پادویش

گوگل به کاربران اندرویدی اجازه میدهد که بعضی از پسوردها را برای همیشه فراموش کنند

گوگل به کاربران اندرویدی اجازه میدهد که بعضی از پسوردها را برای همیشه فراموش کنند

گوگل اعلام کرد که از امروز کاربران گوشی های پیکسل میتوانند با استفاده از اثرانگشت یا قفل صفحه به جای رمز عبور، هویت خود را برای برخی از خدمات گوگل تایید کنند. اولین کسانی که این ویژگی جدید گوگل را دریافت خواهند کرد، کاربران گوشی های پیکسل بوده و در طول چند روز آینده این ویژگی به دستگاه های اندرویدی که دارای اندروید 7 و بالاتر هستند نیز منتقل می شود. با استفاده از استاندارد FIDO2، به منظور بهبود تأیید هویت در وب (بر خلاف برنامه Android)، کاربران فقط باید یک بار اثر انگشت یا قفل صفحه را روی تلفن خود ثبت کنند تا بتوانند از برنامه بومی و یا سایت های سازگار با سرویس های گوگل استفاده کنند. به همین راحتی گوگل به کاربران اندرویدی اجازه میدهد که بعضی از پسوردها را برای همیشه فراموش کنند !

گوگل به کاربران اندرویدی اجازه میدهد که بعضی از پسوردها را برای همیشه فراموش کنند

گوگل به کسانی که نگران حفظ حریم خصوصی هستند ، اشاره می کند که اثر انگشت هرگز به سرورهای گوگل ارسال نمی شود و به طور ایمن در تلفن کاربر ذخیره می شوند. سرورهای گوگل از طریق پیام های رمزنگاری پنهان شده اثبات می كنند كه شما اثر انگشت خود را به درستی اسكن كرده اید. شما میتوانید با آزمایش روی دستگاه اندروید خود، چگونگی عملکرد این سیستم جدید را آزمایش کنید. برای تست کردن این ویژگی جدید باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما دارای اندروید  به بالا بوده و همینطور دارای اکانت گوگل هستید. در ادامه تلفن همراه شما باید یک قفل صفحه معتبر مثل یک اسکنر اثر انگشت، پین و یا قفل با الگو داشته باشد. بعد از اینکه این ویژگی ها در گوشی همراه خود پیدا کردید، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

  • مرورگر کروم را در دستگاه خود باز کنید و به سایت https://passwords.google.com بروید.
  • یک سایت را برای مشاهده یا رمزعبوری را برای مدیریت انتخاب کنید
  • دستورالعمل ها را دنبال کنید تا تأیید کنید که وارد سیستم می شوید.

اما این ویژگی چه مزیتی میتواند برای کاربران اندرویدی داشته باشد؟ باید خوشحال بود که برای ورود به سایت های خاص سرویس های گوگل در وب نیازی نیست که یک رمزعبور را به خاطر بسپارید. مغزتان میتواند ذخیره کردن و حفظ کردن این رمزعبورها را کنار گذاشته و پتانسیل خود را برای به یاد سپردن چیزهای مهمتر نگه دارد.

بیشتر بخوانید  شایعاتی در مورد تبلت های نکسوس 8 و نکسوس 10

گوگل به کاربران اندرویدی اجازه میدهد که بعضی از پسوردها را برای همیشه فراموش کنند

گوگل در مورد این ویژگی جدید و تازه گفته :

“مزیت مهم استفاده از FIDO2 نسبت به تعامل با API های اثر انگشت بومی در اندروید این است که این ویژگی های بیومتریک اکنون برای اولین بار در وب موجود است و به آنها امکان استفاده از اعتبار یکسان برای هر دو برنامه بومی را می دهد. و همینطور برای سرویس های وب. این بدان معنی است که کاربر باید یک بار اثر انگشت خود را با یک سرویس ثبت کند، بنابراین اثر انگشت برای برنامه بومی و سرویس وب کار خواهد کرد. ”

برای تنظیم آن روی تلفن اندروید خود لازم نیست کاری انجام دهید. بنشینید و ذهن خود را از برخی گذرواژه هایی که دیگر نیازی به یادآوری آنها نیست پاک کنید.

منبع : phonearena

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : گوگل به کاربران اندرویدی اجازه میدهد که بعضی از پسوردها را برای همیشه فراموش کنند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *