بیو گرافی کارلوس اسلیم ” Carlos Slim ” دومین مرد ثروتمند جهان در سال 2014

شهر زیبای مکزیکو سیتی

بیو گرافی کارلوس اسلیم دومین مرد ثروتمند جهان در سال 2014: کارلوس اسلیم در 28 ژانویه سال 1940ردر شهر بزرگ  و باشکوه مکزیکو سیتی در کشور مکزیک چشم به جهان گشود.پدرش حداد سلیم لبنانی بوده و  مادرش لیندا هلو مکزیکی است کارلوس فرزند پنجم از شش فرزند خانواده بزرگ خود است. او از همان دوران کودکی هوش و نبوغ خاصی داشت . در مدرسه سر آمد دیگر شاگردان بود. عاشق مطالعه بود.بعد از دوران دبیرستان در دانشگاه یونیورسیداد ناسیونال اوتو نوما در رشته مهندسی ادامه تحصیل داد ، بعد از فارغ ااتحصیلی اسلیم تجارت را برگزید و در این راه فعالیت کرد.اسلیم در سال 1967 با سمیه دومیت ازدواج کرد وحاصل این ازدواج پنج فرزند را در پی داشت به نام های مارکو آنتونیو ، اوریت پاتریک ،سمیه ، ونسا ، و جوانا.همسر وی در سال 1999 درگذشت.

carlos slimzoomtech.ir

شیوه کار اسلیم همانند شیوه کار وارن بافت یکی است سرمایه گذاری  سالم و مطمئن ولی کارلوس دوست دارد بیشتر رئیس شرکت باشد تا اینکه بهش لقب سرمایه گذار یا سرمایه دار را بهش بدهند.کارلوس اسلیم یک کار آفرین ،بازرگاه و سرمایه دار بزرگ مکزیکی که بر پایه وال استریت ژورنال از ماه اوت سال 2007 به عنوان ثروتمند ترین فرد جهان شناخته می شود.و هم اکنون نیز به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان بعد از بیل گیتس مدیر عامل مایکروسافت درسال 2014 معرفی شده است.

خانواده کارلوس اسلیم را در عکس زیر مشاهده کنید.

sli0-015a

اینم نمایی از خانه کارلوس اسلیم در مکزیک

house2_1405660546

منابع درآمدهای کارلوس اسلیم

کارلوس اسلیم بزرگترین نقش را در صنعت ارتباطات مکزیک و آمریکای لاتین دارد و صاحببیش از 220  شرکت بزرگ ارتباطات ،بانکداری ،راه آهن ،راه سازی و.. که از این بین می توان شرکت های معروف  گروپو کارسو ، آمریکا موویل ، تلمکس ، سانبورنز و تل سل را نام برد. در مکزیک یک ضرب المثل است که می گوید محال است وارد مکزیک شوید ولی پول به جیب اسلیم نریزید. چرا که بیشتر سرمایه گذاری ها در مکزیک با سرمایه کارلوس اسلیم فراهم شده مثلا 92 درصد خطوط تلفن در مکزیک متعلق به اسلیم است .اسلیم 180 عدد رستوران زنجیره ای دارد و به تعداد زیادی فروشگاه بزرگ از هرجی بخوای در راه سازی بزرگترین پیمانکار محسوب می شود و بیشتر لاستیک ماشین های مکزیکی ها رو تامیین می کند بیشتر مردم مکزیک از بانک های کارلوس اسلیم وام می گیرند در ضمن اسلیم قهوه مورد نیاز مردم مکزیک را تامین می کند.

اسلیم می گوید:

در زمان شکوفایی اقتصادی به ریاضت ادامه دهید ، این امر به پیشرفت شرکت شتاب می بخشد.ای کار باعث می شود تا در زمان بحران ، جلوی نیاز شدید برای تغییرات گرفته شود.

شخصیت محبوب کارلوس اسلیم

شخصیت محبوب کارلوس اسلیم چنگیز خان مغول است. چرا که قدرت گرفتن اسلیم همانند چنگیز خان مغول است او تا نیمه های شب بیدار می ماند و کتاب می خواند. هر دو آرام آرام حمله می کنند و در لحضه ناگهانی همه چیز را فتح می کنند.کارلوس اسلیم فتوحات (مجموعه اقتصادی )خود را با همکاری سه پسر و یک فرزند خونده اش هدایت می کند. اسلیم فرد خیری است و به امور خیریه نیز کمک شایانی می کند.به طوری که در سال 2006 ، خدود 1 میلیاردو 800 دلار به امور خیریه کمک کرده است.در حال حاضر نیز قصد دارد حدود 10 میلیاد دلار برای شبکه بهداشت و آموزش و پرورش اختصاص دهد.

کارلوس اسلیم درباره موفقیت گفت

موفقیت این نیست که شما کاری را خوب یا حتی خیلی خوب انجام دهید و دیگران کار شما را تایید کنند. موفقیت یک عقیده بیرونی نیست، یک احساس درونی از خوب بودن است. موفقیت، تعادل روح است و قطعا به احساساتی مانند عشق، خانواده، دوستی، اصالت و راستی نیاز دارد.

در حال حاضر کارلوس اسلیم با دارایی حدود 71.4 میلیارد دلار بعد از بیل گیتس با دارایی 77.8 میلیارد دلار در رتبه دوم ثروتمند ترین افراد جهان در سال 2014 قرار گرفته است.

هر روز با بیو گرافی یک فرد ثروتمند جهان با ما با ما باشید . سومین فرد ثروتمند جهان وارن بافت برنامه فرداست.

منبع: زوم تک ، http://www.carlosslim.com/biografia_ing.html

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بیو گرافی کارلوس اسلیم ” Carlos Slim ” دومین مرد ثروتمند جهان در سال 2014

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *