی بدهیم و تنها ساعت را بر روی مچ دست چپمان ببندیم، اشکال یا سودی در این حالت دارد؟ در این مطلب ما نگاه دقیقی بر اینکه چرا می گویند بستن ساعت بر روی مچ ساعت چپ درست است و اینکه دلایلی را به شما خواهیم گفت که این نظریه را به شما اثبات می کند. با ما در زوم تک همراه باشید و نظرات خود را در این باره در این قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

چرا باید ساعد را حتما بر روی دست چپمان ببندیم؟

معمولا افرادی که با آن ها مصاحبه شده است، ساعت ها را بر روی مپ دستی می بندند که دست اصلی شان برای انجام بسیاری از کارها است. برخی ها هم هستند که خلاف این کار را انجام می دهند، برای مثال اگر راست دست باشند و بیشتر کارهایشان را با دست راست انجام بدهند، ترجیح می دهند که ساعت شان را بر روی مچ دست مخالف یعنی مچ دست چپشان بندند و همین طور برعکس، اگر دست چپ باشند، ترجیح می دهند که ساعت شان را بر روی مچ دست راستشان بندند. خلاصه این نکته این است که اغلب افراد ساعت ها را بر روی دستی می بندند که بیشتر احساس راحتی در آن دست دارند؛ فرقی هم ندارد چپ دست باشند یا راست دست، اگر حس کنند بستن ساعت بر روی مچ یکی از دست هایشان راحت تر است، فارغ از کدام دست بون، مچ آن دست را برای بستن ساعت انتخاب می کنند. شما چطور، آیا شما راست دست هستید و ساعت مچی تان را هم حتما باید بر روی مچ دست راستتان ببندید یا مشکلی ندارید که اگر ساعت تان را بر خلاف آن دست که هستید ببندید؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ما به اشترام بگذارید.

خیلی ها هم هستند که اصلا نیازی نمی بینند که از ساعت مچی استفاده کنند، چراکه گوشی هوشمندشان همراه آن ها است و اصلا نیازی ندارند که بخواهند تنها بابت دیدن زمان خرج زیادی برای خریدن چنین شی ایی برایش بکنند. ما در این مطلب واجب بودن یا واجب نبودن استفاده از ساعت ها بحث نمی کنیم یا حتی درباره ی استفاده صحیح از ساعت نیز نمی خواهیم چیزی بگوییم، اما سعی داریم در این مطلب نگاهی به اینکه چرا بسیاری بر بستن ساعت بر روی مچ دست چپ پافشاری می کنند، اطلاعاتی همراه با دلیل به شما بگوییم. چیزی که اغلب مردم انجام می دهند، بین همه باب می شود، اما با این حال بستن ساعت بر روی یکی از مچ های دست، چیزی است که هنوز توسط اغلب مردم به یک صورت انجام نمی شود و برخی آن را بر روی دست راست و برخی ساعت را بر روی دست چپ خود می بندند.از آنجا که افراد چپ دست همیشه در اغلب جامعه ها اقلیت بوده اند، قانون پوشیدن ساعت شما بر روی دست چپ توسط یک فرد راست دست اختراع” شده است. اما مهمترین قسمت هنجار پوشیدن ساعت مچی روی مچ دست چپ مربوط به چیزی نیست که کسی فقط یک روزه آن را گفته باشد که باید حتما اینگونه باشد. در واقع ، پوشیدن ساعت در دست چپ فواید واقعی و مفیدی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید  اپل واچ سری 9 ممکن است در رنگ صورتی عرضه شود

 

مزایی واقعی پوشیدن ساعت بر روی مچ دست چپ

استفاده از ساعت بر روی مچ دست راست دارای چند مزیت عملی است. البته ، این مزایای عملی فقط زمانی به درد می خورد که ذاتا راست دست باشید.موارد علمی و عملی ایی که پیشنهاد می کنیم به افراد دست راست این فرصت را می دهد با استفاده از ساعت بر روی مچ دست جپشان، به افراد دست راست کمک می کند تمرکزشان را بالا ببرند. قانون پوشیدن ساعت در دست مخالف این فرصت را به افراد هر 2 دست مخالف می دهد که با پوشیدن ساعت در دستان مخالفشان، تمرکزشان را بالا ببرند.

 

شما با دست  اصلی تان فعال تر هستید

اگر راست دست باشید، مطمعنا از دست راست تات برای انجام کارها بیشتر از دست راست تان استفاده می کنید و اگر دست چپ باشید برای انجام اغلب کارهای مهم و ضروری از دست چپ تان استفاده می کنید؛ از آن جا که اکثر افراد راست هستند، بیشتر افراد را می بینید که اغلب با دست راستشان درگیر هستند و بیشتر کارها را تنها با دست راست شان انجام می دهند یا اگر لازم باشد از هر دو دستشان استفاده  می کنند، اما کمتر اتفاق می افتد که بخواهند از دست چپشان برای انجام کاری استفاده کنند. برای همین اگر اغلب افراد دست راست را در نظر بگیریم، این افراد به دلیل فعال بودن دست راست شان و بیکار بودن دست چپشان، ترجیح می دهند که ساعت مچی شان را بر روی مچ دست چپشان ببندند تا با  دست راست به راحتی کارشان را انجام بدهند و دست چپشان مزاحم کارشان نشود.

 

تنظیم ساعت راحت تر است!

اگر به ساعت ها نگاه کنید خواهید فهمید که اکثر ساعت ها، کلیدهای خود را در سمت راست دارند. از آن جا که افراد دست راست اکثریت افراد را تشکیل می دهند؛ اگر ساعت خود را در دست چپ بپوشید، کلیدهای ساعت به راحتی قابل دسترسی و تغییر خواهند بود، پس به راحتی می توانید تغییر زمان ساعت به آسانی صورت می گیرد. از طرف دیگر، اگر از ساعت مچی تان بر روی مچ دست راست تان استفاده کنید. در این صورت اگر کلیدها در سمت راست ساعت قرار گرفته باشند، و شما بخواهید زمان ساعت را حین اینکه ساعت را بر روی مچ دست راست تان بسته اید، عوض کنید، کار خیلی سختی را پیشرو دارید. زمان زیادی را باید برای تنظیم زمان وقت بگذارید.

 

دیدن زمان راحت تر است

اگر راست دست هستید، اغلب کارهایی که انجام می دهید با دست راست تان است، پس همان طور می دانید دست راستتان اغلب درگیر است. پس در این حال برای کسی که دست راست است بهتر است که ساعت مچی تان را بر روی مچ دست چپتان ببندید تا هر وقت که خواستید دست آزادتان را بالا بیاورید و به زمان نگاه کنید. بالعکس، اگر دست چپ هستید، انگار دست راست تان، دست آزادتان است، پس بهتر است که زمان را بر روی دست راست تان مشاهده کنید.

3.3/5 - (20 امتیاز)

نظرات در مورد : چرا باید ساعت را حتما بر روی دست چپمان ببندیم؟ همراه با دلیل منطقی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *