فیسبوک به یک منبع خبری در بین کاربران اینترنتی تبدیل شده است

فیسبوک
فیسبوک
فیسبوک

فیسبوک در حال تبدیل شدن به یک منبع خبری کلیدی در بین شبکه های اجتماعی است ، آخرین مطالعات انجام شده در بین کاربران شبکه های اجتماعی بزرگ اینترنتی گواه این موضوع است که اغلب کاربران اینترنتی تازه ترین خبرهای دنیا را از این شبکه ی اجتماعی دنبال می کنند .

مطالعاتی که در مرکز تحقیقات پیو با همکاری بنیاد نایت انجام گرفت ، 65 درصد بزرگسالان در ایالات متحده امریکا که تقریبا نیمی از جمعیت بزرگسال را در این کشور تشکیل می دهند اطلاعات و خبر های دنیا را از شبکه اجتماعی فیسبوک پیگیری می کندد.

براساس این تحقیقات 30 درصد از کل جمعیت ایالات متحده امریکا مصرف کنندگان خبری فیسبوک هستند ، فیسبوک که در یک اتاق در دانشگاه هاروارد پا به دنیا گذاشت هم اکنون یکی از ابر قدرت های اطلاعاتی در دنیا به شمار می آید.

علارغم وجود طرفداران بسیار این شبکه اجتماعی پرونده های بسیاری در مورد سواستفاده این شبکه اطلاعاتی از داده ها و اطلاعات شخصی کاربرانش در دادگاه های بین المللی وجود دارد اما به دلیل پشتیبانی این شبکه اطلاعاتی از طرف سیا و دولت امریکا تا کنون هیچ دادگاهی نتوانسته این شبکه اطلاعاتی را از فعالیت بازدارد. این شبکه اطلاعاتی در ایران نیز مورد استفاده بسیاری از کاربران اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که استفاده از این شبکه در ایران از نظر برخی ارگان های دولتی ممنوع می باشد .

برگردیم به نتایج این تحقیقات ، براساس نظر سنجی های اخیر این موسسه ، 78 درصد کاربران برای جذب اطلاعات به این شبکه وارد نمی شوند بلکه این اطلاعات در هنگام چک کردن دوستان و اشتراک های دوستان جذب می شود. کاربران فیسبوک بیشتر برای اشتراک گذاری لحظات و اتفاقات زندگی شخصی شان از این شبکه اجتماعی استافده می کنند. اما با توجه به فعالیت برخی گروه ها نشر اطلاعات و خبر در فیسبوک در آینده بیشتر خواهد بود و فیسبوک به یک منبع خبری تبدیل خواهد شد، اما جالب اینجا است اغلب خبر های منتشر شده در این شبکه اجتماعی از منابع اطلاعاتی دقیقی انتخاب نمی شود و صحت اطلاعات منتشر شده قابل استناد نمی باشد. 38 درصد افرادی که در این نظر سنجی شرکت کردند می گویند همه یا بیشتر اطلاعات و خبر های مهم را در این شبکه اجتماعی جذب می کنند. 47 درصد هم گاهی اوقات خبر های مهم را از این شبکه دنبال می کنند. اغلب کاربران این شبکه اجتماعی از رنج سنی 18 تا 29 ساله هستند.

بیشتر بخوانید  استفاده فیسبوک از ترفندهایی برای جلوگیری از انتشار اخبار نادرست و جعلی

دو سوم استفاده کنندگان فیسبوک مصرف کننده اطلاعات منتشر شده از طرف یک سوم باقی مانده هستند ، یعنی دو سوم کاربران فیسبوک تنها به عنوان مصرف کننده اطلاعات هستند ! و هیچ نقشی در انتشار اطلاعات ندارند! با انجام این چنین مطالعاتی نقش شبکه های اجتماعی در پر کردن مغز کاربران پدیدار میشود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : فیسبوک به یک منبع خبری در بین کاربران اینترنتی تبدیل شده است

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. پیشنهاد من اموزش فتوشاپ مبتدی به قول خودتان رایگان بود البته درکنار هر اموزشی باید یه فضای پرسشوپاسخ هم باشه ……..فک کنم فتوشاپ را تعدادبیشتری ازکاربران نیازداشته باشند ….مثلاطراحی سایت هم خوبه اما بیشتر موردنیاز صاحبان کالاها وخدماته

    پیشنهاد 2= یه فضابرای بحث درموردمقایسه گوشیهای هوشمندکه بازارش داغه؟وسوال وجواب

    رفع اشکالات کامیپوتری وفیس بوکی کاربران به طور حسابی ..نه اینکه سوال ارسال بشه ولی بی جواب بمونه مث همکاراریی که ذرفیس بوک دارین!!!!!

    1. دوست گرامی آموزش طراحی وبسایت تقریبا 17 یا 18 جلسه خواهد بود انشالا پس از پایان این دوره آموزش فوتوشاپ رو آغاز خواهیم کرد.