پادویش

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان : آلمان جز یکی از کشورهای می باشد که پس از امریکا به عنوان دومین کشور مهاجرپذیر شناخته شده است و سالیانه افراد زیادی به مقصد المان کشورشان را ترک می کنند. از اواسط سال 2015 تا 2017 روند مهاجرت به المان دارای فراز و نشیب های زیادی بوده مخصوصا به دلیل وجود جنگ در سوریه حاکم شده است و اوضاع نابسامانی که در برخی از کشورهای خاورمیانه دیده می شود، همه و همه سبب شده تا مهاجران زیادی به صورت غیرقانونی به المان وارد شوند.

فرادرس

المان جز صنعتی ترین و ثروتمند ترین کشورهای جهان به شمار می رود و به دلیل اینکه دارای یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا می باشد ،برای بیشتر مهاجران مانند یک سرزمین فرصت است. قبلا از خواندن روش های مهاجرت به آلمان پیشنهاد می کنم در ابتدا انواع مهاجرت را بشناسید ! اگر هنوز کشور مورد نظرتان برای مهاجرت را انتخاب نکرده اید حتما بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت ایرانیان را هم بخوانید..

المان(Germany)

نظرسنجی ها نشان میدهد که همچنان جمعیت جوان آلمانی به نسبت جمعیت آن با روی باز اماده استقبال از مهاجران است. توسط رسانه های المانی مطالعاتی صورت گرفته که اینگونه نشان میدهد: هشتاد درصد جوان های المانی به پدیده ی مهاجرت نظری مساعد دارند.

شهرهای بزرگ المان شامل برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می باشد.با توجه به قانون اقامت المان، اتباع خارجی که قصد دارند در المان شرکتی را تاسیس کنند امکان صدور مجوز اقامت برایشان فراهم می باشد البته به شرط اینکه نیاز منطقه ی ویژه یا اقتصادی در این خصوص وجود داشته باشد و همچنین این روند فعالیت اقتصادی بر روی اقتصاد کشور المان تاثیر مثبتی را قرار بدهد. در نهایت باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که تامین مالی پروژه به واسطه سرمایه شخصی و یا اینکه اعتبار فراهم شود.

اقامت در المان

اقامت غیر دائم یا دائم در المان

به صورت کلی می توان قوانین اقامتی در کشور المان را به دو دسته تقسیم بندی کرد:

دسته اول به صورت اقامت موقت یا غیردائم می باشد که محدود یا گذرا هستند. این دسته اقامت شامل مواردی چون اقامت برای اموزش زبان المانی ، اموزش مدرسه ی ،اموزش دانشگاهی ، اقامت غیر دائمی برای کار یا اموزش حرفه ی و… می باشد که این موارد هیچ کدام سبب قامت دائمی نمی گردند.

دسته دوم به اقامتی اختصاص داشته است که به صورت همیشگی به فرد تعلق خواهد داشت و 5 سال به صورت کامل دارای اقامت غیردائمی بوده است و به واسطه کار ،هزینه های زندگی خود را تامین کرده و تا حدی می تواند زبان المانی را نیز بلد باشد و کسی که می خواهد تابعیت کشور المان را دریافت کند باید به عنوان یک دموکرات ازاد ، این کشور را پذیرفته و به مبانی و اصول آن کشور نیز اعتقاد داشته باشد و اصلا این حق را ندارد که فعالیتی را انجام بدهد که مخالف نهادهای قانونی یا کشور المان باشد.

برای اقامت دائم در المان ،مواردی که ذکر شده است به واسطه نهاد حراست بررسی و استعلام می گردد. هر شخصی که تصمیم داشته باشد تابعیت المان را دریافت کند موظف است که تابعیت گذشته اش را واگذار نماید.

روش های مهاجرت به کشور آلمان

1)یکی از روش های که افراد می توانند به کشور المان مهاجرت کنند ازدواج با اتباع آن کشور می باشد. با توجه به قوانین ازدواج در کشور المان ،شرط مهاجرت با ازدواج به این صورت می باشد که اگر شما به عنوان یک شخص خارجی با یک فرد دارای تابعیت المان یا یک فرد المانی ازدواج کنید می توانید به اقامت کشور المان در بیایید و همچنین تابعیت این کشور را بدست بیاورید.

2)مهاجرت به واسطه پناهندگی یکی دیگر از روش های می باشد که متاسفانه در سال های اخیر به صورت بی سابقه ی زیاد شده است. افرادی که می خواهند پناهندگی المان را دریافت کنند باید برای شروع به اداره کنترل مرزی، اداره پلیس یا اداره های مرتبط درخواستشان را مبنی بر پناهندگی به ثبت برسانند. شخصی که می خواهد پناهندگی دریافت کند به یکی از اقامت گاه های موقت مخصوص پناهندگان انتقال داده می شود و در آنجا برای وی تصمیم گرفته می شود که به کدام ایالت و شهر او را بفرستند.

گرفتن ویزای کار المان

ویزای کارآلمان

3)ویزای کار المان از روش های دیگر مهاجرت به کشور المان می باشد. تقریبا بین کشورهای که عضو اتحادیه اروپا هستند قوانین مشترکی وجود دارد. به این صورت که شما برای کار در اروپا به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید و به همین جهت برای سه ماه در کشور المان برای اگهی جذب نیروی کار درج گردد و در صورتی که شخصی برای شغل عنوان شده ، متقاضی نباشد، دوباره برای سه ماه دیگر این اگهی در اتحادیه اروپا تکرار می گردد. حالا اگر شخصی در کشور المان و اتحادیه اروپا متقاضی این شغل نباید نوبت به افراد خارجی خواهد رسید که در اصل این مورد غیرممکن می باشد.

4)سرمایه گذاری نیز به عنوان یکی از روش های مهاجرت به المان می باشد که برای برخی از کشورهای دیگر نیز این روش وجود دارد. در هر کشور برای سرمایه گذاری راه های مختلفی وجود دارد و عموما افراد برای اینکه از مزیت های اقامت برخوردار شوند و یا یک تجارت را شروع کنند از آن ها استفاده می کنند. فراموش نکنید که شرایط زندگی در المان مطلوب بود است.

ویزای تحصیلی المان

ویزای تحصیلی المان

5)برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی در المان را دریافت کنید ،ویزاهای متفاوتی وجود داشته است که برای گرفتن هر کدام از آن ها به ارائه مدرکهای خاصی نیاز بوده است. در واقع نوع ویزای تحصیلی که شما می خواهید آن را دریافت کنید به وضعیت شما در دانشگاه موردنظرتان وابسته است. اگر که ثبت نام و تاییدیه شما از سوی دانشگاه مورد نظر انجام گردد می توانید ویزای تحصیلی را دریافت نمایید.

6)ویزای توریستی المان در صورتی دریافت می شود که مدارک متعددی اماده گردد. به صورت کلی در خصوص این ویزا می توان اینگونه گفت که برای گرفتن ویزای توریستی هر کشوری نیاز است که فرد متقاضی دریافت ویزا کنسولگری یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد کند که بعد از اینکه به کشور مورد نظر ورود پیدا کرد، حتما به کشور خودش باز می گردد.

7)مهاجرت به واسطه تخصص: یکی دیگر از روش های که می توان به المان مهاجرت کرد ، روش بلوکارت یا کارت ابی می باشد. متقاضی باید علاوه بر اینکه ویزای المان را دریافت می کند به اخذ اقامت المان و همچنین تابعیت این کشور بپردازد.

راستی به نظر شما  اروپا بهتر است یا کانادا ؟ 

مقالات مرتبط : 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : مهاجرت به آلمان

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *