پادویش

راهنمای ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

لاتاری

افراد زیادی هستند که دوست دارند به آمریکا مهاجرت کنند ولی نمی دانند که چگونه می توانند این کار را انجام بدهند.اگر می خواهید در لاتاری ثبت نام کنید باید از طریق یک سایت اینکار را انجام بدهید که تنها این سایت معتبر است.(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاتاری آمریکا می توانید به لینک لاتاری چیست ؟ مراجعه نمایید).

فرادرس

چگونه می توانم ثبت نام در لاتاری را انجام بدهیم؟

برای اینکه در لاتاری ثبت نام کنید باید دیپلم ۱۲ ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) را داشته باشید و همچنین در پنج سال گذشته سابقه 2سال کار را نیز داشته باشید که این کار خود برای آموزش به دو سال تجربه یا آموزش نیاز داشته باشد. این شغل باید جز یکی از مشاغلی باشد که در لیست JOB ZONE 4 اداره کار ایالات متحده و با امتیاز SVP 7 باشد مثل مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه ، طراحی وب سایت،طراحی گرافیک و …

اگر می خواهید در سایت لاتاری ثبت کنید باید تنها به سایت معتبر به آدرس www.dvlottery.state.gov که سایت رسمی کنتاکی کونسولار امریکا است مراجعه نمایید و دقت کنید که دیگر سایت ها اعتباری ندارند. این سایت در سال فقط یک ماه برای ثبت نام لاتاری باز است و به زبان انگلیسی بوده و رایگان بودن ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا در این وب سایت انجام می شود و نیازی نیست هزینه ی پرداخت گردد.

افرادی که می خواهند در لاتاری ثبت نام کنند باید 18سال تمام داشته باشند و همچنین عکسی که برای ثبت نام می گیرند مناسب با قوانین مهاجرتی آمریکا باشد.افراد زیادی هستند که تنها به خاطر عدم عکس مناسب نمی توانند به این کشور مهاجرت کنند. برای کودکانی که نمی توانند بنشینند نیز باید عکس ارسال کنید البته برای کودکان زیر دو سال سختگیری زیادی انجام نمی شود ولی حتما باید عکس گرفته شود(می توان عکس کودک به صورت خوابیده باشد).

برخی از نکاتی که در مورد عکس باید دقت کنید شامل موارد زیر است:

 • عکس رنگی
 • نشستن صحیح و رو به دوربین
 • اندازه نرمال سر در عکس
 • زمینه روشن یا سفید
 • عدم استفاده از کلاه در عکس
 • خانم ها می توانند عکس باحجاب بگیرند ولی گردی صورت کاملا مشخص باشد(عکس خانم ها با پوشش اسلامی و بدون پوشش قابل قبول می باشد).
 • رزولوشن عکس ۳۰۰ dpi باشد
 • اندازه عکس 5*5 یا 600*600 پیکسل
 • زمینه رنگی یا دارای دکور نباشد
 • عدم وجود سایه روی دیوار یا صورت
 • ایجاد حداقل فاصله یک قدم از دیوار
 • خنثی بودن حالت چهره مخصوصا دهان بسته و چشمان باز و سر صاف باشد
 • نگاه کردن مستقیم به دوربین
 • بالا و پائین صورت شما مقداری فضای خالی وجود داشته باشد
 • ارسال عکس به واسطه فرم مربوطه
 • حجم عکس باید از 1000کیلوبایت کمتر باشد

نحوه ی ثبت مشخصات فردی در فرم‌های ثبت نام لاتاری

ابتدا وارد تنها وب سایت رسمی آمریکا به آدرس www.dvlottery.state.gov شوید تا بتوانید ثبت نام خود را در لاتاری انجام بدهید. بعد با توجه به قوانین مهاجرتی آمریکا به صورت مرحله به مرحله مشخصات و اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و در نهایت ثبت را انجام بدهید.

نحوه ثبت نام در لاتاری

ثبت نام لاتاری-عکس لاتاری-لاتاری2018 : در این قسمت گزینه begin entry را بزنید تا به فرم ثبت اطلاعات لاتاری وارد شوید.

نحوه ثبت نام در لاتاریچگونه می توانم در لاتاری ثبت نام کنم:

اول از هر چیزی باید شخص اصلی متقاضی ، اطلاعات خود را وارد کند و بعد از آن اگر همسر یا فرزندی دارد نیز در صفحه های بعدی اطلاعات آنها را وارد نماید.

1)هر فرد تنها به صورت آنلاین می تواند فرم را تکمیل کند. لازم است بدانید در صفحه ثبت نام لاری برای ثبت مشخصات و عکس به شما سی دقیقه زمان داده می شود و اگر بیشتر از این زمان به طول بینجامد شما با ارور timing out Error روبرو می شوید و باید دوباره همه اطلاعات را وارد کنید.

2)هر اطلاعاتی که وارد می کنید به زمان فعلی شما مرتبط است. اگر بعد از آن تغییری در روند مشخصات شامل تحصیل،ازدواج و … داشتید باید زمان مصاحبه در کنسولگری آمریکا آنها آگاه کنید و آن را تصحیح نمایید.

نحوه ثبت نام در لاتاری

اطلاعاتی در مورد ثبت نام

 1) نام کوچک و نام خانوادگی : Last/Family Name, First Name
دقت کنید که باید این مشخصات دقیقا با پاسپورت یکی باشد و entrant به معنی متقاضی اصلی می باشد.

اگر شخص متاهل باشد باید به صورت جداگانه ثبت نام برای هر زوج صورت گیرد و عکس واطلاعات همسر ،فرزندان و فرزندخوانده های مجرد و زیر21 ساله را نیز وارد نمایند. در نهایت در هر مرحله هر کدام از زوجین(زن و شوهر) خود entrant می باشند و همسر آنها هم spouse  است.

افرادی که همسر دارند دو گزینه زیر برایشان وجود دارد:

 • افرادی که متاهل هستند و همسرشان اقامت دائم و یا شهروند کشور آمریکا نمی باشند.
 • افرادی که با یک شخص دارای گرین کارت یا شهروند آمریکایی ازدواج نموده اند.

2)تاریخ تولد: DATE OF BIRTH – Day, Month, year

3)جنسیت : GENDER – Male or Female

4)شهر یا روستای محل تولد : CITY WHERE YOU WERE BORN

5)کشور محل تولد: COUNTRY WHERE YOU WERE BORN

6)کشور مجاز محل تولد : COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY

نکته مهم ) افرادی که در ثبت نام لاتاری ، کشور محل تولدشان جز کشورهای مجاز ثبت نام نیست اما کشور محل تولد همسرفعلی یا پدر و مادرشان در لیست مجاز است ، می توانند از کشور محل تولد همسر یا پدرو مادرشان استفاده نمایند و نام آن کشور را ثبت کنند.

ویدئوی آموزشی ثبت نام در لاتاری

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهنمای ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *