آنتی ویروس پادویش

بیل گیتس ” Bill Gates “

بیل گیتس " Bill Gates " : ولیام هنری گیتس سوم معروف به بیل گیتس در 28  اکتبر سال 1955 میلادی در شهر سیاتل ،واشینگتن ،ایالات متحده آمریکا چشم به جهان گشود. خانواده بیل گیتس از اول یک خانواده پولدار بود و در زمینه های سیاسی و اجتماعی و تجارت فعالیتهای زیادی داشتند.پدرش (گیتس دوم) از وکلای معروف سیاتل بود و مادرش معلم بود در  ضمن یکی ازاعضای هیئت مدیره United way international که در زمینه امور خیریه فعالیت می کرد ، بود.بیل گیتس فقط دو خواهر داشت.

 

billGatesJPG

دوران تحصیل و مایکروسافت

بیل گیتس در مدرسه لیک ساید تحصیلاتش را شروع کرد گیتس سوم از همان ابتدا به کتابخوانی علاقه فراوانی داشت . و از سن 13 سالگی شروع به آموختن برنامه نویسی کرد.بیل گیتس به همراه چند تا از دوستان خود از جمله پل آلن که در حال حال حاضر از برنامه نویسان ارشد مایکروسافت هستند.هسته مایکروسافت را پایه گذاری کردند.بیل در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد . بیل گیتس برای اولین بار یک نسخه از زبان بیسیک را برای اولین میکرو کامپیوتر نوشت.گیتس از سال دوم دانشگاه را رها کرد تا بیشتر روی مایکروسافت کار کند. بیل به همراه دوست دوران کودکیش آلن شروع به نوشتن نرم افزار برای کامپیوتر های خانگی شدند . این در حالی بود که هنوز کامپیوتر آنچنان که باید وارد خانه ها نشده بود. ولی این از آینده نگری بیل گیتس ناش می شود که روزی کامپیوتر یک وسیله ارزشمند برای هر خانه خواهد شد.بیل گیتس در دنیا به عنوان بنیانگذار تحول در رایانه های شخصی بسیار مشهور است و در این زمینه قدرت رقابت را از دیگر رقیبان سلب کرده است .

بیل گیتس اولین کتاب خود به عنوان Business @ the of Thought را منتشر کرد. که در مورد ارتباط کامپیوتر با تجارت بود.این کتاب در حال حاضر در بیش از 60 کشور جهان موجود است و به 20 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.او در سال 2000 از مدیر عاملی  مایکروسافت کناگیری کرد و جای خود را به استیو بالمر که در دانشگاه با اوآشنا شده بود و یکی از افرادی که در گسترش مایکروسافت فعال بود ، داد. بیل گیتس از سال 1975 تا سال 2014 ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را بر عهده  داشت .ولی در سال 2014 جای خود را به جاند.بلیو تامسون داد.

خانواده بیل گیتس

بیل گیتس با یکی از کارمندانش به نام میلندا فرنچ که اهل دالاس ایالت تگزاس بود در سال  1994 ازدواج کرد حاصل ازدواج آنها سه فرزند به نام های جنیفر کاترین گیتس(متولد سال 1996) ،روری جان گیتس (متولد سال 1999) و فوب ادل گیتس(متولد 2002) بود.

بیشتر بخوانید  مایکروسافت لومیا 950XL در سطح آیفون 6 اس پلاس ارائه خواهد شد.

 

BILL-AND-MELINDA-GATES-STANFORD-بیل گیتس و همسرش ملیندا

 

در حال حاضر بیل گیتس در خانه ای گران قیمت در شهر مدینا در واشینگتن اقامت دارد ارزش تقریبی این خانه (مجموعه خانه) حدود 125 میلیون دلار است.بیل به همراه همسرش احساس بشر دوستانه والایی دارند . به طوری که در این مورد یک موسسه خیریه ای با نام بنیاد بیل و ملیندا گیتس  در سال 2000 با سرمایه 28.8 میلیارد دلار  در زمینه بهداشت جهانی و آموزش احداث کرده اند.با این هدف که کل مردم دنیا در قرن بیستم به بهداشت و آموزش دسترسی داشته باشند.

نمایی از خانه زیبای بیل گیتس را در زیر مشاهده می کنید.

bill zoomtech.ir

همیشه کنار یک خونه زیبا و گران قیمت یک ماشین لوکس هم هست اینم یکی از ماشین های بیل گیتس

bill-1zoomtech.ir

 

دنیای ماکروسافت

در پایان سال 2005 در آمد مایکروسافت به 39.79 میلیارد دلار رسید که در آن زمان حدود 65 هزار نفر کارمند از 120 کشور جهان در مایکروسافت مشغول به کار بودند.در سال 2006 بیل برای برنامه ریزی در مورد کار روزانه خود از مدیریت طراحی نرم افزار کنار رفت و جایش را به ری اوزی داد. ولی دوباره در سال 2008 بیل گیتس به عنوان مدیر کل شرکت مایکروسافت و مدیر پروژه های کلیدی مایکروسافت فرا خوانده شد.بیل گیتس در شرکت مایکروسافت بیشترین سهم را دارد که از کل اون شرکت بزرگ حدود 8  درصد مال بیل گیتس است.

microsoftzoomtech.ir

 

دارایی ولیام هنری گیتس سوم(بیل گیتس)

بیل گیتس از سال 1995 تا سال 2007 ثروتمند ترین فرد جهان شناخته شده است و دارائی او در این سالها حدود 65 میلیارد دلار بر آورد شده بود.این در حالی بود که خانواده گیتس بعد از خانواده والتون در رتبه دوم قرار دارد.اما در سال 2007 نوبت به تاجر مکزیکی می رسد که مجله فورچون اعلام کرد که دارایی کارلوس اسلیم از دارایی بیل گیتس پیشی گرفته است.همچنین در سال های 2011 تا 2013 نیز کارلوس اسلیم به عنوان ثروتمندترین فرد شناخته شد .ولی در سال 2014 بیل گیتس با حدود 8 میلیارد دلار دارایی بیشتر از اسلیم به عنوان فرد ثروتمند جهان شناخته شده است.


همان طور گه قول داده بودم هروز با بیوگرافی یکی از 10 فرد ثروتمند دنیا آشنا خواهید شد با ما باشید با دومین فرد ثروتمند جهان در سال 2014 کارلوس اسلیم.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بیل گیتس ” Bill Gates “

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *