شرایط اعزام نیروی کار به کرواسی چیست ؟ همه چیز درباره اعزام نیرو به کراوسی

همه شرایط اعزام نیروی کار به کرواسی را بدانید

همه شرایط اعزام نیروی کار به کرواسی را بدانید : افرادی که می خواهند برای کار به کرواسی اعزام شوند باید دارای شرایط تعیین شده ی باشند و متقاضیانی که شرایط لازم را دارند برای ثبت نام میتوانند اقدام نمایند. به گزارش زوم تک به نقل از خبرگزاری مهر اقدامات لازم از سوی معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار برای متقاضیانی که مهارت لازم را داشته و در رشته های مرتبط دارای مدارک فارغ التحصیلی هستند در خصوص اشتغال به کار در کرواسی صورت میگیرد.

شرایط لازم برای ثبت نام اعزام نیروی کار به کرواسی

  • دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط یا گواهینامه مهارتی
  • دارا بودن حداکثر سن 40 سال
  • آشنایی نسبی با زبان انگلیسی

متقاضیان برای ثبت نام باید به وب سایت https://forec.mcls.gov.ir مراجعه نمایند و همچنین لازم است بدانید که ثبت کردن متقاضیان به منظور پذیرش آن ها نیست. بر اساس این اطلاعیه پس از اینکه ثبت نام توسط متقاضیان انجام گردید ، اطلاعات آنها در فرآیند بررسی شرایط و احراز صلاحیت متقاضیان انجام میگردد.

نکته) در صورتی که متقاضیان سوالی داشته باشند می توانند سوال خودشان را به آدرس الکترونیکیCroatia.employment@gmail.com ارسال کرده تا پاسخ برای آن ها ارسال گردد.

نکته) بنابر آخرین تاریخ در خصوص ثبت نام ،متقاضیان تا تاریخ 98/01/25 برای ثبت نام مهلت داشته اند و برای تمدید تاریخ یا اعلام تاریخ های جدید برای ثبت نام ،متقاضیان باید به سامانه کاریابی های خارجی – وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نمایند.

فهرست مرحله اول درخواست نیروی کار ایرانی در سال 2019

حوزه فعالیتنام شغل یا حرفهتعدادمدت اشتغال
امور ساختمانیجوشکار10دراز مدت
مکانیک10دراز مدت
حمل و نقلراننده وسایل نقلیه سنگین15دراز مدت
 

صنایع مواد غذایی

کارگر پرورش ماهی20دراز مدت
راننده حمل و نقل بار درون شهری5دراز مدت
تکنسین تاسسیات کارخانه5دراز مدت
 

چاپ و انتشارات

کارگر چاپخانه2یک سال
صحاف2یک سال
کارگر خط تولید چاپخانه2یک سال
صنایع تولیدیکارگر خط تولید50دراز مدت
کارگر کارخانه گوشت20دراز مدت
 

 

صنایع کامپیوتر

مهندس کامپیوتر3دراز مدت
اپراتور کامپیوتر2نامحدود – آزمایشی
مسئول نگه داری اطلاعات3دراز مدت
مهندس الکترونیک3دراز مدت
مهندس نرم افزار5دراز مدت
اقتصادانباردار50دراز مدت
صنایع مواد غذایینانوا5دراز مدت
 

صنایع فلزات

قفل ساز10دراز مدت
تراشکار10دراز مدت
نقاش صنعتی10دراز مدت
 

 

کادر پزشکی

مددکار سالمندان10دراز مدت
پرستار خصوصی10دراز مدت
پرستار بیمارستان10دراز مدت
خدمات بیمارستان4دراز مدت
فیزیوتراپ5دراز مدت
توانبخشی(کلیه رشته ها)5دراز مدت
 

رستوران

گارسون2یک سال
آشپز3یک سال
کمک آشپز2یک سال
 

طراح صنعتی

عکاس2دراز مدت
طراح تبلیغاتی2دراز مدت
طراح صنعتی2دراز مدت
جمع کل294

دانلود فایل بصورت PDF 

برای دانلود کلیک کنید: فهرست مرحله اول درخواست نیروی کار ایرانی در سال 2019

در لیستی که مشاهده می کنید متقاضیان می توانند در حوزه های فعالیت اعم امور ساختمانی، حمل و نقل، صنایع مواد غذایی،چاپ و انتشارات، صنایع تولیدی، صنایع کامپیوتر، اقتصاد، صنایع غذایی، صنایع فلزات، کادر پزشکی، رستوران و طراح صنعتی برای ثبت نام اقدام نمایند.

اعزام نیروی کار به کرواسی

کار در کرواسی

در صورتی که شما قصد داشته باشید در کرواسی کار کنید بهتر است در خصوص ساعت های کاری و میزان حداقل حقوق و همچنین تعطیلات آن ها اطلاعاتی را بدست بیاورید و سپس اقدامات لازم را انجام بدهید.

در کرواسی میانگین ساعت های کاری 40 ساعت می باشد و روزهای کاری در کرواسی نیز بین پنج تا شش روز در هفته خواهد بود.

برای بانک ها در کرواسی ساعت های کاری از روزهای دوشنبه تا جمعه می باشد که ساعت های کاری نیز از هشت صبح تا هفت بعد از ظهر است و همچنین یکشنبه ها از ساعت هشت صبح تا دوازده ظهر خواهد بود.

اداره های دیگر نیز عموما از روزهای دوشنبه تا جمعه می باشد که از ساعت 8:30 صبح تا ساعت 4:30 بعد از ظهر باز می باشند.

در کرواسی میزان حداقل مرخصی که افراد می توانند به صورت سالیانه آن را دریافت کنند 18 روز است. برای افرادی که سن آن ها از 18 سال کم تر است این میزان مرخصی به 24 روز با دریافت حقوق خواهد بود. به صورت سنتی کروات ها تعطیلات زیاد و طولانی را برای ماه های ژوئیه و اگوست سپری می کنند. البته در دیگر نقاط اروپا نیز این تعطیلات تقریبا به تعطیلات رسمی نزدیک می گردد.

کار کردن در کرواسی

بیشتر مدیران و کارفرمایان که در کرواسی هستند با اصول کار غربی آشنایی داشته اند و کروات های جوان به فراگیری زبان انگلیسی پرداخته اند و تقریبا به این زبان تسلط داشته اند و این موضوع به راحتی قابل انطباق می باشد. این این وجود هنوز هم طبقه ی از مدیران ارشد وجود داشته که آنها تجربه های خودشان را در دوره های کمونیسم بدست آورده اند و به همین شیوه کسب و کارشان را دنبال می کنند و آن را پیش می برند. در هر صورت نیازی نیست که متقاضیان در این خصوص نگرانی های جدی را داشته باشند.

کار کردن در کرواسی

زمانی که می خواهند در کرواسی به معرفی خودتان بپردازید معمولا باید نام و نام خانوادگی تان را بگویید و بعد از آن با طرف مقابل خود دست بدهید. سپس در گام های بعدی لازم است که شما کارت ویزیت خودتان را ارائه بدهید که شامل مشخصات بیشتری از سمت شما می باشد. معمولا در جلسه های که رسمی هستند افراد با نام و نام خانوادگی شان خطاب می شوند. برای حضور در جلسات نیز حتما ضروری است که لباس رسمی به تن کرده چون این نحوه ی لباس پوشیدن نشان دهنده اهمیت شما به جلسه خواهد بود.

مذاکرات در کرواسی

در خصوص مذاکرات در کرواسی نیز باید بدانید که سبک های استفاده شده توسط کروات ها از لحاظ فرد و شخص با توجه به سن و تجربه های بین المللی آنان متفاوت خواهد بود.

اگر قرار است که در مذاکره ها موفق شوید و نتیجه ی خوبی را بدست بیاورید باید با دقت و وضوح ارتباط برقرار نمایید. که برای همه اصول مذاکره شما برای تمام افراد قابل درک خواهد بود.

همانطور که در ابتدای متن اشاره کرده ایم افرادی که قصد دارند برای کار در کرواسی اقدام کنند باید به سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نموده و پس از تکمیل فرم ثبت البته در صورتی که شرایط لازم را دارا باشند و بعد از بررسی صلاحیت به کرواسی در خصوص کار کردن سفر کنند.

بیشتر بخوانید :

انواع مهاجرت را بشناسید

بهترین کشور های اروپایی برای مهاجرت ایرانیان

راهنمای ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

مهاجرت به استرالیا

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : شرایط اعزام نیروی کار به کرواسی چیست ؟ همه چیز درباره اعزام نیرو به کراوسی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *