پادویش

نگاهی به انیمیشن کوتاه Fox and the whale روباه و نهنگ

انیمیشن کوتاه Fox and the whale

انیمیشن Fox and the whale یک انیمیشن بسیار زیبا و کوتاه می باشد که به کارگردانی رابین جوزف ساخته شد و دارای داستانی بسیار زیبا و دنبال کننده دارد.

این انیمیشن 12 دقیقه ای، توسط یک گروه بسیار کوچک ساخته شد. رابین جوزف، کارگردان، تهیه کننده و نویسنده این انیمیشن می باشد که با کمک همسر خود “کیم لوو” توانست این پروژه را در عرض 16 ماه به پایان برساند. بر اساس گفته های رابین جوزف، بودجه کلی این انیمیشن برای ساخت، تنها 40 هزار دلار بود! اما رابین جوزف، تنواست با سرمایه شخصی خود، انیمیشنی را بسازد که نظر بسیاری از داوران را به خود جذب کند و بتواند یکی از انیمیشن های نامزد اسکار بهترین انیمیشن کوتاه بشود.

انیمیشن کوتاه Fox and the whale

داستان این انیمیشن بسیار زیبا، از جایی شروع می شود که یک روباه در شب، صدای نهنگی را می شنود. روباه، پس از شنیدن صدای نهنگ، تلاش می کند تا دنبال صدا برود و نهنگ را پیدا کند. او به هیچ چیز چز پیدا کردن و دنبال کردن صدای نهنگ فکر نمی کرد. و از اینجا، ماجراجویی روباه شروع می شود. او با تلاش های بسیار فراوان، روز ها و شب ها وقت می گدارد تا صدا را دنبال کند. در آخر، دچار طوفانی در دریا می شود اما توانست خودش را نجات دهد و به مقصد خود برسد، اما پس از رسیدن، کاملا متعجب می شود! خبری از نهنگ نیست! روباه که رویای ملاقات نهنگ را داشت، حالا با صحنه ای بسیار عجیب مواجه می شود. پس از آن، روباه تصمیم می گیرد به سمت خانه خود حرکت کند و آن منطقه را ترک کند.

انیمیشن کوتاه Fox and the whale

اما تمام داستان این نیست! رابین جوزف، سعی داشت با ساختن این انیمیشن، مفهومی را به بازدیدکنندگان برساند. اگر به عمق مفهوم انیمیشن دقت کنیم، می توانیم این نتیجه را بدست بیاوریم که هیچ وقت نباید به این فکر کنیم که روباه شکست بزرگی خورده است! در این انیمیشن، روباه دیگر به اتفاقاتی که در بین راه برایش می افتد، فکر نمی کند و تنها هدف او، ملاقات نهنگ است. اما در دنیای واقعی، آدم ها همیشه به اتفاقاتی که در بین راه ممکن است برایشان بیفتد، تمرکز بیش از حد می کنند! و همین امر باعث شده که کلا از هدف خود غافل شوند و به مسائل دیگری به جز هدف اصلی خود فکر کنند. اگر دقت کنیم، می توانیم مشاهده کنیم که روباه در این سفر خود، توانست تجربیات بسیار زیادی در بین راه بدست آورد. همین که توانست به دریا برود و ماجراجویی را برای خود شروع کند، تجربه بزرگی است!

آهنگساز این انیمیشن، جان پون و طراح صدا آن، تیم نیلسن می باشد. انیمیشن کوتاه Fox and the whale ترکیب یک انیمیشن دو بعدی با انیمیشن سه بعدی می باشد که با نرم افزار های ساده ای مانند مایا برای طراحی شخصیت، فتوشاپ برای طراحی محیط و یا پروانه ها و… ساخته شده است.

منبع: زوم تک

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : نگاهی به انیمیشن کوتاه Fox and the whale روباه و نهنگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *