آنتی ویروس پادویش

روش جدید درمان سرطان به کمک ویروس تبخال

بيش از 200 نوع متفاوت از بيماري سرطان وجود دارد كه هر كدام به شيوه هاي خاص ايجاد مي شوند. چيزي كه در همه آنها مشترك است اين است كه همه آنها به روشي مشابه شروع مي شوند با تغيير در ساختار طبيعي يك سلول.تقسيم سلولهاي غير طبيعي تحت كنترل نيستند و معلوم نيست كه چه زماني متوقف مي شود يك دسته از سلولهاي غير طبيعي يك تومور ناميده مي شود. همه تومورها سرطان نيستند دونوع تومور وجود دارد: خوش خيم و بد خيم.

تومورهاي خوش خيم سرطان نيستند. تومورهاي بد خيم همان سرطان ها هستند و مي توانند به قسمت هاي مجاور بدن حمله كنند و مانع فعاليت سلولهاي سالم آن منطقه شوند.در عين حال سلولهاي تومورهاي بدخيم مي توانند گسترش يافته و به نقاط ديگر بدن دست اندازي كنند و در مكاني دور از محل اوليه تجمعاتي از سلولهاي غير طبيعي را ايجاد كنند.

گفتنی است در سال 2005، در دنيا 6/7 ميليون نفر جان خود را به دليل ابتلا به سرطان از دست داده اند. در سال 2020، 16 ميليون نفر به سرطان مبتلا مي شوند و در همين زمان، سالانه 10 ميليون نفر از اين بيماري مي ميرند. در 10 سال آينده در صورتي كه اقدامي صورت نگيرد 85 ميليون نفر بدليل سرطان خواهند مرد.

cancer (2) اکنون محققان موفق به کشف روش درمانی جدیدی شده اند که طی آزمایشی به دست آمده که در آن گونه ای از ویروس تبخال که به بدن بیماران سرطانی تزریق شده موفق به حمله به سلول های سرطانی شدند.این ویروس توانسته تا از رشد غیرطبیعی سلول های سرطانی در بدن جلوگیری کند.گفتنی است این گونه از ویروس تبخال از توانایی شناسایی و همینطور حمله به سلول های سرطانی برخوردار است.
این ویروس از نظر ژنتیکی مهندسی شده و به عنوان مبارزی علیه سلول های سرطانی شناخته می شود که با کمک آن می توان به سلول های سرطانی تاخته و برای درمان برخی از سرطان ها مورد استفاده قرار بگیرد.

سرطان پوست یکی از مواردی است که محققان معتقدند با استفاده از این ویروس می توان آن را به طور کامل درمان کرد.
گفتنی است نباید از این روش انتظار نتیجه ای صد در صدی داشت زیرا این ویروس تنها قادر به کاهش اندازه تومورها بوده و در حدود ۴.۴ ماه نیز به عمر بیماران می افزاید،اما مطمئنا با تحقیقات بیشتر می توان به راه حل های جدیدی به وسیله این روش دست یافت.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : روش جدید درمان سرطان به کمک ویروس تبخال

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *