پادویش

یارانه اسفند 96

یارانه ها

یارانه اسفند ماه : موضوع یارانه ها جز موضوعاتی است که همواره عده ی خاصی به آن دقت می کنند و در رابطه با تاریخ واریز و زمان برداشت و… همیشه سوالاتی را در ذهن دارند.

یارانه یا سوبسید  در واقع نوعی کمک مالی می باشد که پرداخت آن به یک بخش اقتصادی یا تجارت صورت می گیرد و یا با هدف بالابردن رفاه مردم یک جامعه به عنوان کمک مالی بر روی خدمت یا کالایی به مردم داده می شود البته می توان یارانه را به گونه های دیگری نیز تعریف کرد مثلا یارانه به عنوان سوداقتصادی است که دولت ها برای تقویت بازار رقابتی کشورها به تولیدکنندگان میدهند و این امکان وجود دارد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم باشد. جالب است بدانید در ایران یارانه ها با مفهوم فعلی از دهه چهل به اقتصاد ایران وارد گردید ولی تا قبل از برخی از قوانین و دستورات به عنوان جزئی از یارانه ها به شمار می رفتند و با یارانه های کنونی تفاوت های روشنی داشتند.

با وجود مشکلاتی که در سال های 1364 -1360 پدید آمد به وسیله طرح کوپن و پرداخت سوبسید میزانی از تورم کم شد و روند صعودی قیمت ها به صورت قابل توجهی با کاهش روبرو شد. اما در سال های ۱۳۶۵-۱۳۶۷ قسمت بسیاری از اقلام تولیدات داخلی با افزایش دو تا سه برابری روبرو گردید و در سال 1368 دولت به منظور حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه پرداخت یارانه ها را در دستورکار قرار داد.طرح هدف مندی یارانه ها در نیمه دوم سال 1389 اجرا شد و یارانه مطابق آن از شکل مستقیم خود به پرداخت نقدی تغییر پیدا نمود.

زمان واریز و برداشت یارانه اسفندماه 96

همان طور که می دانید یارانه ها در بامداد 26  هر ماه به حساب سرپرست خانوارها واریز می شود و همان موقع قابل برداشت می باشند و به احتمال زیاد یارانه اسفند ماه نیز مطابق گذشته در همان تاریخ واریز خواهد شد.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : یارانه اسفند 96

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام چرا یارانه اسفند ۹۶ ما هنوز واریز نشده ؟ و به سایت استعلام وضعیت یارانه وارد میشم پیام میده که تغییری در یارانه شما ایجاد نشده و این در حالی است که یارانه ۸۵ ام بار یعنی اسفند ۹۶ به حسابم واریز نشده و من ی معلم با حقوق کم و ۵ نفر چرا دم عید یارانه ام قطع کردید و ندادید . تورا خدا پیگیر بشید . این شماره موبایلم هست اگه بخاطر خدا کاری کنید خانواده ام در این روزا خوشحال میشن

  2. یک نفر خودرو دارد بنزین او با یارانه لیتری ۱۰۰۰ ت آنکه خودرو ندارد پس از این سهم محروم است آنکه شیر میخورد در هر لیتر ۵۰۰ ت یارانه تخفیف دارد و آنکه شیر نخرد محروم از این سهم. پس هرکه وسط خرج میکند سهام میگیرد و آنکه ندارد خرج کند محروم. ولی حالا همه شدن محروم. زیرا یارانه جواب بلیط اتوبوسشان هم نمیدهد.