پادویش

برق دزدی خودرو

برق دزدی خودرو

برق دزدی خودرو به عنوان یک اصطلاح عامیانه است به این معنی که وسیله در خودرو وجود دارد که زمان خاموشی خودرو برق را مصرف می نماید و سبب می شود که باطری خودرو خراب شود.

معمولا دزدی برق خودرو در مواردی مثل دزدگیر،ضبط،قفل مرکزی خلاصه می شود.برق دزدی ممکن است به کولر و خراب بودن وایرها نیز مربوط گردد که جرفه به بدنه به صورت مستقیم اتفاق می افتد و به شمع ها نمی رسد.

چگونه متوجه شویم که برق دزدی ماشین برای خودرو اتفاق می افتد یا خیر؟

برق دزدی خودرو : برای شروع باید سر باطری مثبت را باز کنید و آمپرمتر را بین باطری و سر باطری قرار دهید تا دقیق بررسی کنید که آیا برق مصرف می شود یا خیر.یک نفر باید آمپرمتر را نگاه کند و دیگری تک تک فیوزها را بکشد و جا بزند ، در چنین شرایطی اگر آمپرمتر 0 را نشان دهد به این معنی است که فیوز مشکلی دارد. البته به صورت کلی برق دزدی یعنی شما ماشین خود را خاموش می کنید و یک مصرف کننده از باطری شما استفاده می کند و در نهایت باطری شما را خراب می کند.این تعریف یک تعریف عام و خلاصه از برق دزدی است.

شما می توانید با روش های زیر مطمئن شوید که آیا سیستم سیم کشی خودروی شما سالم است یا خیر:

1)اگر برق دزدی برای خودروی شما اتفاق بیوفتد در زمان صبح با سرعت و در یک حرکت نمی تواند استارت بزند.زمانی که خودرو خاموش است می توانید یکی از بست های باتری را جدا نمایید و صبح آن را جا بزنید در صورتی که خودرو به خوبی روشن گردید سیستم شما برق دزدی داشته ولی در صورتی که ضعیف باشد مشکل می تواند به استارت، دینام و باتری مربوط شود.

2)می توانید یک لامپ دوازده ولتی که به دو سیم رشته ی مجهز است تهیه نمایید. اول سوییچ را خاموش نمایید و بعد اطمینان لازم از خاموشی همه بخش های برقی خودرو را ایجاد کنید، اقدام به جداسازی یکی از بست های باتری کنید،یک سر سیم را به قطب باتری و یک سری دیگری که بست باتری را جدا کرده بودیم ، متصل نمایید. در صورتی که لامپ به شکل متناوب روشن شد جعبه ی فیوز خودرو را باز نمایید و سپس جداکردن و جا زدن تک تک فیوزها را انجام میدهیم و یک نفر دیگر باید به لامپ توجه کند ، با کشیدن یکی از فیوزها لامپ خاموش شده و برق دزدی به این بخش از سیستم برق خودرو مرتبط می شود.

بیشتر بخوانید  رونمایی از نسل جدید رنو مگان RS در نمایشگاه خودروی فرانکفورت

در صورتی که لامپ به شکل ضعیف و نامتناوب روشن و خاموش شود برق دزدی به دزدگیر مرتبط می شود ، اما اگر لامپ روشن نگردد برق دزدی وجود نداشته است.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد باطری خودرو می توانید به لینک علت خالی شدن باطری ماشین و شارژ کردن باطری ماشین مراجعه نمایید.

2.5/5 - (2 امتیاز)

نظرات در مورد : برق دزدی خودرو

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *