آلودگی هوای تهران

آلودگی تهران

آلودگی هوای تهران : یکی از اصلی ترین مشکلاتی که می تواند برای هر شهر و کشوری رخ دهد آلودگی هوا است.متاسفانه آلودگی هوا به عنوان یکی از معضلات اصلی محیط زیستی برای برخی از شهرهای ایران و تهران است. با توجه به آمارها ، بیماران زیادی در روز های آلودگی هوای تهران دچار مشکلات تنفسی و آسم شده اند.

بالا رفتن میزان آلاینده های دی اکسید گوگرد ، منو اکسید کربن و ذرات معلق به عنوان اصلی ترین و بیشترین عامل های هستند که سبب شده اند تا بیماری های عروقی و ریوی ، سیستم قلبی افزایش یابند. این وضعیت به گونه ی است که در تهران میزان آلودگی هوا به صورت متوسط سبب کاهش 5 ساله از عمر تهرانی ها شده است.

زنگ خطر برای تهرانی ها

این زنگ خطر تنها مختص تهرانی های عزیز نیست بلکه موضوع آلودگی هوا برای بسیاری از شهرهای ایران مطرح شده است و باید به دنبال راهکارهای جدی برای مبارزه با آن بود. کارشناسان محیط زیست برای اولین بار در سال 1374 زنگ خطر آلودگی هوای تهران را اعلام کردند . البته نزدیک به یک صد نفر از مدرسان و کارشناسان شهرسازی و جغرافیا ، نشستی را در سالن اجتماعات پارک شهر تهران بر پا کرده اند و اقدام به انتشار بیانیه در مورد “هوای تهران74” منتشر نمودند که برای اولین بار الودگی هوای پایتخت به عنوان یک بحران ملی که راه مقابله با آن عزم ملی است ، نام برده گردید.

دلایل آلودگی هوا

یکی از ساده ترین موضوعاتی که می تواند سبب آلودگی شود مهاجرت های زیاد افراد به تهران است.معمولا بیشترین مهاجراتی که به تهران می آیند به سمت شغل های می روند که نیازی به تخصص ندارد و معمولا سبب توسعه و پویایی شهر نمی شود بلکه با فشار به شهر سبب می شود آلودگی و ترافیک شهر گردد و همچنین کمبود منابع آبی را به دنبال خواهد داشت.مسئولان باید به فکر راه حلی باشند و برای افزایش میزان مهاجرت و کاهش جمعیت به دنبال راهکارهای اساسی باشند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  موتور سیکلت های کاربراتوری شماره گذاری نخواهند شد

نظرات در مورد : آلودگی هوای تهران

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. این آلودگی هایی که به وجود میاد درصد بالایی از اون به علت استفاده نکردن صحیح از امکانات شهروندی هست، مثلا به جای رفتن به بانک با یک ماشینی که باعث آلودگی میشه، میتونیم تمام خدمات بانکی رو با همین گوشی و اینترنتی که داریم انجام بدیم و یا وقتی واسه خونمون مشکلی ایجاد میشه به جای این که ماشین رو روشن کنیم و از این تعمیری به اون تعمیری بریم و وسیله های خونه رو تعمیر کنیم، میتونیم تو اینترنت سرچ کنیم و شماره تعمیرکار مربوطه رو پیدا کنیم و با یک تماس اونو به خونه خودمون بیاریم، البته راههای ساده دیگه ای هم هست که بشه باعث کاهش آلودگی شد که متاسفانه همه ازش آگاهی داریم ولی هیچ استفاده ای نمیکنیم ازشون.