رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

نکته ی جالب راجب به ماشین های برقی این است که شما میتوانید تمام گشت آور موجود را به محض اینکه پایتان را بر روی پدال فشار میدهید داشته باشید.اما یک ماشین بنزینی باید پس از مدتی حرکت گشتاورش به نقطه ی اوج خود برسد. در نتیجه در خودرو های الکتریکی تمام گشتاور در دسترس است و عملکرد بهتری به نسبت به خودرو های بنزینی را ارائه میدهد. یک گروه از دانش جویان آلمانی مسابقه ای برای خودرو های برقی ایجاد کرده اند و توانستند رکود جهانی گینس را جا به جا کنند.

رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

مسابقه ی کوچکی که برای خودرو های برقی ایجاد شد توانست یک رکورد جدید را در زمینه صفر تا صد خودرو ها ثبت کند. 0 تا 100 در این مسابقه در زمان اندک 1.779 ثانیه به ثبت رسید. البته به این موضوع توجه کنید که این رکود تنها با اختلاف 0.006 ثانیه ای نسبت به رکورد قبلی ثبت شد. شرط میبندم که تیم های دانشجویان ایرانی اگر بر روی این موضوع کار کنند و در این مسابقه شرکت کنند میتوانند رکورد جدید را به ثبت برسانند.

مسابقه خودرو های برقی بر اساس خودرو های چهار چرخ متحرک میباشد و قدرت 100kW را تولید میکند. با استفاده از چهار موتور الکتریکی و باتری 6.62 کیلو واتی . کل این خودرو وزنی برابر با 160 کیلوگرم دارد . قدرت آن به وزن دستگاه 1.6 کیلو گرم در هر کیلو وات میباشد. در حالی که خودرو های فرمول وان 1.9 کیلوگرم در هر کیلو وات است. لازم به ذکر است که بوگاتی ویرون پرقدرت، 2.08 کیلوگرم در هر کیلو وات دارد . این رکورد به شکل رسمی در هفته ی آینده تایید خواهد شد.

منبع : geeky-gadgets

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : رکورد جهانی صفر تا صد خودرو ها شکسته شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *